پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

آنچه که باید در رابطه با قرص های ضد چاقی بدانیم.

0

برای کاهش وزن بدن، به تازگی، «قرص های ضد چاقی» یا «رژیم قرص» مصدر کارهای مهمی شده اند.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم در مورد قرص های ضد چاقی توضیح دهیم.

 

در هر حال، اکنون ممکن است تجویز بعضی از این داروها در پزشکی متداول و معمول باشد ولی در صورتیکه شما داوطلب مصرف قرص های ضد چاقی باشید، دانستن نکات زیر لازم بوده و اطلاع از آنها اهمیت خیلی زیادی خواهند داشت.

 

نکاتی مهم در مورد قرص های ضد چاقی که باید بدانیم:

قرص های ضد چاقی

۱ – تجویز داروهای ضد چاقی، فقط باید به وسیله یک پزشلک متخصص و در چهارچوب اطلاعات و علم پزشکی صورت بگیرد.

 

۲ – مصرف قرص های ضد چاقی می تواند دارای عوارض نامساعد جانبی باشد بطوریکه در اثر آنها، سرعت ضربان قلب شما بطور محسوس افزایش می یابد و باعث حساسیت زیاد عصبی و بروز عصبانیت خواهد شد.

 

۳ – قرص های ضد چاقی، کاملاً همانند رژیم های فانتزی یا موقتی غذایی اگرچه به طور موقت باعث کاهش وزن می شوند ولی واقعاً مشکل اضافه وزن را حل نمیکنند. و به این جهت است که تقریباً همه افرادی که برای رفع چاقی قرص میخورند، بالاخره مجدداً چاق خواهند شد.

 

در هرحال، همان طوریکه گفته شد، ارزش رژیم های غذایی فانتزی یا موقتی می تواند کاملاً شبیه ارزش خوردن قرص های دارویی باشد.

 

در حقیقت هدف هریک از این رژیم های مخصوص، خیلی خوب است ولی معمولاً دارای عیب و نقص و نکات ضعف نیز میباشند.

 

 

آشنایی شما با عیوب و نقاط ضعف این نوع رژیم ها میتواند بسیار مفید و مهم باشد.بزرگترین عیب و نقص، این است که اکثر رژیمه ای فانتزی به صورتی نیستند که شما بتوانید برای همیشه با آنها زندگی کنید.

 

به عبارت دیگر این گونه رژیم ها، موقتی هستند بنابراین کاهش وزن بدن نیز موقتی خواهد بود. و به مین دلیل است که اکثر افراد، به ناچار یک رژیم را ترک نموده و به رژیم غذایی دیگری روی می آورند.

قرص های ضد چاقی

به دلایل فوق، اگر یک فرد گاهی اوقات موفق شود، وزن مطلوب و ایده آل خود را به دست بیاورد، ولی بطور مسلم هرگز نخواهد توانست که آنرا حفظ نماید.

 

کاهش وزن به وسیله این گونه رژیم های غذایی تقریباً مشابه آن است که بسیاری از مردم درباره ترک سیگار میگویند و آن گفته این است: «ترک سیگار آسان است و من هر روز ۲۰ مرتبه آنرا انجام میدهم!»

 

بنابراین هدف از (تغذیه صحیح) یا استفاده از «رژیم مناسب»، تنها کاهش وزن بدن نیست بلکه پایین نگه داشتن این وزن برای همیشه نیز می باشد.

 

هر نوع رژیم غذایی که مجموع این دو کار را انجام ندهد، راه مناسب تغذیه را به شما نشان نمی دهد.اهمیت و نفوذی که در زمان استفاده از یک رژیم غذایی موقت، روی می دهد کاملاً به همان اندازه است که بعدا برای شما روی می دهد.

 

هرگز نباید این مسئله را از خاطر دور ساخت که بسیاری از افراد در اثر این نوع رژیم های غذایی، تحریک پذیر گردیده و زندگی برایشان مشکل می شود.

 

بنابراین در مواقعی که کمیت و یا کیفیت مواد غذایی دارای نقص هستند، مشکلات فوق بروزمی نماید. در اثر بسیاری از این نوع رژیم های غذایی، کسالت و خستگی همراه با تحریک پذیری زیاد، دست به دست یکدیگر داد. و باعث مزاحمت و ناراحتی خواهد شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.