پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چرا اضافه وزن از کاهش وزن بسیار راحت تر است ؟

0

خانم م  از پزشک خود سوال کرد که چرا یک کیلوگرم اضافه وزن به نظر میرسد اینقدر آسان و کاهش یافتن آن تا این اندازه دشوار باشد؟در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره اضافه وزن صحبت میکنیم.

 

انگیزه یا محرک، گاهی میتواند یک شمشیر دو لبه باشد. به این معنی که این انگیزه، شما را وادار میکند که بخواهید به رژیم غذایی خود پایبند و متصل باشید، ولی از طرف دیگر شما را وادار می کند که اندکی احساس تقصیر و گناه نمائید که گاهی اوقات موقعی که شما آن را انجام نمی دهید این احساس گناه و تقصیر بسیار بزرگ و وحشتناک میگردد.

 

اما این موضوع را به خاطر بسپارید:

 

هر موقع که شما درباره اضافه وزن خود به: تفکر و چاره جویی پرداخته و آنگاه یک برنامه رژیمی را شروع می نمائید، در این حالت شما کاری را به انجام رسانیده اید.

 

به عبارت دیگر هر زمان که شما در باره اضافه وزن سعی و کوشش می نمائید، حتی اگر با شکست هم مواجه شوید باز چیزی هم یاد می گیرید.

 

و در یکی از این موقعیتها شما ممکن است به اندازه کافی دربارهٔ رژیم غذایی و دربارهٔ خودتان مطلب یاد بگیرید که در نتیجه به خوبی موفق شوید.

 

برای بعضی افراد که اضافه وزن دارند ، استفاده از  رژیم غذایی ممکن است خیلی دشوار باشد. حتی تعداد کمی ازاین گروہ، در زمان پرهیز غذایی اضافه وزن نیز پیدا می کنند!

 

مثلا  در مورد یک خانم شرح داده شده  که وی تصمیم داشت. با  استفاده از رژیم مایعات، مقدار ۵ کیلوگرم از وزن خود را کم نماید.

 

این خانم مدت دو هفته رژیم  غذایی را نگهداشت ولی ۲/۵ کیلوگرم هم به وزنش اضافه شد.

اضافه وزن

موضوغی که اتفاق افتاد از این قرار بود که این خانم رژیم غذایی خود را رعایت  میکرد ولی نمی توانست از بیشتر غذاهای معمولی اش بگذرد.

 

وی در پایان این دوره دو هفته ای که وزن خود را مورد سنجش مقایسه قرار داد، از اضافه شدن ۲/۵ کیلوگرم به وزنشی کاملاً دچار حیرت  گردید.

 

مورد دیگر مربوط به یک مرد جوان است که مشخصاً دارای ساختمان بدنی از نوع درونی (Endomorph) میباشد.

 

این مرد احتیاج داشت که مقدار ۱۵ کیلوگرم از وزنش را کم نماید. اما علیرغم استفاده از رژیم غذایی، به هیچ وجه وزنش کاهش نیافت.

 

او درهرحال،  با یک منطق عقلانی، علت عدم کاهش وزن بدنش را دریافته بود.
اضافه وزن

معنی که  می دانست استفاده از رژیم مخصوصں غذایی، همزمان با دوره ای از  زندگی بوده که وی روی یک پروژه مخصوص در دفتر یک اداره کار می کرده و اینکه در این دوره  او به علت ماندن در اداره شدیدا دچارکم تحرکی و کمبود فعالیت های بدن گردیده بود و اگر از رژیم یا پرهیز غذایی استفاده نمی کرد، به آسانی ممکن بود ۱۵ کیلوگرم به وزنش اضافه شود.

 

بیشتر مردم عادی آنهایی هستند که در دورهٔ کوتاهی، از رژیم غذایی استفاده می کنند و برای مدتی خودشان را موفق و کامیاب می یابند.

 

سپس این افراد رژیمشان را قطع نموده تا اینکه دوباره به حدود وزن قبلی می رسند.

 

تعداد زیادی از  آنها که این کار را انجام می دهند، اجازه نمی دهند که مزاحمت و نگرانی برایشان پیش آید. آنها یاد گرفته اند که از این کار چه انتظاری باید داشته باشند و دراین محدوده با آن زندگی میکنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.