پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

برای داشتن سلامتی جسم چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

0

برای برقراری یک زندگی شایسته و مناسب و سلامتی جسم، پیروی از چند قانون بهداشتی شامل :ورزشں یا تحرکات جسمی ، و تغذیه لازم میباشد.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل درباره سلامتی جسم صحبت میکنیم.

 

انجمن پزشکی آمریکا، ۷ راه برقراری یک زندگی صحیح و مناسب را نشان داده و توجه به انها را توصیه می نماید.

 

این راهها عبارتند از: ۱ – تغذیه صحیح، ۲ – استراحت و تجدید قوا. ۳- بازی های سالم، تفریح و سرگرمی. ۴ – ورزشی و فعالی های جسمی. ۵ – خدمات دندانپزشکی و مراقبت از دندانها. ۶ – مراقبتهای شایسته پزشکی. ۷- انتخاب شغل مورد علاقه و راضی کننده.

 

پیروی از راه های فوق در زندگی حائز اهمیت می باشد ممکن است تصور شود که یک فرد کم تحرک، فقط باید به یک یا دو موضوع از نکات فوق مثل ورزش و بازی توجه و عمل نماید.

 

در حالیکه واقعیت این است که رعایت مجموع این هفت موضوع منطقی، برای برقراری یک زندگی دلپذیر و مطمئن و سلامتی جسم برای همه لازم است.

 

بطور مثال، شما حتی نمی توانید به خوبی استراحت و تمدد اعصاب نمائید اگر در ابتدا بدن شما با ورزش و با تفریحات راضی کننده، شرایط خوب و مناسب را به دست نیاورده باشد.

 

از نظر فنی، بدن صحیح و سالم را با توجه به شرایط زیر مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهند:

 

میزان استحکام و قدرت عضلات، چگونگی کار قلب و واکنش آن در مقابل فعالیت، چابکی، تعادل، توازن، و غیره…

سلامتی جسم

اما صحت و سلامتی جسم ، یک موضوع شخصی یا فردی نیز می باشد: چگونگی صحت و سلامتی جسم ، احساس صبح ما موقع برخاستن از خواب است؛

 

چگونگی صحت و سلامت، وضع و حال ما از نظر خستگی یا شادابی بعد از انجام کارهای سخت روزانه است؛

 

چگونگی صحت و سلامت، در انجام مشتاقانه برنامه هایی مثل پیک نیک و اسکی است که آنها را بیش از سایر کارهای دوست داریم و یا انجام کارهایی مثل زمین شستن است که باید آنها را انجام دهیم.

 

به معنا عقیده عموم متخصصین و پزشکان این است که ما باید کاملاً صحیح و سالم باشیم، زیرا افرادی که از نظر جسمی صحیح و سالم هستند با مقایسه به افراد ناسالم، دیرتر خسته می شوند و در مقابل خستگی مقاومتر و پایدارتر باقی می مانند؛

 

افراد سالم در مقابل استرس و ناراحتی ها تجهیزات بهتری داشته و تحمل زیادتری دارند؛ افراد سالم، دارای قلب کار آمد و قویتری می باشند؛ و بین سلامت جسم با خوش خلقی و عدم گرایش های نامطلوب عصبی، یک ارتباط نزدیک وجود.

 

برای سلامتی جسم چه باید کرد؟

 

سلامتی جسم

درباره این سوال که برای برقراری سلامتی جسم چه باید کرد، پاسخ عموم متخصصین «داشتن یک زندگی فعال»، بخصوص «ورزش یا تحرکات بدنی» میباشد

 

یکی از کارشناسان متخصص در آمریکا اظهار می دارد: «در حقیقت رژیم غذایی مطمئن برای همه لازم است.

 

چگونه ما می توانیم فعالتر شویم؟

 

راه حل سوال فوق، سهل و آسان است… ما در طی روز هرکاری را که انجام میدهیم می توانیم به وسیله آنها فعالیت بیشتر و یا اینکه برعکس فعالیت کمتری داشته باشیم.

 

بطور مثال، شما موقعی که به وسیله اتومبیل شخصی، به قصد یک فروشگاه می روید، به جای اینکه سعی کنید وسیله نقلیه را در نزدیک ترین محل متوقف نمائید، آنرا در فاصله چند ایستگاه دورتر پارک کنید و این فاصله را پیاده طی نمائید.

 

همچنین موقعی که شما از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنید، چند ایستگاه قبل از رسیدن به ایستگاه مورد نظر پیاده شوید و بقیه راه را پیاده بروید

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.