پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

تب عفونی چست و چگونه میتوانیم آن را پیشگیری یا درمان کنیم؟

0

آیا راهی برای جلوگیری از ابتلای به تب عفونی وجود دارد؟در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل درمورد بیماری تب عفونی توضیح میدهیم.

 

اگر همسر شما دارای بیماری تب عفونی دهانی است بوسیدن ممنوع میباشد. کاندوم ها مانع خوبی برای جلوگیری از انتقال بیماری تب عفونی نوع دوم است. به هرحال بسیاری از پزشکان اجتناب از زخم ها و تاول های تب عفونی را توصیه نموده اند.

 

آیا تب عفونی از بارداری و تولد – زایمان به بچه منتقل میشود؟

تب عفونی

ممکن است بیماری تب عفونی هنگام تولد به نوزاد منتقل شود. نتیجهٔ آن اغلب مرگ است.

 

ویروس زخم های فعال دستگاه تناسلی در مادر راه نفوذ به فرزند را پیدا می کند. وارد جریان خون و سپس مغز می شوند و تولید بیماری التهاب مخ می نمایند.

 

پزشکان در توسعهٔ بیماری تب عفونی برای مادران کار زیادی نمیتوانند انجام دهند ولی برای کاهش خطرات معمولاً از روش سزارین استفاده میکنند.

 

تسکین بیماری تب عفونی به وسیلهٔ داروها بدون اثر شفابخشی

 

اگر دارای تب عفونی دستگاه تناسلی هستید یک داروی نسبتاً جدیدی به نام (acycloir) وجود دارد و ثابت شده است که در کاهش دردهای تب عفونی بسیار مؤثر می باشد و از دورهٔ فعالیت ویروسها میکاهد.

 

در طولانی مدت برای جلوگیری از بیماری تب عفونی از واکسن استفاده می شود. البته برای آنهایی که این بیماری را ندارند. اما یک چنین واکسنی برای آنهایی که مبتلا به تب عفونی شده اند کمکی نخواهد کرد.

 

کلامید: یک تهدید

تب عفونی

بیماری عفونی مسری دیگری که به صورت اپیدمی درمیآید، کلامید می باشد که به وسیلهٔ مقاربت و تماس جنسی انتقال مییابد. این نوع از بیماری در زنان بین ۵ تا ۱۰ بار بیشتر از سوزاک به این بیماری مبتلا میشوند و ۳ بار در مردان ایجاد میگردد.

 

یکی از موارد منفی این بیماری این است که اغلب پزشکان در تشخیص دچار اشتباه می شوند. کلامید چیزی بین ویروس و باکتری است که به قسمت مخاطی جدار دستگاه تناسلی حمله می کند.

 

عفونت بسیار حاد و آرام است زمان رشد ان سه هفته است و زنان هنگام مقاربت ترشح و درد احساسی میکنند. سپس درد در ناحیهٔ شکم و تب فرا میرسد.

 

در مردان اولین نشانهٔ کلامید درد هنگام ادرار کردن است و ترشح هنگام ادرار وجود دارد.

 

عدم فراموشی نشانه ها

 

اگر بیماری کنترل نشود این موجودات از دستگاه تناسلی بالا رفته وارد گردنهٔ رحم و لایه مخاطی و لوله های فالوبین می شود و در آنجا ایجاد بیماری ورم گردنه رحم می کند و لوله ها را زخم نموده، حتی مانع باروری می شود.

 

مردان نیز تقریباً اگر بیماری توسعه یابد از چنین ناراحتی هایی رنج میبرند. بیماری ممکن است از میزنای به بیضه ها سرایت کند، که در آنجا بلافاصله تولید ورم و التهاب دردناک می نماید و آن را التهاب اپیدیدیم مینامند و ممکن است نتیجهٔ آن عقیم شدن باشد.

 

همچنین بیش از نصف آنچه پزشکان آن را التهاب غیر گونه ای التهاب مثانه غیر گونوکوکی مینامند مسبب آن در مردان کلامید می باشد.

 

تأثیر آنتی بیوتیک 

 

اگر کلامید کاملاً شناخته شود آن را می توان با آنتیبیوتیک معالجه کرد. دستورات دکتر خود را حتی اگر علایم آن ملاحظه نشود و قطع گردد، ادامه دهید،

 

چون اغلب این موجودات ریز در مقابل معالجه مقاومت میکنند و احتیاج به یک دورهٔ کامل آنتی بیوتیک برای نابودی آن دارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.