پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

درد زایمان را آیا میتوان در خانم ها کاهش داد؟

0

چرا آنقدر زایمان دردناکست؟ یک چنین عمل طبیعی نباید با این همه درد و ناراحتی همراه باشد.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره درد زایمان توضیح میدهیم.

 

زایمان معمولا باید بی درد باشد. در افراد بدوی و زارعین نسبتاً بی درد است.

 

شرح حال ذیل متعلق به یک نفر دهاتی است از اهل بالکان. زن مزبور مشغول نان پختن بود و مقداری خمیر تهیه کرده بود تا بپزد.

 

برای هیزم به انبار رفت موقعی که مشغول جمع آوری  چوب بود ناگهان درد شدیدی احساس کرد و بلافاصله زائید خودش ناف بچه را گره زد و با چاقوئی که در جیب داشت آنرا برید.

 

سپس مادرشوهر خود را صدا زد تا بچه را ببرد و خودش تا خروج جفت در انبار باقی ماند.

 

آنروز را از کاردست کشید و از فردا مشغول کار شد. چند عامل باعث میشود که زایمان در افراد بدوی و زارعین نسبتاً سهل و ساده باشد.

 

اولاً بعلت استفاده از نور آفتاب و اغذیه پر ویتامین و مقوی استخوان بندی و لگن آنها خوب رشد و نمو می کند.

 

بنابراین زایمان بمراتب ساده تر خواهد بود. از طرف دیگر چون اختلاط نژادی کم است روی این اصل استخوان بندی و اعضاء زن برای زایمان بچه های مخصوصی مناسب می باشد.

 

مثلا زنی که لنگش برای زایمان بچه هائی مناسب است که دارای سرهای دراز هستند بوسیله شوهری آبستن می شود که خودش نیز دارای سری دراز میباشد نه با مردی که امکان دارد بچه ای بوجود آورد که دارای سر و یا بدنی پهن باشد.

درد زایمان

بعلاوه اینگونه زن ها جسورتر بوده و رول زایمان را خیلی ساده تر و طبیعی تر بازی می کنند.

 

در زندگی شهری و صنعتی امروز ما زایمان اینطور ساده نمی باشد و درد زایمان زیاد است .

 

آبستنی و زایمان عضلات مخصوصی لازم دارد که در زندگی امروزه آنطوریکه باید توسعه و تکامل حاصل نکرده تا بتواند بنحو احسن انجام وظیفه کند بعلاوه ضربه های روحی که هر آن و دقیقه ای با آن مواجه هستیم اثر عمیقی بر وظیفه و کار این عضلات باقی میگذارند.

 

ترس به تنهائی قادر است تغییرات بیشماری در بدن بوجود آورد و امروزه زن ها با نظر ترس و اضطرابی به زایمان مینگرند روی این اصل حال زایمان بمراتب مشکل تر از سابق بنظر می آید. . . . . s

 

برای تخفیف درد زایمان می توان کاری انجام داد؟

 

در مرحله اول زایمان دردهای خفیف هستند و فقط در مراحل بعدی است که شدید می شوند. با پیشرفت علم مامائی امروزه می توان دردها را با مسکنات، داروهای بیهوشی و یا درمان های روحی تخفیف داد.

 

آیا می توان درد زایمان طبیعی را از بین برد؟

درد زایمان

برای این منظور در زمان قدیم وسائلی وجود داشته. در سالهای اخیر دکتر Read طبیب مشهور انگلیسی برای زایمان طبیعی روشی ابداع کرده است.

 

بنظر او درد زایمان معلول ترس و  اضطرابی است که سبب میشوند تا رشته های عضلاتی پائین رحم بجای شل شدن منقبض گردند، اگر در موقع وضع حمل این ترس را از بین برده و دستور تنفس صحیح و ورزش های عضلانی مناسب بآنها داده شود، درد زایمان کمتری خواهید داشت .

 

روش مذکور اکنون در اغلب بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفته  بنظر میآید که از طریق روحی در تخفیف درد زایمان مؤثر باشد.

 

آیا واقعاً زایمان طبیعی بی درد است؟

 

زایمان طبیعی بدون درد نبوده بلکه بدون ترس می باشد لذا بهتر است آنرا زایمان «بی ترس» بنامیم. در موقع وضع حمل باید زن را بدون اینکه ترس و اضطرابی داشته باشد از طریق بحث و گفتگو آماده زایمان کنیم.

 

باید با او یاد بدهیم که در موقع مناسب با تنفس و عملیات عضلانی مخصوص بدن خود را کاملا شل کند تا بهتر بتواند با ناراحتیهای زایمان رو به رو شود .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.