پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مشکلات قاعدگی در زنان به چه علت می باشد ؟

0

مسئله مشکلات قاعدگی به سن , وضعیت شما در گذشته و عادات شما ارتباط دارد.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درباره انواع مشکلات قاعدگی در بانوان صحبت میکنیم.

 

این اختلال ممکن است یک گرفتاری فرعی از فعالیت های ورزشی زیادی باشد و یا اینکه میتواند نشانه ای از یک بیماری سخت از قبیل سرطان رحم باشد.

 

غیر از اینها بی نظمی های قاعدگی شما ممکن است بر اثر هورمون های استروژن و پروژسترون که دچار عدم تعادل شده اند باشد و تخم ریزی دچار بینظمی شود.

 

معمولاً زنان جوان بیشتر اختلالات قاعدگی را تجربه می کنند مثل قطع قاعدگی (amemorrhea) یعنی در واقع تخم ریزی نمیکنند و زنانی که چاق شده اند و یا چربی را از دست داده اند (اغلب به علت ورزش سخت) ممکن است تخلیهٔ استروژن را تغییر دهند که میتواند باعث توقف قاعدگی شود.

 

در سن سی و یا چهل سالگی، از طرف دیگر، مسئلهٔ قاعدگی زودرس ایجاد می شود. مثل قطع خونریزی و تغییرات در روش قاعدگی.

 

این به علت آن است که تخمدان ها پر و چروکیده می شوند و تولید خون دچار اختلال می شود.

 

علل مختلف مشکلات قاعدگی:

مشکلات قاعدگی

۱-مشکلات قاعدگی زیاد کمتر از ۲۲ روز : عدم موفقیت در تخم گذاری، تخمک ممکن است، کامل نشود. اختلالات تیروئیدی، عدم موازنه هورمون، فشار روحی.

 

۲-قاعدگی کم بیش از ۳۵ روز :عدم موفقیت در تخم گذاری، آمادگی برای یائسگی، ورزش پیشں از حد، کاهش ممصرف گوشت قرمز، فشار روحی،عدم تعادل هورمونی.

۳-قطع قاعدگی و یا کاهش دفعات : قطع قرص ضد بارداری ، کاهش چربی به علت اعمال روش خام خواری ، ورزش بیش از حد، فشار روحی، اختلالات تیروئیدی، مصرف بیش از اندازه غذا، بی نظمی در آن، کار ناقص هیپوتالاموس، مشکلات ترشحات غدد داخلی، کیست تخمدان، مصرف داروهای آرام بخش.

 

۴-مشکلات قاعدگی شدید : استفاده IUD , کم خونی، بیماری تورم گردنه رحم، پولیپ، فیبروم و کیست ، سقط جنین در زنان مسن تر ممکن است نشانه سرطان رحم باشد.

 

۵-مشکلات قاعدگی طولانی : به علت استفاده از IUD، کم خونی، بارداری خارج از رحم، کم کاری غدد تیروئید، فیبروم، کیست، ممکن است علت  سرطان رحم باشد.

 

۶-مشکلات قاعدگی مشاهده لکه بینی : ممکن است مربوط به تخم گذاری عادی باشد، و یا فقدان موقتی استروژن هنگام تخم گذاری یا ففدان تخم گذاری، عفونت، قرص ضد یارداری، بارداری خارج رحم، پولیب، فیبروم، عفونت واژن.

 

۷-مشکلات قاعدگی لخته خون : همراه جریان خون شدید و انفیاض ماهیچه ای، سفط جنین.

 

۸-مشکلات قاعدگی خون ریزی بعد ار یایسگی : پولیپ ، عفونت، آسیب عضوی به علت خشکی رحم و نازک شدن دیواره رحم، ممکن است نشانه سرطان رحم باشد.

افتادگی رحم

 

اگر مشکلات قاعدگی شما کوچک و کم اهمیت است و خونریزی متناوب دارید. افراد ناظر بر سلامتی شما و یا دکترتان ممکن است به شما بگویند استراحت کنید و یا ورزش روزانهٔ خود را تغییر دهید و رژیم غذایی خود را سرشار از سبزیجات و غذاهای غنی از پروتئین، ویتامین ۱۲ B، منیزیم و اسید فولیک نمایید.

 

امکان دارد ریزش خون اضافی پاسخ به داروهای ضدتور  غیر استرویید باشد.

 

احتمالا آهن مکمل برای جبران کم خونی و هورمون پروژسترون برای تثبیت تغییرات استروژن نیز تجویز شود.

 

در سایر موارد اختلالات قاعدگی و تشخیص مشکلات کوچک به وسیلهٔ کیست ، سرطان رحم و تومورهای فیبروئید و یا ورم دهانهٔ رحم مشخص می شود. ممکن است برای معالجه به عمل جراحی و یا روش های دیگر درمانی محتاج شوید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.