پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوانیم برای داشتن زندگی موفق برنامه ریزی کنیم؟

0

یعنی طراحی برنامه ای روشن و جامع با همه ی جزییات لازم و زمان بندی دقیق، برای رسیدن به اهداف مان.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل در مورد اهمیت برنامه ریزی صحبت میکنیم.

 

 با برنامه ریزی برای زندگی مان در واقع آینده ی خود را پیش بینی می کنیم و سرنوشت مان را می سازیم و چون قرار است بقیه ی زندگی مان را در آینده داشته باشیم،

 

این برنامه برایمان بسیار مهم و حیاتی است و آیندهای روشن و سرشار از موفقیت را برایمان به همراه خواهد داشت.«هر انسانی، معمار و آرشیتکت سرنوشت و اقبال خودش است.»

 

ما می توانیم با برنامه دادن به ذهن مان آن را خلاقتر و بالفعل تر کرده و از وقت و عمرمان به نحو احسن استفاده کنیم.

 

برنامه ریزی انواع مختلف دارد که برخی از آنها عبارت اند از:

برنامه ریزی

“برنامه ریزی درسی، برنامه ریزی کاری، شخصی،روزانه،هفتگی،ماهانه و…» برنامه ریزی روزانه ی شما در واقع مسیر آن روزتان را مشخص میکند.

 

برنامه ریزی چند دقیقه بیشتر از وقت را نمیگیرد، اما میزان زیادی از زمان و انرژی ما در طول روز صرفه جویی می شود و فرصت تنبلی و امروز و فردا کردن کارها را از ما میگیرد.

 

ما میتوانیم برای هر روز زندگی مان، از روز قبل یا روزهای قبل برنامه ریزی کنیم. برنامه ریزی، شروع کار است و انجام کارها را برایمان راحتتر می کند. اگر دقت کنید می بینید، روزی که کارهای تان را از قبل برنامه ریزی کرده اید، بازدهی و راندمان کارتان بیشتر می شود.

 

زمانی که فهرست کارهای تان را در شب قبل آماده کرده و برنامه میریزید، این برنامه هنگام خواب در ضمیر ناخودآگاه شما مرور شده و باعث می شود که روز بعد ذهن شما آمادگی انجام کارها را پیدا کند و ایده های بهتری برای انجام کار به شما بدهد.

 

نوشتن برنامه روی کاغذ به شما کمک میکند که کارهایی را که ممکن بود به خاطر مشغولیات فکری فراموش کنید، دیگر از یاد نمبرید.

 

برنامه ماهانه را در پایان هر ماه برای ماه آینده می توان تهیه کرد. برنامه ریزی را با راز ۹۰/۱۰ پیش ببرید. براساس این راز شما ۱۰٪ از زمانی را که برای هر برنامه در نظر گرفته اید، صرف نحوه ی انجام برنامه تان می کنید. آنگاه شاهد خواهید بود که ۹۰٪ کارهای تان به شکل معجزه آسایی انجام میگیرد.

برنامه ریزی

پس برای انجام هر فعالیتی با کیفیت و راندمان بالاتر ما احتیاج به برنامه دقیقی داریم وقتی یک پروژه ی ساختمانی را می خواهیم شروع کنیم باید تمام جوانب آن را بررسی کنیم و هزینه ها، ابزار و مواد لازم، نیروی فیزیکی و… را برآورد و برنامه ریزی صحیح را در آن خصوص انجام دهیم.

 

برای رفتن به یک مسافرت تفریحی – سیاحتی نیز، می بایست از قبل در خصوص مقصد مورد نظر، وسیله ی نقلیه، مدت سفر و ساعت حرکت رفت و برگشت، چگونگی آب و هوا، وسایل، مواد و پوشاک مورد نیاز، شناسایی مکانهای دیدنی شهر مورد نظر و… برنامه ریزی کنیم.

 

اگر برنامه تان را براساس اولویت ها و کارهای مهم تنظیم کنید و برای هر کاری زمانی خاص را در نظر بگیرید، دیگر گله و شکایتی از کم بودن زمان و وقت نمی کنید و برای انجام کارهای ضروری تان همواره وقت کافی دارید.

 

شما برای رسیدن به ثروت نیز به برنامه ریزی احتیاج دارید. میتوانید به دنبال راهکارهایی برای به دست آوردن درآمد بیشتر و پس انداز و سرمایه گذاری باشید و برای وقت و پول تان در این زمینه ها برنامه ریزی کنید.

 

اگر در هر مقطعی هر یک از برنامه های تان دچار اشکال شد و کارکرد خوبی نداشت و از نتیجه ی آن راضی نبودید، میتوانید برنامه تان را تغییر دهید. حتی اگر این مسأله چندین بار تکرار شد، پشتکار خود را از دست ندهید و ناامید نشوید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.