پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مقابله با مشکلات و نقش زنان در خانواده به هنگام سختی ها

0

بسیاری از زنها تصور میکنند که فقط مرد مسئول مقابله با هر مشکلی و همیشه او باید سپر بالا باشد. این زنها باید درک کنند که وقتی چرخ زندگی به گل نشست و از کار افتاد،  شوهر به کمک و همکاری در مقابله با مشکلات نیازمند است تا دو نفری آن را نجات دهند.در این مطلب از مجله زیگیل درباره مقابله با مشکلات در خانواده می گوییم.

داستانی از نقش زنان در مقابله با مشکلات

مقابله با مشکلات

 

آقای آیزنبرگ پس از بیست و پنج سال خدمت در یک کارخانهٔ لباسشویی شغل خود را از دست داد. کار پیدا کردن برای مردی پنجاه و چند ساله که هیچ هنر و تخصصی ندارد چندان آسان نیست.

 

ولی آقای آیزنبرگ و خانمش از جمله آدمهایی نبودند که به این آسانی میدان را خالی کنند. آنها در تلاش و جستجوی کار گذرشان به یک دکان نانوایی افتاد که صاحب دکان آن را به معرض فروش گذاشته بود.

 

آقای آیزنبرگ و خانمش تصمیم گرفتند دکان نانوایی را بخرند. آنها نه تنها تمام پس انداز خود که مقداری نیز از اثاثیه خانه را فروختند تا توانستند پول دکان را بپردازند.

 

مقابله با مشکلات

 

بعد از خرید دکان، خانم کمی آیزنبرک متوجه شد که وضع مالی شوهرش اجازه نمی دهد تا او یکی کارگر استخدام کند. به همین خاطر، خانم آیزنبرگ تصمیم گرفت شوهرش را یاری دهد.

 

خانم آیزنبرگ با اشتیاق و آغوش باز به کمک شوهرش شتافت. او روزی ده ساعت در دکان نانوایی کار کرد، جواب مشتری ها را داد.

 

باید پذیرفت که کار در یک دکان نانوایی برای یک زن بسیار دشوار است. دشواری کار خانم آیزنبرگ بیشتر به این خاطر بود که او نظافت، شستشو و آشپزی و نگهداری خانه و … را نیز به عهده داشت.

 

این زن به مدت پنج سال بدون کوچکترین گله و شکایتی، با شور و شوق بسیار به شوهر خود کمک کرد و به کار شوهرش رونق داد و باعث شد سرمایهٔ او آنقدر افزایش یابد که دکان را گسترش بدهد.

 

در حال حاضر کارگران متعدد در کارخانهٔ نانوایی آنها کار می کنند و آنها از زندگی فوق العاده مرفهی برخوردارند.

 

از زبان خانم آیزنبرگ در رابطه با نقش زنان در مقابله با مشکلات بشنویم:

 

مقابله با مشکلات

 

من با کمال میل به شوهرم کمک کردم تا او از فرصتی که برایش پیش آمده است به خوبی استفاده کند و بتواند بار دیگر روی پای خود بایستد.

 

افتخار میکنم که من و شوهرم در سایهٔ سعی و کوشش توانستیم خود را از فلاکت، بدبختی و فقر نجات دهیم.

 

خانمهایی هستند که خانوادهٔ آنها با مشکلی به مراتب آسانتر از مشکل خانم و آقای آیزنبرگ روبه رو شده اند اما به علت عدم همکاری و آمادگی زن، به خاک سیاه نشسته اند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.