پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تنگی نفس و آسم و علت های بروز آن

0

حملهٔ آسم چنان عذاب دهنده و رنج آور است که شخص مبتلا سعی می کند به هر وسیله ممکن از آن نجات یابد و بار دیگر به آن دچار نشود.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل برایتان از تنگی نفس و آسم می گوییم.

 

اقدامات پزشکی برای درمان تنگی نفس و آسم

 

تنگی نفس و آسم

 

متاسفانه علم پزشکی برای مبتلایان به آسم هیچ گونه وسیلهٔ درمانی مؤثری که بتواند حقیقتاً این بیماری را از بین ببرد فراهم نساخته و هیچ راه چارهای که از بروز حمله های مکرر آن جلوگیری کند پیدا نکرده است.

 

همهٔ اقدامات درمانی پزشکی در اطراف بعضی داروهای مسکن که بیمار در موقع بروز حمله از آنها استفاده می کند دور میزند.

 

لیکن این گونه داروها بسیار خطرناکند و تسکین حاصل از آن ها منجر به خراب شدن وضع مزاجی در آینده میگردد.بدین ترتیب درمان آسم به وسیلهٔ تدابیر پزشکی باعث می شود که روز بروز بیماری به وخامت گراید.

 

بهترین درمان برای تنگی نفس و آسم

 

اگر مبتلایان به تنگی نفس و آسم، که بیماریشان خیلی شدید وطولانی نباشد، تحت درمان طبیعی قرار گیرند

 

در اغلب موارد براحتی در مدت کوتاهی بهبود خواهند تا دستگاه تنفسی از مواد سمی و زایدی که ریشهٔ اصلی این اختلال است پاک شود و بدین طریق از بروز حملات بعدی جلوگیری به عمل آید و ضمناً بنیهٔ بیمار نیز تقویت می گردد.

 

تنگی نفس و آسم

 

امروزه تعداد زیادی از بیماران که قبلا به آسم مبتلا بوده اند اعلام کرده اند که بات وسل به درمان طبیعی به طوری بهبود یافته اند که دیگر هیچگاه به کابوس بازگشت حملات این بیماری نمی اندیشند.

 

چه عواملی بر بیماری تنگی نفس و آسم اثر می گذارد؟

 

ممکن است آسم با بیماری های ریوی دیگری مانند برونشیت، سل ریوی و غیره ارتباط داشته باشد لیکن در بسیاری از مبتلایان هیچ گونه علامتی از بیماری دیگر ریوی دیده نمیشود.

 

بنابراین ابتلای به آسم مستلزم آن نیست که شخصی به بیماری تنفسی دیگری نیز مبتلا شده باشد.نکتهٔ دیگر دربارهٔ آسم آن است که شرایط عصبی بر تنفس بیمار اثر می گذارد

 

و اغلب حالات و شرایط مختلف مزاجی، که در رأس آنها اختلال عمل دستگاه گوارشی است، علت اصلی آن را تشکیل میدهد.

 

زیرا معده و مجاری تنفسی به وسیلهٔ عصب مشترکی با یکدیگر ارتباط دارند و در نتیجه بازتاب اختلالات گوارشی بر مجاری تنفسی اثر می گذارد و آنها راتنگی می کند

 

تنگی نفس و آسم

 

و بدین سبب عبور هوا از آنها بسختی انجام میگیرد و حملات آسم بدین صورت بروز می کند.واضح است حالت نزله ای لوله های برونشی، نسبت به عوامل دیگر، احتمال ایجاد حملات آسم را بیشتر می کند.

 

بعلاوه ناراحتیهای عصبی دستگاه تنفسی نیز در ایجاد این حمله ها مؤثرند.به هرحال علت بروز آسم هر چه باشد، شخص مبتلا به این بیماری بآسانی معالجه میشود.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.