پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

عمل گرایی چگونه میتواند به داشتن زندگی موفق تر کمک کند؟

0

بسیاری از اشخاص اغلب وعده ی انجام کارها را می دهند و برای انجام آنها برنامه ریزی نیز می کنند. اما در نهایت به برنامه ی خود عمل نمی کنند.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل در مورد  اهمیت داشتن روحیه ی عمل گرایی توضیح میدهیم.

 

در صورتی که عملگراها منتظر دیگران نمی مانند و بلافاصله بعد از برنامه ریزی دست به اقدام میزنند.

 

فقط با صحبت کردن درباره ی ثروتمند شدن نمی توانید به ثروت برسید بلکه باید عملگرا باشید.

 

افراد منفعل فقط درباره ی اهداف شان صحبت به یاد داشته باشید که: دو صد گفته چون نیم کردار نیست.» می بایست عمل گرایی را در خود به صورت عادت در آوریم.

 

عده ای نیز اهل عمل اند، اما گاهی کار خود را ناتمام رها می کنند. مسأله این جاست که این افراد، اهداف و اولویت های خود را دقیقاً مشخص نکرده اند.

 

دانشجویی را در نظر بگیرید که در کلاس های مختلف مانند شنا و موسیقی نام نویسی و چندین جلسه نیز در این کلاس ها شرکت میکند. اما به خاطر حجم زیاد درس های دانشگاهی اش، بعد از مدتی دیگر فرست شرکت در کلاس های غیردرسی را ندارد و در آنها شرکت نمی کند.

 

اما در کلاس های دانشگاه خود به طور مرتب حضور دارد. علت این امر این است که فارغ التحصیلی از دانشگاه را از اهداف و اولویت های مهم خود قرار داده است.

 

اما کلاس های رایانه و شنا جزء اهداف اصلی زندگی وی نبوده است، لذا آنها را نیمه کاره رها می کند. بنابراین قبل از اقدام به هر کاری ابتدا باید از خود بپرسیم که آیا این فعالیت جدید با اهداف اصلی زندگی من سازگار است یا خیر؟

ویژگی افرادی که روحیه ی عمل گرایی دارند چیست؟

عمل گرایی

اشخاصی که اهل عمل اند، در انجام کارها سرعت بیشتری دارند. بنابراین نیازی نیست که بعد از ۵ سال کار کردن، صاحب خانه و ماشین و… شوند، بلکه نصف این زمان کافی است تا به آرزوهای خود برسند.

 

کسانی که روحیه ی عمل گرایی دارند بهترین ها را به دست می آورند. آنها معمولاً اطرافیان خود را شگفتزده می کنند و بیشتر از آن چه مزد می گیرند کار می کنند.

 

به همین دلیل پیشنهاد کار بیشتری می گیرند. چرا که سایرین آنها را به این عادت می شناسند و خواهان کار کردن با این اشخاص اند.

 

اگر مدیر هستید توجه داشته باشید که روحیه ی عمل گرایی شما می تواند بر نحوه ی عملکرد کارمندان تان تأثیری بسیار داشته باشد.

 

یکی از اشتباهات مدیران این است که مدام کارمندان شان را موعظه می کنند، اما خودشان به این موعظه ها عمل نمی کنند.

 

سخن حکیمانه ای در این باره وجود دارد که میگوید: «صدای اعمال شما آنقدر بلند است که خداوند آن را بهتر از صدای زبان شما می شنود.»

 

بسیاری از انسانها به دلیل این که اهل عمل نیستند، ایده های شان هیچوقت به ثمر نمی نشیند. اگر ایده ای جدید داشته باشید و به آن عمل کنید موفق تر از کسی هستید که یک میلیون ایده ی جدید دارد اما به هیچ یک عمل نمی کند.

 

ضرب المثلی هست که میگوید:(عالم بی عمل، همچون زنبور بی عسل است.» با دست روی دست گذاشتن چیزی درست نمی شود. وقتی که باید کاری را انجام دهید، معطل نکنید و بلافاصله اقدام کنید و به خواندهدها و دانسته های خود عمل کنید.

عمل گرایی

حتما در اطراف خود کسانی را می شناسید که قادرند هفته ها راجع به موفقیت صحبت کنند، اما خودشان زندگی ناموفقی دارند.

 

چرا که فقط در حال مطالعه ی کتاب های راز موفقیت اند ولی به خوانده های خود عمل نمیکنند . اشخاص منفعل انجام فعالیتهای خود را مدام به تأخیر میاندازند.

 

آنها بهانه های زیادی برای به تأخیر انداختن فعالیت های ضروری شان می آورند و مدام کارهای امروزشان را به فردا می افکنند و فردا را با شکوهترین روز خود میدانند، چرا که قرار است فردا همه ی کارهایشان را انجام دهند.

 

اما فردای آنها هیچگاه از راه نمیرسد. «فردا متعلق به تنبل هاست، تنبل ها فردا را برای خود رزرو کرده اند تا هیچ گاه زندگی نکنند.»

 

افراد منفعل با به تأخیرانداختن کارها، فرصتهای عالی را به دیگران واگذار می کنند. تأخیر در انجام کار، آن را در ذهن شخصی بزرگ، وحشتناک و غیرممکن کرده و ذهن را دچار نگرانی می کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.