پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

سرماخوردگی و بهترین درمان خانگی آن

0

در جهان امروزی، که اغلب مردم پرخوری می کنند، جای تعجب نیست که سرماخوردگی همیشه با ما همراه است.زیرا سرماخوردگی ساده ترین و دایمی ترین عامل پاکسازی بدن و دفع کنندهٔ مواد سمی و زاید به طور طبیعی است.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از سرماخوردگی و درمان خانگی آن می گوییم.

 

علت سرماخوردگی چیست؟

 

سرماخوردگی

 

مردم عقیده دارند که سرماخوردگی را اشخاص از یکدیگر و یا از میکروب ها می گیرند،

 

گرچه ممکن است این عقیده درست باشد ولی تنها به علت آنکه بدن هر دو نفر آنها در نتیجهٔ سوء تغذیه از مواد سمی انباشته شده و احتیاج به پاکسازی دارند.

 

این ابتلا و انتقال بیماری صورت میگیرد. هیچ فرد کاملا تمیزی که اندرون بدنش نیز پاک و سالم باشد دچار سرماخوردگی نمیشود و این موضوعی است که مردم آن را بزودی بهتر خواهند فهمید.

 

سرماخوردگی نتیجهٔ عادت به سوء تغذیه است که موجب انباشته شدن مواد سمی در بافتها میگردد و هرگونه کاهش نیروی حیاتی سبب میشود که این عارضه بروز کند.

 

هرچه شخصی بیشتر دچار سرماخوردگی شود نشانه آن است که حالت عمومی او بیشتر در معرضں مسمومیت قرار گرفته و زندگی و تغذیه اش نادرست است.

 

از از نظر درمان طبیعی ، معالجهٔ سرما خوردگی به وسیلهٔ دارو کاری نابخردانه است زیرا این گونه اقدامات باعث توقف دفع سموم می شود و آنها را به عمق بافتها می راند.

 

سرماخوردگی

 

با این سبک معالجه سلامت آیندهٔ بیمار بیشتر در معرض خطر قرار میگیرد

 

بهترین درمان خانگی سرماخوردگی 

 

ممکن است با استعمال دارو بیمار بعداً درمعرض خطر قرار گیرد.

 

یگانه راه معالجهٔ حقیقی سرما خوردگی امساک درغذاست زیرا تا موقعی که ناشتا میمانیم به هدف طبیعت در پاکسازی بدن کمک می کنیم.

 

امساک در غذا به مدت یک تا پنج روز و فقط نوشیدن آب پرتقال و به دنبال آن دو تا سه روز استفاده از رژیم تمام میوه بهترین راه مبارزه با این بیماری است.

 

تنقیه با آب گرم باید در تمام مدت امساک انجام گیرد.

 

حمام داغ سولفات منیزی همه شب یا یک شب در میان توصیه می شود

 

سرماخوردگی

 

و اگر این کار صورت گیرد سرما خوردگی بزودی از بین خواهد رفت و حال عمومی بیمار بمراتب بهتر از زمان قبل از بیماری خواهد شد زیراکلیهٔ دستگاههای بدن از مواد سمی و زاید بکلی پاک میگردد.

 

برای جلوگیری از سرما خوردگیهای بعدی باید به مراقبت بدن و حفظ بنیهٔ بیمار پرداخت و بخصوص در رژیم غذایی دقت لازم بعمل آورد (با استفاده از رژیم غذایی کامل هفتگی).

 

اگر زکام عمومی و سرما خوردگی دایمی باشد بهتر است به درمان زکام، که شرح آن گذشت، بپردازند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.