پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوانیم میل به غذا های خاص را در خود کنترل کنیم؟

0

بعضی از افراد، خود را نسبت به بعضی غذاها به اندازه ای مشتاق و بی قرار می یابند و میل به غذا ی خاصی دارند که نمیتوانند به هیچ چیز دیگر، توجه و اندیشه کنند.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل درباره میل به غذا های خاص صحبت کنیم.

 

البته اگر این میل و اشتیاق برای خوردن کاهو باشد، شما کاملاً مصون و محفوظ خواهید بود.

 

اما تصور کنید، شما همانند یکی از خانم ها که خود را شیفته و بیقرار شکلات میدانند باشید. این خانم اظهار می داشت که او می تواند یک رژیم غذایی را برای مدت زمانی تحمل نماید، اما پس از آن به علت میل مفرط و آرزوی شکلات، این توانایی به سادگی شکسته شده و از بین میرود.

 

این خانم، در این مرحله برای تهیه شکلات از منزل خارج می شد و یک قطعه شکلات به هر شکل که بود به وزن ۰ ۲۰ گرم می خرید و همه آن را میخورد.

 

وی پس از آن، به علت اینکه اختیار خود را از دست داده و افراط کرده بود، دچار بیزاری و دلسردی می شد و تصمیم به اخراج رژیم غذایی از پنجرہ و ترک آن می گرفت !

میل به غذا

اما برای این خانم و برای همه افرادی که شبیه وی هستند، امکانات چندی وجود دارد.

 

اول اینکه او می تواند کوشش کند چیزی از قبیل شیر را که به آن چاشنی شکلات زده است جانشین نماید.

 

با وجودی که میزان کالری این غذا خوب است ولی به علت داشتن طعم و مزه شکلات می تواند موجب رضایت وی گردد و این موضوع در حالی است که مقدار خیلی زیاد کالری به بدن وی وارد نمیشود.

 

یا اینکه او میتواند مقداری شکلات به صورت قطعه بندی شده های کوچک خریداری و با نظم و ترتیب یک قطعه کوچک را میل نماید بطوری که این نوع نیاز یک مرتبه بر همه وجود او مسلط نشود.

 

و بالاخره روشی که اینک ذکر می شود، اگر چه دشوارتر از همه می باشد. ولی این خانم باید از نظر روحی بتواند بر اشتیاق برای خوردن شکلات غلبه نماید.

 

درباره میل به غذا به صورت مفرط برای سایر غذاها، هر چقدر که عجیب یا نا آشنا باشند، می توانند تحت کنترل و اختیار شما قرار بگیرند.

 

موضوع مهم این است که شما باید از آنچه که طبق برنامه انجام می دهید آگاه باشید. و اگر هم اکنون یا در هر زمان دیگر، اندکی این برنامه از دست شما خارج شد، ناامید و مایوس نگردید.

 

رژیم غذایی می تواند یک موضوع صحیح و مفید برای شما باشد.اما شما ممکن است از ذکر این مسئله متعجب شوید و به فکر فرو روید که اگر به رژیم غذایی به عنوان یک راه صحیح در زندگی توجه می شود، پس چگونه ممکن است قطع آن را برای یک فرد، شایسته و مناسب توصیف نمایند؟

 

جواب مسئله فوق این است که، اگر چه در اثر این اقدام، تناسب عمومی بدن شما به تعویق میافتد، اما در حقیقت و عملاً شما از این بابت فقط مقدار کمی وقت را از دست می دهید…

 

آیا این موضوع را شما نمی توانید تحمل کنید؟

میل به غذا

به خاطر داشته باشید که همه ما، وابسته و تابع خوی انسانی خود هستیم. و دراین هدف ما کمال وجود ندارد.  این هدف، یک راه بهتر زندگی است. و یک راه بهتر زندگی به این ترتیب است که از یک طرح و الگوی معقول پیروی شود.

 

ولی معنی آن این نیست که بطور مطلق در مقابل اشتباهات تضمین شده باشد.و اگر باید رژیم غذایی شما قطع شود، تصمیم برای قطع آن، عیناً همانند تصمیم برای کاهش وزن، باید از قبل توسط خود شما گرفته شده باشد.

 

و پس از آن است که می توان این چنین کاری را انجام داد. اجازه ندهید که این موضوع بدون اراده شما  اتفاق افتد.

 

بر روی خودتان تسلط و کنترل داشته باشید و فقط با تصمیم قبلی، با  اراده خودتان و عمداً رژیم غذایی را قطع نمائید. و به این ترتیب است که شما از اقدام خود، منفعل و پشیمان نمی شوید!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.