پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

رژیم میوه و سبزیجات چه رژیمی است و فواید آن چیست؟

0

میوه های تازه یکی از انواع مواد غذایی اند که حاوی مقادیر زیادی عناصر اصلی لازم برای حیات و سلامت انسان هستند، در حالی که خواص پاکسازی و شفابخشی آنها از نظر پزشکی رسمی بکلی پوشیده و فراموش شده است و این یکی از پدیده های غم انگیز عصر ما به حساب میآید.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از نحوه رژیم میوه و سبزیجات و فواید آن می گوییم.

 

رژیم غذایی تمام میوه در رژیم میوه و سبزیجات

 

بدن شخص بیمار همواره فاقد این عناصر معدنی لازم برای سلامت و حیات و حس و حرکت است و هنگامی که تحت درمان طبیعی قرار گیرد و منحصراً از میوه تغذیه کند

 

علاوه بر آنکه دستگاههای مختلف بدنش از مواد سمی پاک می شوند بعضی مواد معدنی لازم نیز به بدنش می رسد.

 

واکنش اسیدی بعضی میوه ها باعث شده است که عده ای نسبت به ارزش شفابخشی آنها دچار تردید شوند.

 

رژیم میوه و سبزیجات

 

حالت اسیدی ضعیف میوه که در بدن درهم میشکند املاح معدنی قلیایی را به بافتها میفرستد و این همان باقیماندهٔ مواد معدنی قلیایی است که پس از اکسیداسیون به پاکسازی بافتها میپردازد و عامل پاک کننده بدن می شود.

 

به بعضی از بیمارانی که به دلایلی نتوانند میوه مصرف کنند می توان به جای آن سبزیجات خام و بخار زده، که دقیقاً دارای همان خاصیت پاکسازی و درمان کنندگی است، داد.

 

رژیم غذایی محدود در رژیم میوه و سبزیجات

 

 این نوع رژیم غذایی که بیشتر از رژیم میوه و سبزیجات و سالاد تشکیل شده است در همان مواردی که از رژیم غذایی تمام میوه استفاده می شد به کار می رود

 

با این تفاوت که در بعضی مواقع تنوع بیشتری ایجاد می شود و بدین مناسبت بر نوع رژیم قبلی برتری دارد.

 

میوه های تازه و سالاد سبزی خام و نیز سبزیهای ریشه ای، که دارای مقادیر فراوانی مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، سدیم، آهن، سیلیس و غیره اند،

 

هر یک نقش حیاتی مؤثری در انجام وظایف بدن ایفا می کنند و اگر غذای انسان فاقد آنها باشد بدون شک در اعمال بدن اختلالاتی پدید خواهد آمد.

 

رژیم میوه و سبزیجات

 

این رسم و عادت امروزی (که در آن میوه و سالاد را غذای اصلی به حساب نمی آوریم و آن را چیزی اضافی و الحاقی میدانیم ،

 

پوست میوه را می کنیم و سبزی را میجوشانیم،و به جای آنکه آنها را خام بخوریم می پزیم) یکی از بزرگترین خطاهایی است که در این عصر دربارهٔ سلامت خود مرتکب میشویم.

 

قرار دادن افراد مصرف کنندهٔ مواد غذایی مصنوعی عاری از عناصر حیاتبخش در یک رژیم میوه و سبزیجات، سریعترین و بهترین وسیله ای است تا هرچه زودتر دستگاههای بدنشان که عاری از هرگونه املاح معدنی است از این عناصر مفید سرشار گردد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.