پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

عفونت مهبلی در خانم ها به چه دلایلی ایجاد میشود؟

0

تحت شرایط عادی مهبل میزبان موجودات ریزی از قبیل استافیلوکوک است.استافیلوکوک’ (که مسبب عمدهٔ عفونت دستگاه ادراری میباشد).در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره عفونت مهبلی زنان توضیح میدهیم.

 

برای کنترل و نگهداری تهدید بالقوهٔ این موجودات ریز همچنین که باعث عفونت مهبلی یک دستهٔ دیگر از باکتریی های مفید از قبیل (Lactobacillus and Doderlein’s Bacillus ) وجود دارد.

 

که مسبب عمدهٔ حالت اسیدی (PH) در حدود ۴/۵ و یا کمتر (به مقیاسی ۱۴- ۱۰ که شمارهٔ ۷ خنثی محسوب می شود) میباشد.

 

موجودات عفونا زا برای نمو احتیاج به PH پنج به بالا دارند. اگر به خاطر لاکتوز باسیل نبود مهبل می بایست همیشه قندی باشد.

 

محیط بازی زمینه را برای عفونت مهبلی مساعد میسازد. به این علت است که سلول های دیواره ای قند را به صورت گلوگز انبار می کنند.

 

باکتری، قارچ و تک یاخته تمایل به مصرف قند دارند. لاکتوز باسیل در محیط قندی سر زنده و شاداب است، اما برعکس سایر موجودات ذره بین آن را تبدیل به اسید لاکتیک میکند.

 

 

این اسید ملایم بسیاری از موجودات زندهٔ مضر را از بین میبرد. ترشح گردنهٔ رحم عامل مهم -دیگری است. ترشحی بدون بو و رنگ، که بین رنگ سفیدهٔ تخم مرغ و خمیر شیری رنگ متغیر است، رنگ این ترشح به مرحله و درجهٔ قاعدگی بستگی دارد.

غدد گردنهٔ رحم، مادهٔ مخاطی ترشح میکنند و نقش آنها شست و شوی مهبل و تمیز کردن مواد زاید و سلول هایی که به طور طبیعی از دیوارهٔ رحم جدا و ریخته می شوند، میباشد.

 

تنها تمیز کردن دهانهٔ مهبل برای تمیز نگهداشتن حفره کافی است.

 

پزشکان بیمارستان نیویورک توضیح میدهند، که مادهٔ مخاطی عمل مهم دیگری نیز دارد. این مادهٔ مخاطی دیواره های مهبل را روغنکاری می کند و بدین وسیله آن را از وارد شدن آسیب حفظ میکند.

 

مادهٔ مخاطی دهانهٔ باز گردنهٔ رحم را مسدود میکند و از توسعهٔ عفونت رحم و لولهٔ فالوپین  جلوگیری می کند جایی که ممکن است بیماری تورم لگن قرار گیرد و مانع باروری گردد.

 

انواع حالاتی که میتوانند شما را کم و بیش مستعد عفونت مهبلی سازند عبارتند از:

عفونت مهبلی

فشار عصبی، دلواپسی، کمبود خواب (ممکن است باعث کاهش توان ایمنی و حتی باعث افزایش حالت بازی مهبلی گردد) و شما را آمادهٔ ابتلای انواع عفونتها نمایند.

 

دورهٔ قاعدگی شما روی حالت آسیب پذیری شما اثر می گذارد. و حالت بازی مادهٔ مخاطی گردنهٔ رحم (وقتی که شما بیشترین آمادگی را برای بارداری دارید) قدری بیشتر است.

 

خونی که زمان قاعدگی در مهبل شما جریان پیدا می کند واسطه ای، شیرین و بازی است. به همین دلیل است که خیلی از زنان هنگام قاعدگی در مییابند علایم عفونت قارچی آنها افزایش مییابد.

 

ارتباط جنسی هنگام قاعدگی ممکن است این وضعیت را بدتر کند. برای مثال: مادهٔ مترشحهٔ مردانه و خون قاعدگی برای باروری، باکتری فراهم می کند.

 

و به علت انبساط دهانهٔ رحم، هنگام قاعدگی فرصت بسیار مناسبی برای بالا رفتن باکتریها به درون حفرهٔ زهدان و توسعهٔ بیماری تورم لگنی پدید می آید.

 

هنگام بارداری به علت تغییرات هورمونی التهاب مهبل تهدید عظیم تری خواهد بود و موجب میگردد قند بیشتری در سلول های مهبلی ذخیره شود.

 

مصرف قرص ضد بارداری نیز همین نتیجه را دربر دارد. عامل دیگر مصرف آنتی بیوتیک می باشد. آنتی بیوتیک برای عفونت مهبلی که توسط گروهی از باکتری ها ایجاد میگردد تجویز می شود.

 

مسئله اینجاست که در جریان از بین بردن موجودات مضر آنتیبیوتیک باکتری های Lactobaceill که محیط مهبلی را اسیدی نگه می دارد از بین میبرد و به همین علت بعد از معالجه با آنتی بیوتیک، خانم ها خودشان را با عفونت قارچی مواجه میبینند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.