پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آیا احتمال بارداری در دوره ماهانه وجود دارد ؟

0

آیا در دوره ماهانه خانمها روزهای مخصوص وجود دارد که احتمال آبستنی کم باشد؟در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره دوره ماهانه و بارداری صحبت میکنیم.

 

به نظر میرسد که زنان در هر ماه یک زمانی برای باروری دارند و در روزهای دیگر زن عقیم بوده و مقاربت منجر به به ابستنی نخواهد شد.

 

این زمان را دوره عقیمی فیزیولوژیک  گویند که برای جلوگیری از آبستنی می توان از آن استفاده نمود.

 

موضوع اینکه در دوره ماهانه زنان ایامی موجود است که در آن موقع آبستنی اتفاق نمی افتد، متعلق به چندین سال پیش بوده و در دو هزار سال پیش اطبای هند راجع به این مطلب صحبت کرده اند.

 

قوانین حضرت موسی که ارتباط جنسی را در موقع قاعدگی و یک هفته و پس از آن قدغن کرده شاید بر همین اصل استوار باشد (شاید حضرت  موسی برای ازدیاد امت خود چنین دستوری داده است.

دوره ماهانه

زیرا برای قوم یهود مقاربت در ایامی مجاز است که مصادف با زمان باروری و تخم گذاری می باشد.

 

طبیب یونانی که در قرن دوم در رم می زیسته به زنهائی که میل داشتند از آبستنی جلوگیری کنند دستور می داد که در روزهای  مخصوص مقاربت کنند.

 

در بیست سال اخیر ترقیات عدیده در فیزیولوژی جنسی نظر اطباء را به دوران عقیمی فیزیولوژیک جلب نموده و مخصوصاً تحقیقات Knaus در استرالیا و ogino در ژاپن روح جدیدی به موضوع بخشیده است.

 

دو نفر طبیب مزبور بر پایه مشاهدات و تحقیقات خود ایام باروری و عقیمی زن را در ماه روی منحنی رسم نموده و موضوع عقیمی فیزیولوژیک را بر پایه علمی استوار کرده اند.

 

این طریقه جهت جلوگیری از باروری مورد نظر اولیای روحانی قرار گرفته و کتب زیادی موجود است که بتصویب آنها بچاپ رسیده اس.

 

آیا این دوران عقیمی مبنی علمی هم دارد؟

دوره ماهانه

در این باره فرضیات متعددی وجود دارد. اکثر دانشمندان عقیده دارند که در هر ماه فقط یک تخم از زن آزاد می شود و تخم مزبور میتواند فقط تا ۴۸ ساعت قابلیت باروری خود را حفظ کند.

 

بنابراین اگر تخم در موقع آزاد شدن و یا بلافاصله پش از آزاد شدن توسط اسپرماتوزوئید گشنیده نشود آبستنی تا ماه دیگر که مجدداً تخم آزاد می شود غیرممکن خواهد بود.

 

از طرف دیگر اسپرماتوزوئید هم مدت مدیدی زنده نخواهد ماند بلکه . پس از ۸ ساعت یا بیشتر در رحم و لوله ها خاصیت باروری خود را از  دست می دهد.

 

از لحاظ تئوری آبستنی باید در موقعی اتفاق بیافتد که عمل مقاربت مصادف با آزاد شدن تخم باشد.

 

در مواقع دیگر محتملاً آبستنی بوقوع نمیپیوندد زیرا در این ایام در دستگاه تناسلی زن تخم زنده ای موجود نبوده و از طرفی اسپرما توزوئید هم مدت مدیدی زنده نخواهد بود تا صبر کرده و خود را به تخم دیگر که آزاد می شود برساند.

 

نظریات فوق اساس دوران عقیمی فیزیولوژیک را تشکیل می دهد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.