پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مهاجرت و کنار آمدن با مشکلات و سختی های آن

0

بهترین طریق مهاجرت و زندگی در یک کشور یا محل غریب و ناشناس آن است که به جای تأسف خوردن برای چیزهایی که از دست داده ایم بکوشیم تا از فرصتهای خوبی که در وطن و کشور خودمان نادر است استفادهٔ شایان ببریم.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از مهاجرت و کنار آمدن با مشکلات و سختی های آن می گوییم.

 

دستورات لازم برای مهاجرت 

 

مهاجرت

 

اگر شغل و کار شوهر شما نیز استفاده و تغییر محل را ایجاب کرد با کمال شعف و خوشحالی آن را قبول کنید و این چهار دستور را به کار بندید:

 

۱- انتظار نداشته باشید که وضعیت جدید شما مانند وضع گذشته تان باشد.

 

۲- اجازه ندهید که فقدان چیزهایی که شما به آن عادت داشته اید مزاحم و موجب ناراحتی شما شود. آنها آنقدر هم که شما خیال می کنید مهم نیستند.

 

۳- قبل از آن که احساس کنید وضع جدید بر وفق مراد شما نیست چند ماهی وقت خود را صرف آزمایش کنید.

 

۴- از فرصتهای جدید کمال استفاده را ببرید و هرگز برای چیزهایی که پشت سر گذاشته اید تاسف و غصه نخورید.

 

از اینها گذشته چه عيبى دارد که انسان همه جای دنیا را ببیند و با همه نوع زندگی و اشخاص آشنا شود؟ کهنه پرستی و علاقهٔ بیش از حد به آداب و رسوم و طرز زندگی آباء و اجدادی چندان لطف و صفایی ندارد.

 

در اجتماعات محلی ظاهر شوید و ترتیبی فراهم آورید تا با ساکنین سرشناس و بانفوذ محل ارتباط برقرار سازید.

 

مهاجرت

 

به جای این که در محیط جدید از عوامل نامساعد گله کنید که باب میل شما نیستند کوشش خود را در راه تغییر مطلوب و مطابق میل کردن آنها به کار ببرید

 

سرگذشت یک خانواده موفق پس از مهاجرت

 

خانم واتسون یکی از زنهایی است که با شوهرش دور دنیا مسافرت کرده است. آقای واتسون ژئوفیزیکدان است و برای کمپانی بزرگ نفتی کار می کند.

 

این زن، با شوهر و چهار بچه اش در بدوی ترین و دورترین نقاط دنیا به سر برده اند و در خوشیها و ناراحتیها شریک و سهیم یکدیگر بوده اند.

 

خانم واتسون عقیده دارد که وطن عبارت از کیفیت احساسی و روحی ماست. او میگوید:

«من به یک چشم برهم زدن تمام اثاثیه را میبندم و حاضر برای مسافرتم. برای من و خانواده ام ثابت شدهٔ است که در هر نقطه از دنیا شانس یادگرفتن و تفریح و خوشی و پرورش روح و جسم وجود دارد

 

فقط شخص باید در جستجوی آن باشد. مثلاً وقتی که ما در جزیره باهاماسی (کوبا) بهٔ سر می بردیم اطلاع یافتیم که یک قهرمان شنا و غواصی درس شنا می دهد.

 

این یک  فرصت بسیار عالی برای دختر بزرگ ما سوزان بود که از یک قهرمان با گرفتن درس و تمرین شنا دخترم به قدری مهارت پیدا کرده است که تاکنون در چندین مسابقه جایزهٔ شنا و غواصی را برده است.

 

مهاجرت

 

در صورتی که اگر ما به این جزیره نمی رفتیم هرگز چنین تخصص و شهرت و افتخاری نصیب دخترم نمی شد.»

 

خانم واتسون باز میگوید که او از رئیس یک کمپانی بزرگ شنیده است که وی اعضائی را برای مأموریت خارج از کشور در نظر میگیرد که زنهایشان با آغوش باز آن را قبول کنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.