پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوانیم زمان تخمک گذاری را مشخص کنیم ؟

0

گاهی در هنگام تخمک گذاری ناراحتی و یا درد مختصری در ناحیه پائین شکم و یا ناحیه لگن می کنند که ممکن است همراه با این اختلافات لکه خون جزئی مشاهده شود. گاهی نیز فشاری در پستان ها حس می شود.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره تخمک گذاری توضیح میدهیم.

 

اگر این علائم منظماً در روزهای مخصوصی از سیکل قاعدگی مشاهده شود دلیل برآن است که در آن زمان یا زن تخم آزاد کرده یا در شرف آزاد کردن می باشد اینگونه علایم فقط در عده معدودی پیش می آید و اکثر خانمها از زمان آزاد شدن تخم کاملاً بی اطلاع هستند.

چطور میتوان گفت تخم چه موقع آزاد می شود؟

برای تعیین موقع تخمک گذاری روش های معتددی وجود دارد. ساده ترین طریقه این است که برای مدت ۸ تا ۱۲ ماه تاریخ قاعدگی یادداشت شود.

 

بنابراین اگر طول مدت و تغییرات قاعدگی زنی را بدانیم بدینوسیله قادر هستیم روز تخمک گذاری را بطور تقریبی تعیین نمائیم.

آیا منظور تان این است که زن در اواسط دوره قاعدگی تخمک گذاری میکند؟

تخمک گذاری

خیر، اجازه بدهید موضوع را برای شما روشن کنم. همانطوریکه متذکریم تخمگذاری ۸ الی ۱۲روز قبل از شروع قاعدگی اینده انجام می گیرد.

 

اگر خانمی بطور منظم هر ۲۸ روز قاعده می شود تخم گذاری او تقریباً روز ۱۲ یا ۱۹ پس از قاعدگی باشد

 

همین نسبت زمان آزاد شدن تخم زودتر یا دیرتر خواهد بود مثلا اگر ・خانمی هر ۲۴ روز یکمرتبه قاعده می شود موعد تخم گذاری او روز نهم یا یازدهم خواهد بود و اگر هر ۳۲ روز یکمرتبه قاعده می شود آزاد شدن تخم روز هفدهم یا نوزدهم خواهد بود.

 

بعبارت دیگر زمان بین شروع قاعدگی و آزاد شدن تخم کاملا متغیر می باشد ولی زمان بین تخم گذاری و شروع قاعدگی بعدی نسبتاً بین ۱۴ تا ۱۶ روز میباشد.

 

آیا خانمها همیشه با فاصله معینی قاعده می شوند؟

 

خیر، سیکل قاعدگی معمولا نامرتب میباشد. گرچه زمان متوسط سیکل قاعدگی ۲ روز است معهذا ممکن است در فردی بین دو قاعدگی چند روز اختلاف باشد بعضی دوره های قاعدگی کوتاه و بعضی طویل هستند بطور کلی اختلاف بین طولانی ترین و کوتاهترین سیکل قاعدگی در سال بیش از ۹ تا ۸ روز نخواهد بود.

در صورت نامرتب بودن قاعدگی آیا میتوان با یادداشت قاعدگی روز  تخم گذاری را تعیین نمود؟

تخمک گذاری

در صورتیکه این تغییر و عدم ترتیب زیاد نباشد می توان بطور احتمال روز تخم گذاری را حدس زد.

 

فرض کنیم تقویم قاعدگی نشان می دهد که در سال قاعدگی از ۲۹ روز تا ۳۲ روز تغییر کرده است مثلا اگر شروع قاعدگی روز اول اوت بوده قاعدگی بعدی زودتر از ۲۷ اوت و دیرتر از دوم سپتامبر نخواهد بود.

 

حال اگر در نظر بگیریم که تخم گذاری ۱ تا ۱۰ روز قبل از شروع قاعدگی بعدی انجام میگیرد در این خال تخم گذاری بین روزهای یازدهم تا نوزدهم اوت انجام خواهد گرفت.

 

این بهترین طریقه ایست که با یادداشت کردن ایام قاعدگی می توان زمان تخم گذاریرا تعیین نمود

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.