پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوانیم پس انداز کردن را یاد بگیریم ؟

0

سرمایه تان را سرمایه گذاری کنید و از سرمایه تان برای به دست آوردن درامد بیشتر استفاده کنید. قبل از سرمایه گذاری، خوب تحقیق کنید. نیاز و مسایل مردم و تقاضای بازار را بشناسید و برای برطرف کردن آن نیازها سرمایه گذاری کنید.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره راز پس انداز کردن صحبت میکنیم.

 

مردم نیز مشتری خوبی برای شما خواهند شد چرا که کلید نیازمندی آنها در دست شماست. دقت کنید که سرمایه تان را به چه کسی میسپارید.

 

سرمایه ی خود را به افراد سودجو نسپارید. بسیاری از کلاهبرداران به دنبال اشخاص سرمایه دار ساده لوح هستند.

 

تا بتوانند با دروغ و کلک پول آنها را از چنگ شان در بیاورند، به آنها وعده ی سودهای کلان میدهند و چون مردم اغلب دروغ های بزرگ را زودتر از دروغه ای کوچک باور می کنند خود را سریعاً دو دستی تقدیم کلاهبرداران می کنند تا بتوانند به زودی پول هنگفتی به دست آورند، غافل از اینکه با این کار پول خود را از دست داده اند.
پس انداز

تفاوت بین افراد فقیر و ثروتمند این است که افراد فقیر پولشان را خرج می کنند، پس اگر چیزی باقی ماند آن را ذخیره می کنند. اما ثروتمندان پول خود را ذخیره می کنند و اگر چیزی باقی ماند ان را خرج می کنند.

 

وقتی که پول خود را در بانک پس انداز می کنید بانک به شما سود و امتیاز می دهد.

 

این که درآمد ماهانه ی شما چه قدر است مهم است. اما مهمتر از آن مبلغی است که ماهانه کنار میگذارید.

 

به یاد داشته باشید که: قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود. پس انداز شما را به استقلال مالی می رساند و به شما قوت قلب می دهد و باعث امنیت ذهنی تان می شود.

 

شما میتوانید پس انداز کنید و پس انداز تان را سرمایه گذاری کنید.

پس انداز

بگذارید که پس اندازکردن همچون مسواک زدن عادت شما شود. برای این کار حساب پس انداز بلند مدتی باز کنید و روی دفترچه ی حساب خود با خط درشت بنویسید، من تا ۵ سال دیگر هرگز به موجودی این حساب دست نخواهم زد.

 

همین تصمیم، شما را به استقلال مالی خواهد رساند. همانطور که مجبورید اقساط ماهانه تان را پرداخت کنید، خودتان را نیز مجبور کنید که هر ماه دستکم ۵٪ از درآمدتان را پس انداز کنید.

 

اغلب انسان ها روحیه ی پس انداز کردن ندارند و عده ای نیز مقداری از پول شان را پس انداز می کنند، اما پس از مدتی به راحتی پس انداز خود را صرف خرید چیزهای غیرضروری می کنند.

 

مدام در تلویزیون، رادیو و روزنامه به کمک تبلیغات مختلف شما را تشویق به خرید میکنند و نهایتاً پس انداز تان را از شما می گیرند.

پس انداز

سعی کنید چشم تان را بر روی این گونه تبلیغات ببندید و به کودکان تان نیز بیاموزید که فریب این گونه تبلیغات را نخورند.

 

اجازه ندهید کودک درون تان شما را وادار به خرید وسایل غیرضروری کند. حتی خریدهای ضروری تان را به تعویق بیندازید.

 

شاید ضرزوت خرید آنها بعد از مدتی از بین برود و نیازتان به شکل بهتری برطرف شود. بعضی ها عادت دارند که همه ی پول خود را در جیبشان گذاشته، با خود حمل می کنند.

 

این افراد به راحتی پولشان را از دست خواهند داد، چرا که هر لحظه احتمال این هست که چیزی را در ویترین مغازه ها ببیننده نظر آنها را به خود جلب کند، سپس وسوسه بشوند و پول خود را برای خرید ان از دست بدهند.

 

پس انداز کردن به معنای خسیس بودن نیست. بلکه پس انداز هنر نگه داری ثروت است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.