خانوادهزناشوییعلمی

وسایل جلوگیری از بارداری آیا ممکن است برای زوجین مضر باشد ؟

آیا استعمال وسائل جلوگیری از باروری ضرری هم دارد؟در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره وسایل جلوگیری از بارداری صحبت میکنیم.

 

طرقی که در مراکز عملی و توسط اطباء تجویز میگردد کاملا بی ضرر میباشد.ما درباره وسایل جلوگیری از بارداری مطالعات عمیقی داشتیم.و هیچ گونه اثر سوئی از استعمال آنها مشاهده ننموده ایم.

وسایل جلوگیری از بارداری

البته طرقی موجود اند که ممکن است مضر باشند مثل داخلی کردن بعضی اشیاء در داخل رحم و یا توسل به جماع منقطع و استعمال مواد شیمیائی قوی در مورد شستشو و وسائل شیمیائی دیگر،

 

این ها ممکن است سبب احتقاق و یا التهاب موضعی شوند ولی با استعمال وسایل جلوگیری از بارداری که به تصویب رسیده اند.اینگونه عوارض مشاهده نمی شوند.

 

اگر خانمی متوسل به وسایل جلوگیری از بارداری بشود آیا در شانس آبستنی بعدی او تأثیری دارد؟

 

بعضی ها تصور می کنند که استعمال وسایل جلوگیری از بارداري منجر به عقیمی می شود.ولی هیچ مبنای صحیحی ندارد. Meaker در مطالعبارت خود راجع به عقیمی می گوید:

 

هیچ دلیلی موجود نیست که  تصور کنیم در اثر استعمال وسایل جلوگیری از بارداری که از لحاظ صحت تصویب شده عقیمی پیش بیاید.سایر مراجع صلاحیت دار هم همین عقیده را اظهار می دارند.

وسایل جلوگیری از بارداری

در طول مدت کار خود ما هزاران خانم را مشاهده کرده ایم که حتی سال ها از آبستنی جلوگیری کرده اند.ولی به محض اینکه میل داشتند آبستن بشوند با کنار گذاشتن وسایل جلوگیری  به آسانی آبستن شده اند.

 

در خیلی از این موارد ما به مدت زمانی که از کنار گذاشتن وسائل جلوگیری گذشته بود تا آبستنی توجه کردیم.و در حین مطالعه ۱۰۰۰ مورد مشاهده نمودیم که اکثراً پس از ۹ ماه آبستن شدند و اکثراً در ماه اول یا دوم پس از آن آبستن شدند.

 

مطالعات فوق به ما نشان داد که استعمال وسائل جلوگیری هیچگونه تغییری در قدرت باروری به وجود نمی آورد.زیرا قابلیت باروری آنها کاملا مانند آن هائی بود که به هیچ وجه وسائل جلوگیری بکار نبرده بودند.

 

بعلاوه خیلی از خانم ها که در اثر غفلت و یا به دلائل دیگر در یک مورد و یا بیشتر اینگونه وسائل را به کار نمی برند به آسانی آبستن می شوند.این موضوع باز ثابت می نماید که استعمال وسائل جلوگیری به هیچ وجه تغییری در قدرت باروری نخواهد داشت.

 

البته همان طوری که گفته شد ۱۰ درصد افراد چه وسائل را بکار ببرند و یا نبرند عقیم خواهند بود.و هیچ اساسی ندارند که تصور کنیم با استعمال وسائل صحیح به این رقم افزوده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.