پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

بیماری دریچه ای قلبی چه علائمی دارد و راه درمان آن چیست؟

0

بیماری دریچه ای قلبی ممکن است به انواع مختلف و درجات گوناگون (از لحاظ شدت و ضعف بیماری) دیده شود.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از بیماری دریچه ای قلبی می گوییم.

 

علت ایجاد بیماری دریچه ای قلبی چیست؟

 

در بیماری دریچه ای قلبی، دریچه هایی که بین حفره های قلب یا در دهانهٔ شریانهای بزرگی که خون را از قلب خارج می کنند قرار دارند بیش از حد بزرگ و متسع یا زیاد کوچک و تنگی می شوند

 

بیماری دریچه ای قلبی

 

در نتیجه خون به طور صحیح به قلب وارد و یا از آن خارج نمیشود و بدین ترتیب کمابیش اختلالاتی در عمل دستگاههای بدن ایجاد میگردد.

 

بزرگترین عامل مستعد کننده در بیماریهای دریچه ای قلب، تورم لایهٔ داخلی قلب (آندوکاردیت) است. و این وضع اغلب محصول درمان بازدارندهٔ بیماریهای قبلی و بخصوص بیماری های حاد یا تبها مانند تب روماتیسمی، تب مخمللی وغیره است.

 

نقشی که مسمومیت حاصل از مواد مضره و زاید در تولید آندوکاردیت ایفا می کند این است که مسمومیت فوق العادهٔ خون و دستگاه های بدن بر اثر عادت به بد غذایی و زندگی خلاف بهداشت است.

 

به هرحال، باتوجه به علت اصلی و ضمنی کلیهٔ اختلالات قلبی هر شخص مبتلا باید دقیقاً به مطالعهٔ درباده بیماری دریچه ای قلبی بپردازد و آنچه را که دربارهٔ خود صادق میداند روی آنها بیشتر دقت کند.

 

روش های درمان بیماری دریچه ای قلبی:

 

این اطمینان وجود دارد که که با توسل به درمان طبیعی امید بهبود وجود دارد. همچنین توصیه شده است که برای درمان خود حتی الامکان از وجود متخصصی درمان طبیعی استفاده کنند.

 

درمان :

 

بیماری دریچه ای قلبی

 

طرز اجرای این طرح در اشخاص مختلف متفاوت خواهد بود.مثلا کسانی که قلبشان بزرگش شده است می توانند طرح امساک و روشهای دفع کننده را بدون هیچ گونه زحمت و خستگی قلبی تحمل کنند،

 

لیکن افراد مبتلا به میوکاردیت یا اتساع پیشرفتهٔ قلب هیچگاه نخواهند توانست روشهای درمانی را به طور دقیق و صحیح تحمل کنند زیرا بر اثر این ناراحتی قلب آنها ضعیف شده و در نتیجه امید موفقیت در معالجه کم می شود

 

به همین دلایل است که معالجات اختصاصی در اختلالات قلبی شایسته تر ومطلوبتر خواهد بود.

 

بدین جهت هر بیمار باید با توجه به وضع خاص بیماری و به تناسب شدت بیماریش با برنامهٔ مخصوصی تحت درمان قرار گیرد.

 

در تمام بیماری ها مهمترین اقدام پاکسازی دستگاههای بدن است؛ زیرا، خونی که در بدن جریان دارد هرقدر پاکتر باشد قلب نیز که دایماً با آن در تماس است به همان اندازه سالمتر خواهد ماند.

 

بیماری دریچه ای قلبی

 

بنابراین کار اساسی که باید انجام گیرد برقرار ساختن رژیم پاک کنندهٔ طبیعیو خودداری از مصرف گوشت، نان، قند، غذاهای خمیری، کیک، غذاهای چرب ها غذاهای سرخ کرده و سایر خوراکی هایی است که با تولید سموم بار دستگاهها را سنگین می کنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.