پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تلقین به نفس چه تاثیری در زندگی افراد دارد؟

0

تلقین دیگران هنگامی موثر واقع میشوند که از سوی خود شخص مورد پذیرش قرار گیرند و به عبارتی رضایت باطنی در این قضیه شرط اصلی و اساسی به شمار میرود.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از تلقین به نفس می گوییم.

 

چه زمانی تلقین به نفس اثر میکند؟

 

تلقین به نفس

 

 

پس از آنکه تلقین به نفس در ضمیر نا آگاهتان جایی گرفت به صورت جزیی از اندیشه شما درمیآید اما تا لحظه آخر فراموش نکنید که قدرت انتخاب با شما است. پس زندگی و عشق را انتخاب کنید و در پی شادی و تندرستی باشید.

 

پذیرفتن هر ایده به صورت مساله در ذهن انجام میشود و راه حل آن نیز همراه با خود مساله میباشد و در صورت تعویق آن در ارائه راه حل این امر به بعد موکول میشود که خود نیز طریقی برای گشودن معما میباشد.

 

 مثالی در مورد تلقین به نفس:

 

فردی تعریف میکند که :یکی از استادان دانشگاه روزی به سراغم آمد و از زندگی شکوه ها کرد و گفت من همه چیزم را از دست داده ام. نه مال و منالی برایم مانده و نه بنیه و قوه و قدرتی و نه دوست و آشنایی،

 

به هر کاری دست میزنم آن را خراب می کنم. برایش شرح دادم برای هر عملی که قصد انجام آن را دارد بایستی معادلهای تنظیم نماید و از یاد نبرد که نیروی شگرف ضمیر هر شخصی به صورت راهنمای او در خواهد آمد

 

و وی را از غنای فکری و مادی و معنوی بی نیاز خواهد کرد.

 

تلقین به نفس

 

اندیشه برخاسته از ضمیر باطن به طور اتوماتیک ناظر بر تصمیمات شخصی خواهد شد و نسبت به تندرستی جسم اقدامات مناسب معمول خواهد داشت و آرامش و صفای رژ را بار دیگر به وی باز خواهد گرداند.

 

استاد مزبور بر طبق گفته های من نقشه ای برای زندگی خود ترسیم کرد و برنامه ای به شرح زیر برای تمرین خود تلقینی روزانه ترتیب داد:

 

هوش بیکرانم راهنمای من است و مرا در کوره راه های زندگی هدایت می کند. از سلامتی کامل برخور دارم و روح و جسمم با هم هماهنگی دارند دلم آکنده از مهر و عشق و صفا و محبت است و آرامش فراوانی در خود احساس می کنم.

 

تلقین به نفس

 

کردار نیک و رفتار نیک را همواره نصب العین خود قرار میدهم. یقین دارم شعور باطنم به تبعیت از ضمیر آگاه و افکار درست و روشنم مرا در حل مسایل زندگی یاری خواهد کرد.

 

بعدها نوشت: .فرصت را مغتنم میشمرم و از شما به خاطر رهنمودهای ارزنده تان تشکر می کنم.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.