پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

ایا میتوانیم تعیین جنسیت جنین را خودمان کنترل کنیم؟

0

آیا میتوان جنس جنین را قبل از تولد تشخیص داد؟  گاهی بنظر میآید که د اطباء این موضوع را پیشگوئی می کنند.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره تعیین جنسیت جنین صبت میکنیم.

 

استاد مامائی ما در یک دانشگاهی پند خوبی داد و آن این بود که همیشه به والدین بگوئیم بچه آنها دختر خواهد بود اگر راست باشد حدس مادرست است و اگر غلط باشد چون بچه پسر است والدین آنقدز خوشحال می شوند. که خطای پیشپیشگوئی ما را فوری فراموش می کنند

 

بعداً پی بردند به اینکه این دستور استاد نبود بلکه در کتابی که۳۰۰  سال پیش نوشته شده چنین دستوری مشاهده میشود.

 

عوام معمولا ادعا می کنند که با دیدن شکل شکم می توانند تعیین جنسیت جنین کنند . اگر حجم جنین بالای شکم مادر قرار گرفته باشد پسر و در غیر این صورت دختر است.

 

ولی باید دانست که چنین پیشگوئی  مبنای علمی ندارد و به هیچوجه نمی توان قبل از تولد تعیین جنسیت جنین کرد.

تعیین جنسیت جنین

از مدتها پیش برای این منظور امتحاناتی میکردند ولی هیچکدام تاکنون  قابل اعتماد نبوده است.

یکی از طرق مشمولی اینست که قلب جنین پسر کمتر ضربان دارد تا قلب جنین دختر، بنابراین اگر تعداد ضربانات کمتر از ۱۳۰ در دقیقه باشد بنظر میآید بچه پسر باشد و اگر بیشتر از ۱۴۵ باشد دختر است.

 

این طریقه هم قابل اطمینان نمی باشد زیرا تعداد ضربانات قلب در در حال عادی تغییر می کند.

 

احتمال دارد که با پیشرفت علوم، طریقه شیمیائی  یا بیولوژیکی ابداع شود که بوسیله آن بتوان جنس جنین را تشخیص داد.

 

در ماههای اول آبستنی حتی با مشاهده مستقیم هم نمی توان تشخیص  داد که جنین پسر است یا دختر مثلا اگر زنی در ماههای دوم و سوم سقطا کند نمی توان فهمید پسر بودهٔ یا دختر از آخر ماه سوم به بعد دستگاه تناسلی  خارجی جنین بوجود آمده و میتوان با مشاهده آن تعیین جنسیت جنین را تشخیص داد.

 

آیا معلوم شده که علت پسر یا دختر شدن بچه چیست؟ 

 

نظریه ای که امروز طرفدارانی دارد اینست که در مرد دو نوع اسپرماتوزوئید وجود دارد یکی تولید پسر و دیگری تولید دختر می کند . دو نوع اسپرماتوزوئید به تعداد مساوی بوجود میآیند ولی سلولهای تخم  همه مثل هم هستند.

 

اگر اسپرماتوزوئیدی که تولید پسر میکند با تخم ۹ جفت شود بچه مزبوز پسر و در غیر اینصورت دختر خواهد بود. افت.

 

بنابراین در اینجا مادر دخالتی ندارد؟.  تا آنجائی که معلوم شده خیر، سابقاً تصور می کردند که جنسیت جنین بستگی به خواص تخم دارد و میگفتند تخمهای آزاد شده از تخمدان راست تولید پسر و تخمهای ازاد شده از تخمدان چپ تولید دختر میکند ولی ثابت شده که این نظریه بی اساس میباشد.

 

زیرا زنهائی که یک تخمدان آنها را برداشته اند هم پسر می زایند هم دختر،

 

یکی از متخصصین علم مامائی در موقع عمل قیصری تخمدانها را معاینه نموده و هیچ رابطه ای بین جنس جنین و طرفی که تخم آزاد شده نیافته است.

پس از وقوع آبستنی آیا می توان جنس جنین را تغییر داد؟

تعیین جنسیت جنین

خیر، بخصوص در حیوانات طبقه عالی و انسان. امروزه مسلم شده که از بدو اتحاد تخم و اسپرماتوزوئید جنسیت جنین ثابت گردیدہ.

آیا میتوان پسر یا دختر بودن بچه را بطوری دلخواه انتخاب کرد؟

 

چندین قرن است که در جستجوی روشی هستند تا بدان وسیله بتوانند دختر یا پسر بودن چنین را تحت کنترل و اختیار درآورند. روشهای زیادی برای این منظور ابداع شده است ولی هیچ یک ارزش علمی ندارد.

 

حدود ۱۵۰ سال پیش یک دانشمند  فرضیه مختلف درباره پسر یا دختر شدن جنین و تحت کنترل درآوردن آن که توسط دیگران بیان شده بود جمع آوری کرد و ثابت نمود  که همگی بی اساس هستند.

 

خود او بعداً فرضیه ای بنا نهاد که معلوم شد  آنهم غلط است. در جدود ۲۰ سال پیش یکی از اطباء ادعا می کرد که محیط اسیدی مناسب اسپرماتوزوئیدهائی است که تولید دختر می کند و محیط قلیائی مناسب اسپرماتوزوئیدهائی است که تولید پسر می کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.