پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

راهکارهایی برای رفع موی زیرپوستی

0

تا حالا همه ما به موی زیرپوستی بر خوردیم و درصدد درآورن آنها برآمدیم.مجله اینترنتی زیگیل راهکارهایی رو برای رفع موی زیرپوستی به شما نشان می دهد.

 

 

راهکارهای رفع موی زیر پوستی:

 

موچین را برای کمک اعزام کنید

 

 

به اعتقاد دکتر «رادنی باسلر» اگر موی کوچکی میبینید که زیر سطح پوست مخفی شده، برای نرم کردن پوست، به مدت چند دقیقه از کمپرس گرم و مرطوب استفاده کنید. سپس یک سوزن یا موچین را استریل کنید و مو را بیرون بکشید. آنگاه مقداری مادهٔ ضد عفونی کننده مثل آب اکسیژنه و یا الکل بر روی محل بمالید.

 

 

آوردن موی زیرپوستی به سطح

 

راهکارهایی برای رفع موی زیرپوستی

به گفتهٔ دکتر «پاسلر» اگر موی زیر پوست قابل رویت نیست بی جهت بدنبال آن نگردید. چرا که ممکن است این مو اصلاً موی زیرپوستی  نباشد. به جای این کار آن قسمت از پوست را کمپرس کنید تا سر و کله آن پیدا شود.

 

 

پس از رسیدن به این مرحله از یک سوزن یا موچین استریل و سپس یک محلول ضد عفونی کننده استفاده کنید.

 

 

 در فکر ریش گذاشتن باشید

 

 

دکتر «پاسلر» میگوید: «هر چه جعد مو بیشتر باشد احتمال رویش زیر پوستی آن بیشتر است. اگر این مسأله واقعا برایتان مشکل ایجاد کرده، پس بطور جدی به فکر ریش گذاشتن باشید؛ زیرا این کار یک راه چارهٔ منطقی و عاقلانه است.

 

 

چنانچه گذاشتن ریش با توجه به شغلی که دارید مقبول و مورد پسند نیست، از پزشکتان درخواست کنید تا در خصوص ضرورت گذاشتن ریش از لحاظ پزشکی با مدیرتان گفتگو نماید.»

 

 

موها را نرم کنید

 

 

اگر به هیچ عنوان نمی توانید ریش بگذارید، خوب آماده کردن موها قبل از تراشیدن کمک زیادی به جلوگیری از ظهور موهای زیر جلدی کوچک میکند.

 

 

صورت خود را ۲ دقیقه با آب و صابون بشویید. زیرا این کار باعث نرم شدن موها می شود. به دقت صورت را آبکشی کنید. سپس خمیر یا ژل ریش را به صورت بمالید و ۲ دقیقه صبر کنید تا باعث نرم شدن بیشتر موها شود.

 

از خود تراشهای دو تیغه استفاده نکنید

 

 

دکتر «لیت» میگوید: «شاید از ماشین صورت تراشی خیلی خوشتان نیاید. ولی باید بدانید که خود تراش های دو تیغه مشکل را دو چندان می کنند. تیغهٔ اول مو را بریده و تیز می کند؛ تیغهٔ دوم مو را درست از روی سطح پوست میبرد.

 

 

نتیجه آن که: سر موها که در این حالت تیز شده اند فر خورده و دوباره به داخل پوست باز میگردد. پس از خود تراش های یک تیغه استفاده نمایید و ریش ها را از ته نتراشید.»

 

ریش ها را تعلیم دهید

 

 

آیا ریش هایتان هرکدام در یک جهت می رویند؟ دکتر «لیت» توصیه می کند که به موهای خود صاف روییدن را آموزش دهید. این کار را با تراشیدن موها در دو جهت انجام دهید.

 

 

در صورت به سمت پایین و در گردن به سمت بالا. موها را در جهات مختلف و یا به صورت عقب و جلو نتراشید. در ابتدا ممکن است پس از تراشیدن ریش خیلی احساسی رضایت نکنید. ولی اگر به این روش یعنی تراشیدن موهای صورت به سمت پایین و موهای گردن به سمت بالا ادامه دهید، ریش ها طبعاً باید ظرف چند ماه صاف و در یک جهت برویند.

 

لوسیون های مخصوص پس از اصلاح

 

 

گذاشتن یک حولهٔ نم دار برای چند دقیقه بر روی صورت پس از تراشیدن ریش بسیار مفید است. این گار باعث میشود موها نرم شوند و کمتر قادر به خم شدن و برگشتن به داخل پوست باشند.

 

 

به جای پاشیدن لوسیونهای رایج حاوی الکل به صورت، از لوسیون های کرم دار مخصوص اصلاح” استفاده نمایید. این لوسیون ها خاصیت تسکین دهندگی دارند و موها را مرطوب نگه می دارند.

 

مبارزه با عفونت

 

 

اگر علیرغم همهٔ توجهات و مراقبت ها باز هم ریش ها زیر پوست روییدند، می توانید از تعداد باکتری هایی که همراه این موها هستند بکاهید. محلول ۱۰٪ بنزوییل پراکساید تا حدودی خاصیت آنتی بیوتیکی دارد.

 

 

لوسیون های پس از اصلاح معمولی نیز حاوی مقدار زیادی الکل اند و به کاهش باکتری ها کمک میکنند.

 

 

خانمها موها را رو به پایین بتراشید

 

 

دکتر «لیت» میگوید: «خانم ها اغلب موهای پاها را رو به بالا یعنی از مچ پا به سمت زانو می تراشند؛ به جای این کار موها را از زانو به سمت مچ پا بتراشید.»

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.