پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

یائسگی و رابطه ی آن با پوکی استخوان ها چیست ؟

0

با یک استثنای احتمالی، به نظر نمیرسد بعد از یائسگی چیزی بتواند از نابودی استخوان جلوگیری نماید.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل درباره رابطه یائسگی و سلامت استخوان ها صحبت میکنیم.

 

اسید فولیک ممکن است مجدداً بتواند استخوانها را بسازد، اما پزشکان ان را برای مصرف عمومی مورد تایید قرار نداده است.

 

زمانی که به دورهٔ یائسگی قدم میگذارید باید با پزشک خوانوادگی خود مشورت کنید این امر باید برای ارزیابی و تشخیص صورت گیرد و از دکتر خود بخواهد برای معالجه و جلوگیری از بینظمی او را راهنمایی کند.

بعد از ارزیابی و سوابق خطر ابتلا به بیماری، پزشکان کلینیکرها میتوانند وضعیت استخوانرهای شما را با دستورات سریع دقیق مورد مطالعه قرار دهند .

 

اگر به نظر برسد که استخوان رو به فساد است و یا سوابق فامیلی شما را کاندیدای این بیماری می کند، شما میتوانید معالجه را شروع کنید تا از پیشرفت این وضعیت جلوگیری نمایید.

 

اعتقاد بیشتر محققین این است که بایستی میزان کلسیم را بالا برد، حتی اگر چه نقش کلسیم بعد از دورهٔ یائسگی به اندازهٔ دورهٔ بچگی و کودکی در استحکام و ساختمان استخوان مؤثر نیست و مستند نمی باشد.

 

چه میزان کلسیم در زمان یائسگی برای استخوان ها لازم است؟

یائسگی

پزشکان حدود۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیگرم کلسیم برای زنان در زمان یائسگی و بعد از آن تجویز می کنند.

 

این مقدار معادل کلسیمی است که فضانوردان بعد از مأموریت فضایی خود مصرف میکنند. دکتران توصیه می کنند «اگر شما کلسیم مکمل مصرف می کنید، هنگامی که معده خالی است ان را با عصارهٔ میوه و مایعات مصرف نمایید».

 

می توانید یک ربع ساعت قبل از صبحانه از آن مصرف نمایید. آب میوه ترشح اسید معده را تحریک می نماید و به جذب کلسیم کمک می کند.

 

تأخیر در صرف صبحانه موجب خواهد شد پروتئین و فیبر مانع جذب کلسیم نشوند.

 

پیاده روی بعد از آغاز یائسگی بسیار خوب است و بایستی پنج بار در هفته این راهپیمایی انجام شود اما مؤثرترین اسلحه برای مبارزه یا از بین رفتن استخوان مصرف استروژن مکمل است.

 

FDHتجویر مقدار کم استروژن را برای جلوگیری از نابودی استخوان در زنان یائسه با شواهدی دال بر از بین رفتن و نزول تودهٔ استخوان پذیرفته اند.

 

معتقدند که استروژن باید با سایر مواد مفید از قبیل کلسیم و ورزش مصرف شود. مصرف استروژن منع استعمال ندارد و درمان با آن مؤثر است و ضرری نیز ندارد.

یائسگی

مطالعه ای بر روی ۵۰۰ نفر زن نشان داده افرادی که استروژن مصرف می کنند مقدار زیادی نیز مواد معدنی دارند و کمتر دچار اختلالات استخوانی مچ و باسن می شوند.

 

غشا و لایهٔ استخوانی آنها ضخیم تر از کسانی که استروژن مصرف نمی نمایند می باشد. محققین میگویند: «مصرف طولانی مدت استروژن باعث حفاظت زیادی از استخوان می شود و از زوال و شکستن آن جلوگیری به عمل می آید.

 

دکتران میگویند: «زنانی که سابقهٔ شخصی و یا خانوادگی مخاط رحمی و یا سینه دارند نبایستی از استروژن برای درمان استفاده نمایند».

 

شواهدی وجود دارد که مصرف استروژن باعث تشدید و افزایش میزان سرطان با سابقه شخصی و خانوادگی می شود.

 

سرطان مخاط رحم قابل معالجه است و خطر آن کمتر از شکستگی استخوان می باشد که درصدمرگ بیشتری دارد.

 

اگر پزشکان مشاهده کردند که فساد و زوال استخوان قبلاً اتفاق افتاده و استروژن کافی نباشد باید فلوراید با استروژن مصرف شود. معمولا این اولین وسیلهٔ درمان بر علیه پوکی استخوان است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.