پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوانیم با تلاش و پشتکار به موفقیت برسیم ؟

0

به گذشته ی خود نگاه کنید. آیا فرصتهایی را به یاد می آورید که به راحتی از دست داده باشید؟ مطمشناً اگر تلاش بیشتری میکردید، فرصتهای طلایی زندگی تان را از دست نمیدادید.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل درباره تلاش صحبت میکنیم.

 

آیا دوست دارید که به گذشته برگردید و به شکل دیگری زندگی کنید؟ فرض کنید که اکنون ۵ سال آینده است و قرار است که شما را به ۵ سال قبل برگردانند.

 

حال می خواهید این ۵ سال را چگونه زندگی کنید؟ اگر حاضر باشید که برای میلیاردر شدن سخت تلاش کنید، حتماً موفق خواهید شد.

 

میلیاردرها، موفقیت خود را مدیون تلاشها و سختکوشی خود هستند. آنها به کمک تلاش، ناامیدی را به امید تبدیل می کنند و هرگز تسلیم نمیشوند.

 

برنده هیچگاه تسلیم نمی شود و تسلیم شونده هیچگاه برنده نمی شود.

افراد پر تلاش دلیل محکمی برای موفقیت دارند و ان این است که: «همه چیز با تلاش به دست می آید و هیچ چیز طاقت مقابله با تلاش را ندارد.»

 

افرادی را می شناسیم که با تلاشها و پشتکار بر ناتوانی های جسمی خود فائق آمده اند و به موفقیت هایی رسیده اند که انسانهایی با سالم نتوانسته اند به آن موفقیت ها برسند.

 

افرادی که پشتکار زیاد دارند بارها در زندگی شان معجزه را تجربه کرده اند. آنها موفق به انجام کارهایی می شوند که از نظر دیگران فقط یک معجزه است.

 

با تلاش همه چیز ممکن است و برای افراد پرتلاش غیرممکنی وجود ندارد. «ناپلئون بناپارت» میگوید: «غیرممکن، کلمه ای است که فقط در فرهنگ لغت احمق ها یافت می شود.»

 

وقتی که نهایت تلاشهای خود را برای به دست آوردن ثروت و موفقیت به کار می گیرید، روز به روز به قدرت و توان شما اضافه می شود.

 

در واقع تلاشهای بیشتر نه تنها شما را خسته نمی کند، بلکه به شما نیرو و انرژی میدهد.

 

فرض کنید که تصمیم گرفته اید لاغر شوید و شروع به تمرین دراز و نشست می کنید. روز اول چند بار میتوانید دراز و نشست انجام دهید؟ ۱ بار، ۲ بار، ۱۰ بار؟

 

حال روز دوم، سوم و یک هفته ی بعد چند بار میتوانید این تمرین را انجام دهید؟ مطمئناً دستکم دو برابر روز اول قادر به انجام این تمرین هستید.

 

شما هر روز نسبت به روز قبل توانایی بیشتری پیدا می کنید، پس نه تنها خسته نمی شوید بلکه روز به روز قوی تر نیز می شوید.

 

برای این که زندگی خود را از حد متوسط به حد عالی تر و بهتری برسانید باید بهتر و بیشتر تلاش کنید.

به راستی برای رسیدن به موفقیت و ثروت استعداد مهم است یا تلاش و پشتکار؟

هدف

شکی نکنید که پشتکار و تلاش مهم تر از استعداد است. در اطراف ما انسانهای با استعداد و تحصیلکرده ی زیادی هستند که زندگی موفقی ندارند.

 

اما کسانی که پشتکار دارند قطعاً به موفقیت خواهند رسید. موفقیت ها در پشت سد مشکلات قرار دارند و تنها کسانی که اهل تلاش اند قادر خواهند بود موفقیت را نصیب خود کنند.

 

عده ای علاقه دارند که سریع به نتیجه برسند، بی توجه به این که انجام یک کار نیاز به زمان و تلاش دارد، این افراد زود خسته می شوند و نهایتاً کارها را نیمه تمام رها می کنند.

 

کار نیمه تمام نیز با کاری که اصلا شروع نشده فرقی ندارد. افرادی که کارهای شان را نیمه تمام رها می کنند، مدام در حال از دست دادن زمان، پول و انرژی خود هستند.

 

کار اگر به طور ۱۰۰٪ انجام نشود باعث می شود که فرصت مناسبی از دست برود و باید مجدداً زمان و پول و انرژی هزینه شود.

 

در واقع آنها اهل عمل نیستند و اغلب دچار آسیب های روانی می شوند. یکی از ویژگی های افراد پرتلاش این است که کارها را همیشه به طور ٪۱۰۰ تکمیل می کنند.

 

تمرین کنید که با تلاش و مداومت ضروری ترین کارهای تان را به پایان برسانید و تا زمانی که ضروری ترین کارهای تان را انجام نداده اید به سراغ کار دیگری نروید.

 

انسان های موفق با سماجت تمام از جسم و ذهن خود برای رسیدن به هدفشان استفاده می کنند و تا زمانی که به هدفشان نرسند، دست از تلاش برنمی دارند. تا اثر تلاش های تان جدی نباشد، موفقیت های تان نیز جدی نخواهد بود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.