پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تبخال لب چیست؟ مسواک و خمیر دندان چه تاثیری بر تبخال لب دارند؟

0

تبخال لب چیست؟عامل ایجاد تبخال لب،  ویروسی به نام هرپس سیمپلکس ” است. به احتمال زیاد در کودکی هنگام بوسیدن یکی از خویشاوندان آلوده به ویروس، آن هم در زمانی که تبخال او مسری و عفونی بوده، ویروس به شما سرایت کرده است.ما در مجله اینترنتی زیگیل در مورد تبخال لب بیشتر توضیح می دهیم.

 

پس از آن ویروس خود را به سرعت به دهان شما رسانده و در جستجوی یک میزبان مهمان نواز مانند سلول عصبی که به ویروس اجازه ورود می دهد، برآمده است. از آن پس ویروس عنان و اختیار DNA” سلول میزبان را در اختیار گرفته و از آن برای تولید ویروس هایی نظیر خود بهره گرفته است.

 

این ویروس ها معمولاً در بدن زندگی می کنند و  اغلب از آن خارج نمی شوند. اما هر از چند گاهی هوس گشت و گذار خانوادگی می کنند. خود را از سلول عصبی به سطح پوست می رسانند.به محض رسیدن ویروس ها به پوست، احساس سوزشی که با آن آشنایی دارید و میدانید مقدمهٔ چیست، آغاز می شود.حال با این مشکل چه می توان کرد؟

 

تبخال لب چیست؟ مسواک و خمیر دندان چه تاثیری بر تبخال لب دارند؟

از خمیر دندان های کوچک استفاده کنید

 

 

به گفتهٔ دکتر «گلاسی» خمیر دندان هم می تواند باعث انتقال بیماری شود. تصور کنید مسواکی که بارها وارد دهان شده چند بار با دهانهٔ لولهٔ خمیر دندان تماس مییابد. بنابراین اگر از لوله های کوچک خمیر دندان استفاده کنید می توانید زود به زود آن را با لولهٔ دیگری تعویض نمایید.

تعویض مسواک

 

 

مسواک شما ممکن است تا چندین روز پناهگاه خوبی برای ویروس ها باشد و موجب بازگشت ویروس ها به دهان، پس از بهبود تبخال شود.

 

 

پژوهشگران دانشگاه اوکلاهاما مسواک سترونی را به مدت ۱۰ دقیقه در معرض ویروس تبخال قرار دادند. پس از هفت روز نیمی از ویروس های بیماری زا هنوز بر روی مسواک باقی بودند.

 

 

پس با مسواک های آلوده شده به ویروس چه باید کرد؟ بهترین کار آن است که خود را از شر آنها خلاص کنید. دکتر «گلاسی» پیشنهاد میکند به محض فعال شدن ویروس، مسواک را دور بیندازیم. اگر تبخال هنوز در حال پیشروی است، مسواک را پس از رشد آن دور بیندازید.

 

 

این کار باعث می شود از بروز تبخال های چند تایی جلوگیری به عمل آید. پس از بهبود زخم نیز لازم است مجدداً مسواک خود را تعویض نمایید. دکتر «گلاس» میگوید:«بیمارانی که به توصیهٔ او از این روش استفاده کرده اند در سال دفعات کمتری گرفتار تبخال شده اند.»

مسواک خود را در حمام یا دستشویی نگذارید

 

 

یک مسواک مرطوب و یک جای مرطوب مانند حمام یا دستشویی دقیقاً همان چیزی است که ویروس تبخال لب برای رشد به آن نیاز دارد.

 

 

رطوبت باعث افزایش طول عمر ویروس های موجود بر روی مسواک می شود. به همین دلیل است که توصیهٔ دکتر «گلاسی» نگه داشتن مسواک در جایی خشک و بدون رطوبت است.

 

 

در مقالات دیگر مجله اینترنتی زیگیل با درمان های ساده تبخال لب بیشتر آشنا شوید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.