پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

بیماری های تنفسی و انواع و علت ایجاد هر کدام.

0

در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از انواع بیماری های تنفسی و درمان آن می گوییم.

 

آمفیزم یکی از مهم ترین بیماری های تنفسی

 

بیماری های تنفسی

 

این بیماری در کسانی که ریهٔ آنها تحت فشار و ناراحتی زیاد واقع شده باشد (مبتلایان به آسم، سرفه های شدید، برونشیت و سل ریوی) پیدا میشود.

 

در این عارضه عده ای از حبابچه های بسیار ریز ریوی می ترکند موجب ایجاد واکنش و حالت دفاعی در بافت ریه و جمع شدن هوای اضافی در آنها می گردند.

 

درمان این عارضه باید با درمان بیماریهای مسبب آن توأم باشد.بیمار مبتلا به آمفیزم هنگام تمرین تنفس باید کوشش کند. هرچه ممکن است هوا را بیشتر از ریه خارج کند.

 

 

ذات الجنب 

 

ذاتالجنب یکی دیگر از بیماری های تنفسی است و عبارت است از تورم والتهاب پردهٔ جنبیعنی غشای دو لایه ای که دیوارهٔ حفرهٔ قفسهٔ سینه و اطراف ریه ها رامی پوشاند.

 

این بیماری ممکن است خودبخود ایجاد شود، لیکن معمولا یکی از عوارض درمان پزشکی ذات الریه است.اگر ذات الریه یا هر بیماری ریوی سخت دیگری به طور صحیح درمان شود هرگز ذات الجنب بروز نخواهد کرد

 

بلکه این بیماری فقط موقعی عارض می شود که با درمانهای بازدارنده از دفع مواد سمی و زاید از راه شش ها جلوگیری شود.

 

بیماری های تنفسی

 

در چنین وضعی است که پردهٔ جنب نیز دچار التهاب و تورم میگردد.

 

درمان :

 

تنها راه درمان ذاتالجنب امساک در غذاست تا مواد سمی موجود بتدریج به وسیلهٔ پردهٔ جنب جذب شود و از راه دستگاه تنفس به خارج دفع گردد.

 

طرز مراقبت از بیمار و درمان این بیماری مانند درمان «ذات الریه» است.اگر چنین درمان طبیعی به مورد اجرا گذارده شود هیچگاه بیمی از هیچ گونه عوارض بعدی آن وجود نخواهد داشت

 

بعلاوه با این کار تمامی دستگاههای بدن تقویت خواهند شد.

 

ذات الجنب چرکی 

 

وقتی بیماری های تنفسی مثل ذات الجنب مدت زیادی طول بکشد و در پردهٔ جنب چرک ایجاد شود بیماری را ذات الجنب چرکی گویند.

 

این عارضه فقط موقعی بروز می کند که ذات الجنب معمولی به طور صحیح درمان نشود،و این کار معمولا نتیجهٔ اقدامات پزشکان طب رسمی است که از معالجهٔ ذات الجنب عاجزند و به درک علت واقعی آن نپرداخته اند.

 

بیماری های تنفسی

 

درمان پزشکی ذات الجنب چرکی عمل جراحی است که در بعضی موارد مفید واقع میشود لیکن این کار موجب از بین بردن علت اصلی بیماری یعنی حالت مسمومیت عمومی دستگاهها نمیگردد.

 

برای درمان مؤثر ذاتالجنب چرکی به شرح ذات الجنب مراجعه شود.اگر دستورهای مربوطه به موقع اجرا  شوند، حتی اگر ذات الریه ای که موجب بروز ذات الجنب شده به موقع معالجه گردد

 

هیچگاه ذات الجنب چرکی پیش نخواهد آمد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.