پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تاثیر تغذیه سالم در زندگی و راه های پرهیز غذایی کدامند؟

0

تاثیر تغذیه سالم در زندگی و درمان کلیه بیماری ها اثبات شده است.چنانکه نمونه هایی از واکنشهای آن در برابر بیماریها حتی در مورد حیوانات نیز به اثبات رسیده است.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از تاثیر تغذیه سالم در زندگی و روش های آن می گوییم.

 

ما باید دریابیم چگونه امساک در غذا یا همان پرهیز غذایی به عنوان یک عامل طبیعی درمان کنندهٔ غیرقابل ارزشیابی شناخته شده است.

 

تاثیر تغذیه سالم در زندگی چیست؟

 

بدن انسان در موقع سلامت کلیهٔ اعمال و وظایف خود را بخوبی انجام می دهد.

 

بعلاوه سعی می کند این وضعیت را در بالاترین حد ممکن کارایی حفظ کند و برای آنکه این مهم را به بهترین وجهی انجام دهد نیاز به غذا  دارد.

 

تاثیر تغذیه سالم در زندگی

 

بنابراین غذا از نظر حفظ حیات و سلامت مطلقاً از اهمیت خاصی برخوردار است و در نتیجهٔ جذب عناصر مغتذی غذاهاست که بدن ما قادر به انجام این وظیفه خطیر است.

 

افرادی که بر اثر نادانی و بی خبری نمیدانند چه نوع و چه مقدار غذا باید روزانه مصرف کنند بدنشان به جای آنکه حداکثر بهره را از غذا بگیرد متحمل زیان و خسران نیز میگردد.

 

بنابراین باید در درجه اول به جای موادی که عادتاً به صورت پخته و تصفیه شده مصرف میشوند، مواد مفید دیگری را که در طبیعت به مقدار فراوان وجود دارند و با خواص سودمندشان اعمال مختلف بدن را تنظیم می کنند مصرف کرد؛

 

و در درجهٔ دوم از مصرف فراوردههای غذایی که در حال حاضر غذائی مردم متمدن امروزی را تشکیل می دهند و اغلب آنها فاقد املاح معدنی و عناصر حیاتی لازم اند خودداری کرد.

 

انسان، به جای مصرف مواد غذایی طبیعی و سالم، روزانه مقادیر زیادی از فراوردههای فاقد مواد حیاتبخش را که از خواص و طبیعت آنها بکلی بی اطلاع است

 

(در این بی اطلاعی مردم و محافل پزشکی هر یاث به سهم خود شرکت دارند) مصرف می کند و آنها را روزی چهار وعده به درون بدن خود وارد میسازد.

 

 

نتیجهٔ آن چیست؟

 

به دنبال تغذیهٔ روزانه با مقادیر قابل توجهی از این گونه مواد غذایی (که اغلب عاری از املاح معدنی طبیعی و خواص حیاتبخش لازم هستند که سلامت انسان را تأمین می کنند)

 

بتدریج کارایی دستگاههای بدن از نظر حفظ سلامت و دفع مواد مضره کاهش مییابد و سدی در راه انجام وظیفهٔ آنها ایجاد می شود و به آنها آسیب می رساند.

 

از طرف دیگر مواد حاصل از غذاهایی که بیش از حد احتیاج مصرف می شوند و بدن قادر به دفع آنها نیست در داخل دستگاهها باقی می مانند و موجبات ایجاد بیماریهای بعدی را فراهم میآورند.

 

از آنجا که اساس فیزیکی کلیهٔ بیماریها در بدن انسان (یا حیوان) بدغذایی است، بنابراین تاثیر تغذیه سالم در زندگی به عنوان عامل درمانی به طور قطع بر خوانندگان آشکار خواهد گشت.

 

تاثیر تغذیه سالم در زندگی

 

با نخوردن یا امساک در غذا، بدن فرصت پیدا می کند خود را پاکیزه و تمیز نگاه دارد؛ در صورتی که چنین فرصتی در روزهای قبل به سبب خوردن مواد غذایی مختلف برایش فراهم نبود.

 

وقتی غذا میخوریم، هر قدر هم که مقدار غذا کم باشد، بدن مجبور است دربارهٔ هضم و جذب آن اقدام کند و عمل جذب همواره یکی از مهمترین اعمالی است که در بدن انجام میگیرد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.