پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

داشتن پوستی لطیف بدون جوش (آکنه) و تاثیر محصولات آرایشی

0

به گفتهٔ دکتر «فالتن» شکلات موجب بروز جوش (آکنه) نمی شود. پوست و موی چرک و کثیف هم عامل بروز آکنه نیست. رابطهٔ جنسی زیاد و یا نبود آن نیز موجب آکنه نمیگردد. پسی علت اصلی چیست؟ما در مجله اینترنتی زیگیل در مورد جوش (آکنه) بیشتر توضیح می دهیم.

 

 

وراثت

 

 

حداقل می توان گفت وراثت بیشترین سهم را در این میان دارد. دکتر «فالتن» در این باره می گوید: «آکنه یک عارضهٔ ژنتیکی است که به صورت فامیلی منتقل می شود. آکنه در واقع نوعی اختلال ژنتیکی در منافذ پوست است.»

 

 

اگر پدر و مادر تان هر دو آکنه داشته اند، از هر چهار خواهر و برادر تان سه نفر دچار آکنه خواهند شد. اما اگر خواهرتان آکنه نمیزند، در حالی که صورت شما به منطقهٔ جنگی میماند، باید توجه داشته باشید که عوامل دیگری هم میتوانند آکنه را تشدید کنند.

 

 

به گفتهٔ دکتر «فالتن» فشار روحی، نور آفتاب، تغییرات فصلی و آب و هوا می توانند بر شدت بروز آکنه بیافزایند. مواد آرایشی خاص و قرصهای ضد بارداری نیز میتوانند از عوامل بروز آکنه باشند.

 

 

دکتر «فالتن» میگوید: «زنان شاغل آسیب پذیرترند. این افراد در معرض فشار روحی بیشتری قرار دارند. ضمن آن که معمولاً از مواد آرایشی هم زیاد استفاده می کنند.»

 

 

در اینجا به چند نکته برای جلوگیری از بروز جوش (آکنه) برای کسانی که بیش از سایرین به آن نیاز دارند اشاره می کنیم.

 

 

داشتن پوستی لطیف بدون جوش (آکنه) و تاثیر محصولات آرایشی

تغییر آرایش

 

 

در زنان بالغ آرایش از جمله مهمترین عوامل بروز آکنه است. دکتر «فالتن» استفاده از مواد آرایشی چرب را مسأله ساز میداند. رنگدانه های موجود در مواد آرایشی، رژ لب، کرمهای پاک کننده، مرطوب کننده های شب و آب موجود در این محصولات، هیچ یک مشکل ایجاد نمی کنند.

 

 

مسأله فقط بر سر چربی موجود در این محصولات است. چربی این محصولات معمولاً  از اسیدهای چربی که غالباً قوی تر از اسیدهای چرب خود بدن هستند، مشتق می شود. اگر مستعد ابتلا به آکنه هستید از مواد آرایشی بدون چربی استفاده نمایید.

 

 

خواندن برچسب محصولات آرایشی

 

 

از مصرف محصولاتی که حاوی لانونین، مایریزیت ایزوپروپیل، سولفات سدیم لارویل، لاورث و رنگ های c و D هستند اجتناب نماییم.این مواد هم مثل چربی ها برای پوست خیلی غلیظ اند.

 

 

پاک کردن پوست از مواد آرایشی

 

 

دکتر «فالتن» توصیه می کند هر شب تمام مواد آرایشی را از روی پوست پاک کنیم.وی می گوید:«با یک صابون ملایم روزی دوبار صورت را شسته، خوب آبکشی نمایید. برای آبکشی ۶ الی ۷ بار صورت را آبکشی نمایید .»

 

تست چربی مواد آرایشی 

 

 

در اینجا یک تست آسان را که در منزل قابل انجام است و می توان برای پی بردن به میزان پربی موجود در مواد آرایشی از آن کمک گرفت ارائه می دهیم.

 

 

یک ورق کاغذ تایپ متشکل از ۲۵ درصد پنبه را بردارید و مقداری از محصول آرایشی را بر روی آن بمالید، و ۲۴ ساعت صبر کنید تا لکه چربی ظاهر شود.ظرف یک روز چربی پخش می شودو می توانید لکه چربی را روی کاغذ مشاهده کنید.

 

 

هرچه لکه وسیع تر باشد درصد چربی محصول ارایشی بیشتر است . از مصرف محصولاتی که تست چربی آن ها نشان می دهد که درصد چربی بالایی دارند خودداری کنید.

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.