پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

بیماری زکام چیست و چه عللی دارد؟

0

هیچ بیماری بیشتر از زکام در بین بشر متمدن امروزی شایع نیست. علت آن به موجب آنچه که در کتب پزشکی نوشته شده غیرمعلوم و اسرارآمیز است.در این مطلب از مجله زیگیل برایتان از بیماری زکام و علت آن می گوییم.

 

علت بیماری زکام چیست؟

 

هوا، محیط گرد آلود یا کثیف، عفونت میکروبی را علل احتمالی این اختلال دانسته اند و از لحاظ درمان نیز عقیده دارند که کاری نمی توان کرد.

 

به نظر آنان زکام یک عارضهٔ غیرقابل درمان است. بدیهی است به بیماران مبتلا به زکام داروی خوراکی، بخور، داروهایی برای ریختن در بینی و نظایر آنها را تجویز می کنند؛

 

یا آنکه مخاط بینی را داغ می کنند و یا قسمتی از استخوان بینی را به وسیلهٔ عمل جراحی برمی دارند.

 

این روزها سعی می کنند حتی به تلقیح بعضی میکروبها بپردازند.

 

هیچ درمان طبی برای بیماری زکام وجود ندارد. چرا؟

 

بیماری زکام

 

پاسخ این سئوال ساده است، زیرا بیماری زکام نیز مانند همهٔ بیماریهای دیگر از راه دارو و سایر وسایل پزشکی امروزی هرگز از بین نمی رود و عارضه ای است که در برابر تمام وسایل درمانی  که طب امروزی در اختیار دارد مقاومت می کند و پا برجا می ماند.

 

هیچ چیز  نمی تواند بهتر از این بیهودگی روشهای جدید درمانی را از لحاظ بهبود بخشیدن به این بیماری از یک طرف، و عدم اطلاع علم پزشکی از علت حقیقی ایجاد بیماری از طرف دیگر به اثبات برساند

 

 

زکام نیز مانند همهٔ بیماریها در اصل معلول سوء تغذیه است در حالی که سوء تغذیه را از عداد علل این بیماری بکلی خارج ساخته اند و همین موضوع است که موجب ناتوانی در درمان زکام گردیده و آن را غیرقابل علاج جلوه داده است

 

شخص مبتلا به زکام ممکن است عمل بینی را تحمل کند، یا هرگونه بخور یا اسپری را به کاربرد لیکن تا هنگامی که در رژیم خود تغییری ندهد بیماریش رفع نخواهد شد.

 

زیرا مصرف غذاهای ناقص و غیر کافی یعنی مواد غذایی تصفیه شده و عاری از املاح معدنی و ویتامینهای لازم علت اصلی ایجاد این بیماری است.

 

جنون امروزی بشر در تصفیه کردن مواد غذایی و مصرف خوراکی هایی مانند نان سفید، قند سفید، غلات تصفیه شده و محصولات آرد سفید و غذاهای کنسرو شده و پختن آنها سبب انباشته شدن بدن از مواد سمی اسیدی و در نتیجه ایجاد زکام میگردد.

 

اگرچه امروزه گوشت در امریکا و انگلستان زیاد مصرف می شود لیکن غذاهای نشاستهای و قندی تصفیه شده نیز به مقدار زیادی به صورت بیسکویت، کیک، شیرینی، سیب زمینی پخته، نان سفید، وغیره مورد استفاده قرار میگیرند.

 

این محصولات غذایی در بدن سمومی ایجاد میکنند و طبیعت سعی میکند قسمت اعظم آنها را از راه مخاط مجاری تنفسی به صورت زکام به خارج بفرستد.

 

در سنین اولیهٔ زندگی هیچگاه زکام مزمن پیش نخواهد آمد زیرا بدن قادر است به وسیلهٔ سرماخوردگیهای مکرر با سموم حاصل از سوء تغذیه در دستگاهها مبارزه کند،

 

بیماری زکام

 

لیکن هرچه سوء تغذیه بیشتر ادامه یابد و سرماخوردگیها یکی پس از دیگری به طور بازدارنده درمان شوند. قدرت بدن بتدریج کاهش مییابد و پس از چند سال که شخصی به حدود بیست سالگی رسید زکام مزمن بروز خواهد کرد

 

(در حقیقت زکام نوعی پاکسازی طولانی بدن است در حالی که سرماخوردگی نوع حاد آن است).

 

زندگی و کار در محیط ناسالم، استعمال دخانیات، نوشیدن مشروبات الکلی و پوشیدن زیرپوش زیاد، عدم مراقبت از پوست بدن، عدم استفاده از تمرینهای بدنی و سایر عوامل و علل جانبی،

 

هر یک به کم شدن بنیهٔ حیاتی شخصی کمک می کند و حالت زکام را شدت میدهد لیکن سوء تغذیه مداوم، چنانکه قبلا نیز بیان شد، همواره عامل اصلی این بیماری بوده و خواهد بود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.