پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

دلایل خروپف در کودکان و آپنه خواب

0

دلایل خروپف در کودکان گوناگون است . گاهی برایتان اتفاق افتاده که کودکتان مدام خروپف میکند و اجازه نمی دهد شما بخوابید . این خروپف فقط برای شما بد نیست . بلکه ممکن است خود ان کودک دچار مشکلی باشد که باید ان را رفع کرد .

جالب است بدانید که وقتیکه هوا به راحتی نتواند از بینی و دهان عبور کند، صدای ناخوشایندی ایجاد خواهد شد. در ایجاد خروپف دهان، گلو، زبان،‌کام، زبان کوچک و لوزه سوم درگیر میشوند . همچنین وقتی کودک خرو پف میکند خوابش با کیفیت نیست وخستگی اش به اندازه کافی در نمی رود .

دلایل خروپف در کودکان چیست ؟

انحراف بینی :  یکی از دلایل خروپف در کودکان انحراف بینی است . به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، وقتی که بینی کج می‌شود مخصوصا اگر این کجی خیلی زیاد باشد اکسیژن به صورت طبیعی وارد و خارج نمی‌شود و تنفس به سختی انجام خواهد شد . اگر مشکل از این قسمت باشد باید بعد از سن بلوغ انحراف بینی را با عمل جراحی حل کرد .

لوزه سوم و تورم آن: یکی از دلایل خروپف در کودکان  تورم لوزه سوم می باشد. لوزه‌های سوم غده‌هایی هستند که در نزدیکی مجاری تنفسی جای دارند. اگر این لوزه بزرگ شود و تورم کند دچار مشکل خروپف خواهیم شد .

حساسیت‌های فصلی:  از دیگر دلایل خروپف کودکان ، حساسیت‌های فصلی  است که باعث آبریزش بینی و گرفتگی آن می‌شود.

مسدود کردن مجاری تنفسی برای عبور هوا: مسدود مجاری تنفسی در اثر عفونت سینوسی و یا سرما خوردگی میتوان سبب خروپف در کودکان شود .

اضاضه وزن داشتن و سنگین وزن بودن: طبق بررسی های بدست امده اضافه وزن باعث تنگ‌تر شدن مجاری تنفس می‌شود و در پی آن مشکل خروپف پدید می اید .

دلایل خروپف در کودکان , خروپف کودکان ,خروپف در کودکان , دلایل خروپف کودکان, خروپف کودکان در خواب , خروپف کودک , علت خروپف کودکان , علت خروپف کودک

آپنه خواب چیست و نشانه ها

به گزارش مجله اینترنتی زیگیل ، بعضی وقت ها خروپف کردن نشان دهنده یک نوع اختلال خواب بسیار جدی است . مشکلاتی مثل آپنه خواب . باید بدانید که  فردی که به آپنه خواب دچار شده ، در زمان خواب به طور ناگهانی تنفسش قطع خواهد شد .طبق امار بدست امده این اتفاق از ۳۰ تا ۳۰۰ بار در طول شب اتفاق بیفتد. کسانی که آپنه خواب دارند ، هر بار که از خواب بلند می شوند ، سردرد بدی دارند و در تمام طول روز احساس خستگی و بی‌حوصلگی  خواهند کرد .دلایل خروپف در کودکان , خروپف کودکان ,خروپف در کودکان , دلایل خروپف کودکان, خروپف کودکان در خواب , خروپف کودک , علت خروپف کودکان , علت خروپف کودک

همچنین باید بدانید که کودکانی که به آپنه خواب دچارند به سختی می‌توانند تمرکز کنند و معمولا حساس و زودرنج هستند. اگر کودک‌تان به طور مرتب هفته‌ای حداقل ۳ شب دچار خروپف می‌شود یا اینکه تنفس کودک‌تان چیزی حدود ۱۰ ثانیه قطع می‌شود (وقتی که در خواب است) یا مثلا در خواب دچار بی‌قراری میکند ممکن است دچار آپنه خواب شده باشد .دلایل خروپف در کودکان , خروپف کودکان ,خروپف در کودکان , دلایل خروپف کودکان, خروپف کودکان در خواب , خروپف کودک , علت خروپف کودکان , علت خروپف کودک

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.