سلامتعلمی

عادت کم تحرکی چه تاثیرات منفی بر زندگی ما خواهد گذاشت؟

به عقیده بسیاری از متخصصین، ثروت زیاد و استفاده از وسایل رفاهی، همراه با بکار نیانداختن بدن یا نداشتن حرکات ورزشی، بسیاری از ما را مبتلا به وضعیت ناهنجار و کم تحرکی کرده است.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل درباره اثرات منفی کم تحرکی صحبت میکنیم.

 

خلاصه کلام از اینکه ما برای کم کردن کار و زحمت بدنی و کم تحرکی ، با فکر و ابتکار خود هزاران راه و وسیله فراهم نموده ایم که متأسفانه نتیجه این راه ها همیشه خوب نمی باشد.

 

احتیاج به بیان نیست از زمانی که به جای بدن های ما، این نوع وسایل اختراعی کارها را انجام می دهند، شکل و فرم اندام ها وضعیت نامساعد و بدی پیدا کرده اند.

 

تصور می شود همراه با پیدایش بی رغبتی و اکراه برای انجام فعالیت های جسمی و ورزشی ، میل و سلیقه های ما برای خوردن غذاهای خوب افزایش مییابد.

 

ما دیگر  با برای رسیدن به محل های مورد نیاز، پیاده نمی رویم. و بسیاری از ، جاهایی که با وسایل نقلیه می رویم، به منظور خوردن غذا میباشد.

 

حتی اگر به دلیل اینکه ما نم یتوانیم در مجاورت بازار فروش، جای پارک بیابیم، غرولند و اعتراض می کنیم. امروزه تقریبا در هر خانواده ای یک دستگاه تلویزیون وجود دارد که افراد خانه بعد از خوردن شام در مقابل آن می نشینند و معمولا در دسترس خود خوردنی قرار می دھند

کم تحرکی

ما به طرز شگفت انگیز و به میزان مفرطی دوستدار ورزش هم شده ایم ولی این علاقمندی، بیشتر برای تماشای عملیات و مسابقات ورزشی است نه برای شرکت در آن…

 

ساعات کار گروه کثیری از مردم کاهش یافته است. ما دیگر مجبور نیستیم صبح های زود و قبل از طلوع آفتاب از رختخواب خارج شده و به انجام کارهای مربوطه بپردازیم.

 

وسایل و ابداعات خودکار، فعالیت های بدنی ما را آسانتر کرده اند و باعث کم تحرکی شده اند .

 

اکنون در منازل هر یک از ما مملو از این گونه وسایل شده اند.

حتی تعطیلات و تفریحات ما به صورت دیگری درآمده اند. ما با سختی ممکن در آفتاب طاقت بیاوریم، یا مدتی در کوه ها به سر ببریم،

 

سر گرمی و کار های تفریحی,، نیز کمتر با تحرک و فعالیت های جنسمی همراه شده اند .

 

این کم تحرکی جسمی تا زمانیکه ما از آن لذت می بریم، دلپذیر و مطبوع است، حتی شیر (سلطان جنگل) هم عاشق تنبلی و لم دادن در گوشه و کنار میباشد، اما برای شیر خوشبختانه چگونگی و نحوه زندگی طبیعی او را مجبور خواهد کرد که بطور حتم و مسلم درگیر فعالیت های جسمی خیلی شدید شود.

 

کم تحرکی بعد از مدتی چه تاسری خواهد داشت؟

کم تحرکی

این موضوع در مورد زندگی انسان تفاوت می کند و اگر ما بتوانیم به آینده نگاه کنیم و ببینیم نتیجه آن در ۱۰ – ۱۲ سال بعد چه خواهد شد، ممکن است از این همه استراحت و راحتی زیاد و کم تحرکی در زندگی خود، مسرور نشویم و از آن لذت نبریم.

 

برای بهبودی و موفقیت همگانی در سطح کشور لازم است با برنامه ریزی دقیق،  کوشش به عمل آوریم تا در تمام مدارس بطور مستمر و در سطح خیلی بالاتری به : پرورش جسمی کودکان و جوانان بپردازیم…

 

بهترین روش بیمه عمر و سلامتی در سال های بعد، این است که اکنون فرزندان ما با شایستگی و مناسب زندگی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.