سبک زندگیسلامتعلمی

چگونه میتوانیم یک رژیم غذایی را قطع کنیم ؟

گاهی اوقات، خارج شدن ازیک رژیم غذایی می تواند یک موضوع صحیح و مفید برای شما باشد.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره قطع یک رژیم غذایی صحبت میکنیم.

 

اما شما ممکن است از ذکر این مسئله متعجب شوید و به فکر فرو روید که اگر به یک رژیم غذایی به عنوان یک راه صحیح در زندگی توجه میشود، پس چگونه ممکن است قطع آن را برای یک فرد، شایسته و مناسب توصیف نمایند؟.

 

جواب مسئله فوق این است که، اگر چه در اثر این اقدام، تناسب عمومی بدن شما به تعویق میافتد، اما در حقیقت و عملاً شما از این بابت فقط مقدار کمی وقت را از دست می دهید…

 

آیا این موضوع را شما نمی توانید تحمل کنید؟

 

به خاطر داشته باشید که همه ما، وابسته و تابع خوی انسانی خود هستیم.

 

دراین هدف ما، کمال وجود ندارد. این هدف، یک راه بهتر زندگی است. و یک راه بهتر زندگی به این ترتیب است که از یک طرح و الگوی معقول پیروی شود. ولی معنی آن این نیست که بطور مطلق در مقابل اشتباهات تضمین شده باشد.

یک رژیم غذایی

اگر باید یک رژیم غذایی شما قطع شود، تصمیم برای قطع آن، عیناً همانند تصمیم برای کاهش وزن، باید از قبل توسط خود شما گرفته شده باشد.

 

و پس از آن است که می توان این چنین کاری را انجام داد. اجازه ندهید که این موضوع بدون اراده شما اتفاق افتد.

 

بر روی خودتان تسلط و کنترل داشته باشید و فقط با تصمیم قبلی، با اراده خودتان و عمدا رژیم غذایی را قطع نمائید. و به این ترتیب است که شما از اقدام خود، منفعل و پشیمان نمی شوید!

 

و پس از آن نیز به  بازگشت به رژیم غذایی خودتان، قادر خواهید بود به خوبی و به نخو صحیح، کنترل و تسلط داشته

کلید موفقیت برای استفاده از یک رژیم غذایی ، استوار بودن از بودن این انگیزه می باشد.

 

اگر یک فرد متوجه شود و یا احساس کند که اطلاعات او کمبود و نقص دارد، انگیزش وی به شدت آسیب خواهد داد.

 

در هر حال، پس از گذشت چند ماه که شما مراقب مواظب وزن خود بوده اید، ممکن است احساس نمائید لازم است برای چندی برنامه خود را تغییر دهید تا پس از آن بهتر بتوانید به رژیم خود برگردید و آن را حتی با جدیت بیشتر ادامه دهید.

یک رژیم غذایی

البته این موضوع به آن معنی نیست که شما بی رویه و بدون حساب، قواعد مربوط به کالری را نادیده بگیرید و روزانه نیم کیلوگرم به وزن خود اضافه نمائید.

 

در حقیقت شما با گرفتن تصمیم به اینکه تغذیه خود را اندکی از راه صحیح خارج نمائید، تا آن اندازه به بد غذایی نخواهید پرداخت که تقریباً به یکباره و کاملاً رژیم غذایی را ترک نمائید. .

 

همچنین احیاناً شما ممکن است تصمیم بگیرید تا رژیم غذایی خود را در مورد چند وعده غذای هفتگی تغییر دهید.

 

با توجه به این گفته حکیمانه قدیمی که «تنوع چاشنی زندگی است»، شما می توانید در جستجوی غذاهای تازه ای باشید که آنها را دوست دارید؛ غذاهایی که حاوی کالری زیادی نباشند ولی جایگزین غذاهایی گردند که دارای کالری بیشتری که شما میخورده اید بشوند.

 

در هر حال این نوع غذاها ممکن است با یکدیگر جابجا و تعویض شوند. و اگر شما از این راه میزان کالری غذاها را پایین نمی آورید، حتی میتوانید با کنترل و کم نمودن مقدار غذاهای تان، منافع این کار را بالا نگهدارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.