سلامتگوناگونورزش

در چه مواردی وزن زیاد مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد ؟

وزن هر فرد در طول زندگی تغییر میکند. تغییرات  شدیدتر از حد معمول، ما را متوجه میسازد که باید مقداری دقت و مواظبت به عمل آوریم ولی به این معنی نیست که از این موضوع وحشت کنیم و یا از ان
غمگین شویم.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره وزن زیاد و احساس خوب صحبت میکنیم.

 

البته نگهداری یا استفاده پایدار از یک رژیم غذایی بهتر از نامرتب بودن آن است. اما با این حال قطع  رژیم غذایی و سپس استفاده مجدد د از آن، بهتر از این است که کاملاً از رژیم غذایی دور باشیم و بگذاریم به صورت یک فرد کاملاً چاق و فریه را درآییم.

 

با این حال دربارهٔ اضافه وزن یک موضوع مطرح میشود که بهتر است به آن توجه نموده و سپس جواب منطقی را دریافت داریم:

 

سوال: ۱ – آیا اگر شما با این واقعیت روبرو شوید که با وزن زیاد تر از آنچه که دوست دارید خلق شده و به نظر آیید چه می کنید و یا چگونه زندگی می کنید؟ و

 

۲- آیا اگر شما نتوانید یک رژیم غذایی را نگهداشته و آن را ادامه دهید چه می کنید و یا  چگونه زندگی می کنید؟

 

پاسخ : در مواردی که نمونه آنها ذکر می شوند، برای وزن زیاد بدن سختگیری نکنید . و آنها را ساده تلقی نمائید:

 

۱- موقعی که شما احساس می کنید حالتان خوب است و پزشکتان سلامتی کامل شما را تأئید مینماید. و ۲- موقعی که شما شاد و شاداب باید هستید و برای زندگی شور و شوق دارید.

 

گذشته از این ها، هدف زندگی سلامتی و شادابی میباشد، آیا به نظر شما اینطور نیست ؟

وزن زیاد

در این صورت باید یاد  بگیریم تا به همان طریق که مثلاً افراد، خود را با عینک و یا با دندان مصنوعی،  سازگار و تعدیل میکنند، ماهم خودمان را با اضافه وزن ، تنظیم، تعدیل و سازگار نمائیم…

 

اگر چه ما نباید تسلیم چاقی شویم ولی در پزشکی مدرکی وجود ندارد که  ثابت کند ، کمی اضافه وزن هرگز کسی راکشته باشد.

 

برای اطمینان مجدد و قوت قلب نظری به تاریخ بیندازید و ملاحظه فرمائید که ملال بعضی از افراد برجسته جهان و حتی قهرمانان ورزشی، سنگین وزن بوده و هستند شدند که از جمله «وینستون چرچیل»، «آرسن ولز، و بسیاری دیگر در زمره آنها میباشند.

 

اگر شما واقعاً تصور می کنید که نمی توانید بطور پایدار از یک رژیم غذایی استفاده نمائید، و اگر گمان نمی رود که وزن شما اثر نامساعدی بر روی سلامت عمومیٰ تان و بزروی هدف زندگی تان داشته باشد، در این صورت ممکن است خود را خیلی خوب با این چنین جسم و قالبی منطبق و سازگار نمائید.

 

اما حتما این را نیز به خاطر بسپارید که: اگر شما دارای وزن زیاد و چاق باشید ممکن است خود را در مجالس شادی و میهمانی ها منزوی و تنها بیابید، ممکن است برای اظهار محبت و عشق ورزی و موضوع های زناشویی دچار مشکل و ناکامی شوید، و یا حتی ممکن است پیشرفت و ترقی در کارهای اداری و شغلی را از دست بدهید.

* اما بعضی چیزها همیشه لازم هستند *

وزن زیاد

در هر حال، به خاطر سپردن نکاتی که در این قسمت به ذکر آنها میپردازیم برای همه افراد حائز اهمیت و مفید می باشد. لزوم اطلاع از این نکات ارتباط به اندازه بدن یا چاقی و لاغری شما ندارد بلکه عموم مردم نیز باید از آنها آگاهی داشته باشند:

۱- باید به تغذیه خوب عادت نمائید. شما حتماً باید اطمینان داشته باشید غذاهایی را که روزانه می خورید به خوبی متعادل باشند؛ از هر گروه غذایی باید به اندازه نیازهای روزانه مصرف شود حتی اگر اندکی بیشتر از مقدار لازم باشد.

 

همچنین وضعیت شما می تواند پسندیده و قابل تحسین باشد.

 

۲- ورزش یا حرکات ورزشی، فقط برای زن و مرد سبک وزن یا برای آنهایی که می خواهند لاغر باشند، نیست. شما باید روشی را بیابید که واقعاً از آن لذت ببرید.

 

این روش خواه پیاده روی، رقص، دوچرخه سواری، شنا، و یا هر چیز دیگر، باید متناسب و به آن اندازه دارای ارزش ورزشی باشد که بتوانید آنها را در برنامه تان بگنجانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.