پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

برای داشتن یک زندگی موفق به چه استراتژی نیاز داریم؟

0

معمولاً برای یافتن استراتژی از سؤالاتی که با «چگونه؟» شروع می شوند استفاده می کنیم.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل در مورد اهمیت داشتن استراتژی در زندگی صحبت کنیم.

 

مثلا: چگونه می توانم درآمد خود را افزایش دهم؟ چگونه می توانم با همسرم ارتباط زیباتری برقرار کنم؟

 

فرض کنید که شما باید طی یک ماه آینده مبلغ یک میلیون تومان تهیه کنید، براساس راز استراتژی ابتدا شما باید این مسأله را روی کاغذ یادداشت کنید: «چگونه می توانم یک میلیون تومان در یک ماه آینده تهیه کنم؟»

 

بعد از نوشتن صورت مسأله باید از خود سؤالاتی بپرسید، چرا که اغلب جواب ها در خود سؤالات نهفته است و سؤالات بیشتر، شما را به جواب های بیشتر و بهتری می رسانند.

 

برای حل مساله مان چه سوالاتی باید از خودمان بپرسیم؟

 

استراتژی

۱. آیا از کسی طلب دارم؟

 

۲. برای به دست آوردن این مبلغ چه فعالیت های جدیدی می توانم داشته باشیم؟

 

۳. پس اندازم چه قدر است؟

 

۴. آیا میتوانم وام بگیرم؟

 

در پاسخ به این سؤالات ممکن است ده ها راه به ذهن شما بیاید که متوجه شوید طی یک ماه آینده، حتی بیش از یک میلیون تومان به دست خواهید آورد.

 

وقتی از راز استراتژی برای حل مسأله ای استفاده می کنید، راه حل ها به شکل معجزه آسایی به سوی شما می آیند. به یاد داشته باشید که جواب تمام سؤالات تان نزد خودتان است.

 

تنها کافی است راجع به آنها فکر کنید. استفاده از راز استراتژی باعث میشود که شما زمان کمتری را برای انجام کارها صرف کنید و زندگی برای تان لذت بخش شود.

 

اغلب مردم به جای این که قبل از شروع هر کاری فکر کنند که چگونه می توانند آن کار را بهتر و سریع تر انجام دهند، شروع به انجام آن کار می کنند و اغلب دچار خستگی و اتلاف وقت می شوند.

 

شخصی را در نظر بگیرید که خانه اش آتش گرفته و او به جای این که بر ترس خود غلبه کند و فکر کند که چگونه می تواند سریع تر آتش را مهارکند و یا با آتش نشانی تماس بگیرد، شروع به آب ریختن روی آتش کند و بخواهد به این شکل آتش را مهارکند.

 

قبل از شروع هر کاری به کمک راز استراتژی فکر کنید که چگونه می توانید آن کار را به نحو احسن انجام دهید. براساس راز استراتژی به هر ان چه فکر کنید همان را می یابید.

 

چرا انسان های مثبت اندیش در داشتن استراتژی موفق تر اند؟

 

استراتژی

شما نیز با فکر کردن به راه حل مسایل زندگی تان، به آنها خواهید رسید. تنها کافی است در این مسیر مثبت اندیش باشید. در این صورت راه حل ها را بهتر و سریع تر خواهید یافت.

 

وقتی انسان مثبت اندیشی در حال کشف دلایلی است تا به خود ثابت کند مسایل زندگی قابل حل است، انسان منفی اندیش نیز در حال کشف دلایلی است تا به خود ثابت کند که مسایل زندگی قابل حل نیست.

 

مثبت اندیش ده دلیل برای حل مسایل زندگی خود پیدا میکند و به کمک آنها از عهده ی زندگی خود برمی آید و منفی اندیش نیز ده دلیل می آورد که چرا مسایل زندگی او حل نمی شود.

 

شما نیز می توانید برای این که به کاربرد فراوان این راز در زندگی تان پی ببرید، آن را برای کارهای مختلف تان امتحان کنید.

 

الان چه کسی در کنار شماست؟ یکی از اعضای خانواده یا یک دوست ؟ هدف خود را ایجاد رابطه ای زیبا و شادی بخش با او بگذارید.

 

استراتژی شما برای رسیدن به این هدف چیست؟ میتوانید همین حالا به او بگویید که او را از ته دل دوست دارید و او را ببوسید و در آغوش بگیرید و هدیه ی کوچکی (یک خودکار) به او بدهید.

 

خوب حالا چه احساسی دارید؟ او چه احساسی دارد؟ شما می توانید برای بهبود تمام روابطتان از راز استراتژی استفاده کنید.

 

عده ای به جای این که به کشف راه حل ها فکر کنند، به دنبال کشف مقصرها هستند. مثلا به این فکر می کنند که: «چه کسی این مسأله را ایجاد کرده است؟»

 

اما به یاد داشته باشید که همیشه کشف راه حل، مهم تر از کشف مقصر است. وقتی در خانواده یا محل کارتان مسأله ای پیش آمد، فقط به دنبال کشف راه حل آن باشید و مدام به خود مسأله فکر نکنید.

 

برای حل مسایل و کشف راه حل ها از الهامات درونی، تخیل و حس ششم خود کمک بگیرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.