پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه با استفاده از راز پارتو بیشترین سرمایه را کسب کنیم؟

0

این راز را ویلفردو پارتو، اقتصاددان ایتالیایی، مطرح کرد. براساس این راز ۸۰/ موفقیت های ما نتیجه ی ۲۰٪ فعالیتهای ماست و برعکس ۸۰٪ فعالیت های مان، ۲۰٪ از نتایج را به بار می آورد.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره کسب سرمایه صحبت میکنیم.

 

این نشان می دهد که ۲۰٪ از کارهایی که انجام می دهیم، ۸۰٪ از سود و موفقیت های ما را شامل می شود.

 

آمارها نشان میدهند که ۸۰٪ ثروت جهان در دست ۲۰٪ افراد قرار دارد. همچنین ۲۰٪ محصولات تولیدی شما، ۸۰٪ درآمدتان را تولید می کند.

 

پس بهتر است تمرکزمان را روی آن ۲۰٪ از فعالیت ها و تولیداتی که بیشتر ترین ارزش و سودمندی را برایمان دارند، بگذاریم.

 

پارتو چیست و چگونه از ان استفاده کنیم؟

سرمایه

راز پارتو را می توانیم در تمام زمینه های زندگی مان مشاهده کنیم. به یادداشته باشید، تنها افراد موفق اند که تلاش اصلی خود را روی امور بنای واصلې خود میگذارند.

 

براساس این راز قسمت کوچکی از کار وجود دارد که : «در تمام امور، قسمت کوچکی از کار وجود دارد که مهم  تر از بقیه ی آن است.»

 

راز پارتو یکی از مفیدترین و مهم ترین اصول مدیریت زمان و زندگی است. با به کارگیری راز ۸۰/۲۰ یاد می گیریم که در وقت و انرژی مان صرفهج ویی کنیم و زمان مان را مدیریت کنیم.

 

برای برنامه ریزی کارهای مان می توانیم از این راز کمک بگیریم و کارهای مان را اولویت بندی کنیم. همچنین تا جایی که ممکن است باید مشتریان یا محصولات غیر سودآور را از برنامه مان حذف کنیم و در عوض برنامه ریزی مان را بر روی مشتریان و کالا های سودآور متمرکز کنیم و بیشتر وقت مان را صرف آنها کنیم.

 

تمام امور ما از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند. از ۱۰ کاری که در لیست کارهای روزانه ی ما وجود دارد، ۲ کار مهم تر و حیاتی تر از ۸ کار دیگر است.

 

میتوانیم در برنامه ی روزانه مان این ۲۰٪ را تعیین کنیم و اول آنها را انجام دهیم. در این صورت ۸۰٪ از وقت مان را نیز صرفه جویی کرده ایم.

 

مهم نیست که چه قدر وقت و انرژی صرف انجام کارهای مان می کنیم، بلکه مهم این است که انرژی و وقت ما بیشتر صرف قسمت های مهم کار شود.

 

آیا سرمایه ی ما فقط ثروتمان است؟

سرمایه

سرمایه به مجموعه دارایی ها اطلاق می شود. هر انسانی در زندگی خود سرمایه های گوناگون دارد که برخی از آنها عبارتاند از: جسم، ذهن، زمان، تجربه، کارمندان، پول و اطلاع از رازهای زندگی.

 

از سرمایه های خود درست استفاده و مراقبت کنید تا در تمام جنبه های زندگی ثروتمند شوید. و از جسم و روح تان مواظبت کنید.

 

زیرا ثروت فقط پول نیست. اگر به دست آوردن پول باعث شود که جسم و روح تان نابود شود، شما دیگر در حال جمع آوری سرمایه نیستید، بلکه در حال از دست دادن سرمایه اید.

 

زیرا با از دست دادن سلامت جسم و روح تان، مجبورید پول تان را خرج کنید تا بتوانید مجدداً سلامت خود را به دست آورید.

زمان سرمایه ی مهمی است که به کمک آن می توانیم تمام آرزوهایمان رابخریم. اگر زمان را از ما بگیرند، دیگر فرصتی برای رسیدن به آرزوهای مان نداریم.

 

براساس راز پارتو، اغلب انسانها فقط از ۲۰٪ زمان خود خوب استفاده می کنند و ۸۰٪ آن را بیهوده از دست می دهند.

 

اگر سعی کنید که زمان مفید خود را به ۱۰۰٪ برسانید، پیشرفت تان ۵ برابر دیگران خواهد بود و در واقع ۵ برابر دیگران فرصت زندگی دارید.

 

با انجام کارها در کم ترین زمان، می توانید وقت خود را پس انداز کنید.تجربه نیز از مهمترین سرمایه هاست.

 

شما می توانید از تجربه ی دیگران در زندگی استفاده کنید تا دچار خطا نشوید. کسانی که از تجربه ی دیگران استفاده نمی کنند، دچار خطا می شوند و بارها به بن بست می رسند.

 

پس آموختن و به کارگیری تجربه ها ما را زودتر به موفقیت می رساند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.