پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

کاهش وزن گروهی چیست و چه مزایایی نسبت به سایر روش ها دارد ؟

0

بسیاری از افراد که می خواهند وزن خود را کم کنند، به زودی متوجه می گردند کاهش دادن وزن بدن به همراهی یک شخص دیگر و یا حتی به همراهی چند شخص دیگر، راحتتر و آسان تر از موقعی است که اینکار را به تنهایی انجام میدهند . در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره کاهش وزن گروهی صحبت کنیم.

 

افرادی که گرفتن رژیم غذایی را همانند عبور از یک راه بی نهایت طولانی در تنهایی میپندارند.

 

و یا آنهایی که تحمل رژیم غذایی را مشکل میدانند، آنهایی که به آسانی دلسرد می شوند یا آنهایی که احساس می کنند فاقد توانایی خواهند بود، فقط با اندکی کملک اضافی به وسیله شریک نمودن یا تقسیم کردن مشکلات خود با دیگران که آنها هم همین مشکلات را دارند به نتیجه مطلوب خواهند رسید

 

برای کم کردن وزن، اگر فقط یک یار و همراه، یا یک گروه دوست، و یا یک تشکیلات کامل وجود داشته باشد، در هر صورت برای رژیمداران کملک بسیار بزرگی خواهد بود.

 

علت اینکه کاهش وزن گروهی راحت تر است چیست؟

کاهش وزن

 

جواب: چون اگر رژیم گرفتن همراه با دوستان باشد، شما با آنها یک هدف مشترک خواهید داشت.

 

و در حقیقت این دوستان به عنوان بازرس و کنترل برای رژیم شما عمل خواهند کرد.

 

در عین حال شما تشویق می شوید که آنها در کار خود موفق باشند. شما ملاحظه می کنید که این دوستان در غذا خوردن و کاهش وزن همین مشکلات را که با آنها مواجه هستید دارند.

 

و کار انها در باره خوردن در فواصل بین غذاهای اصلی و هر یک از اقدامات دیگر به شما نیرو و قدرت خواهد بخشید.

 

بنابراین، کاهش وزن گروهی یا دسته جمعی برای کم نمودن وزن، نظم و ترتیب فوق العاده و ضروری را فراهم می آورد تا شما در رژیم گرفتن خود موفق شوید.

 

به عبارت دیگر، شما تصمیم خود را برای گرفتن رژیم غذایی و کاهش وزن همگانی نموده اید و از این رو مجبور هستید که خیلی بیشتر به آن اتکاء داشته و آنرا رعایت و تحمل نمائید.

 

با همین برداشت، مشکل تنها بودن شما رفع گردیده و در نتیجه خیلی کمتر  با شکست مواجه خواهید

به منظور کاهش وزن، در نقاط مختلف جهان سازمان های متعددی گشایش یافته اند که شایسته هستند ذکری از آنها به میان آید.

 

در اینجا، جهت آگاهی و به طور نمونه به شرح دو سازمان از این نوع، که مرکز آنها در ایالات متحده آمریکا واقع می باشد میپردازیم.

کاهش وزن

 

در این مورد، یک سازمان مشهور به نام «تاپسی» (TopS)، و سازمان دیگر به نام «مراقبین وزن» (Weight Watchers) میباشند.

 

موفقیت این گروه از سازمان ها به دلیل چندین موضوع می باشد که اولین آنها داشتن تشکیلات خوب، و همچنین عالی بودن رهبری و اداره آنها بوده است.

 

این نوع سازمان ها نه تنها کاهش وزن را در رژیم داران عملی و رایج میسازند بلکه کوشش می کنند تا با آموزش و یاد دادن اصول تغذیه و رژیم های مناسب به اعضای خود کملک نمایند.

 

روش این سازما نها، بیشتر از همه مبتنی بر باز پروری عادت های غذایی در اعضای خود میباشد به طوری که این تغییر عادت برای همیشه باقی مانده و در نتیجه وزن جدید و مناسب بدن نیز برای همیشه حفظ گردد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.