پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوانیم باور و نگرش مثبت در زندگی ایجاد کنیم؟

0

نگرش تان را نسبت به وقایع اطراف تان تغییر دهید و نگرش مثبت برای خود بسازید.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل در مورد ایجاد نگرش مثبت در زندگی صحبت میکنیم.

 

مثلاً اگر هنگام رانندگی، اتومبیل پشت سری، خطاب به شما مدام بوق میزند، لازم نیست عصبانی شده و با او لج کنید.

 

سعی کنید بوق زدن او را طور دیگری تعبیر کنید. شاید او می خواهد به شما بگوید: «لطفاً به من اجازه بدهید رد شوم، من بسیار عجله دارم».

 

پس با وجود این تغییر نگرش، شما دیگر دلیلی برای دعوا کردن با این شخص نمیبینید. یکی از معایب انسانها این است که حاضر به تغییر کردن نیستند، یا وقتی قصد تغییر دارند، تصور می کنند باید حتماً کسی هم در این مسیر با ایشان هم قطار شود.

 

چون در غیر این صورت جرأت وارد شدن به این مسیر را نخواهند داشت. اما واقعیت این است که انسان های موفق برای تغییر کردن و ایجاد نگرش مثبت هرگز منتظر کسی یا چیزی نمی مانند.

 

حتی منتظر خدا. چرا که خداوند می فرماید: «سرنوشت هیچ قومی را دگرگون نمی کنیم مگر آن  که انها خود دست به تغییر خود بزنند…»

 

اغلب انسان ها تا نیاز به انجام کاری نداشته باشند سراغ آن نمی روند. تا احساس نکنند که نیاز به تغییر دارند، تغییر نخواهند کرد.

چگونه میتوان نگرش مثبت را ایجاد کرد ؟

نگرش مثبت

رنج کشیدن و لذت بردن اهرم هایی برای تغییر و ایجاد نگرش مثبت اند.

 

شخصی را در نظر بگیرید که بسیار چاق است و اطرافیانش به دید تمسخر به وی نگاه می کنند و گاهی به او القاب آزاردهنده ای می دهند، به طوری که این القاب وی را سخت می رنجاند.

 

نهایتاً فرار از نگاه های تحقیرآمیز دیگران می تواند انگیزه ای باشد برای این که او تصمیم به لاغر شدن بگیرد.لذت بردن نیز باعث تغییر می شود.

 

شخص لاغری را در نظر بگیرید که کمی چاق شده است و این چاقی باعث شده است وی زیباتر به نظر برسد.

 

حال اگر دوستان و خانواده  وی، او را تشویق کنند که اگر کمی چاق تر شود زیباتر می شود، این تشویق باعث خواهد شد که او، نهایت تلاش خود را به خرج دهد تا خود را شبیه یک بادکنک بزرگ درآورد.

 

برای این که انگیزه ی بیشتری برای تغییر داشته باشید، مدام به وضعیت بعد از تغییرتان فکر کنید.

 

معمولاً وقتی اشخاص دست به اشتباه میزنند و این اشتباه باعث رنج آنها می شود، انگیزه ای پیدا می کنند برای این که آن مورد آزاردهنده را تغییر دهند.

نگرش مثبت

هیچگاه سعی نکنید که دیگران را به زور تغییر دهید. زیرا تا آنها نیاز به تغییر را در خود احساس نکنند، دست به تغییر خود نخواهند زد.

 

مهمترین وظیفه ی هر انسانی این است که خود را تغییر دهد، نه دیگران را. اما اغلب انسان ها سعی می کنند دیگران را تغییر دهند، نه خود را.

 

بهتر است به جای تغییر دادن دیگران، خودمان را تغییر دهیم. آنگاه رفتار دیگران نیز با ما تغییر میکند. دیگران عمدتاً از رفتار شما درس میگیرند. آنچه را که می خواهید در دیگران تغییر دهید، در عمل خود نشان دهید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.