پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

استفاده از روش عقیم شدن برای چه کسانی مناسب است؟

0

بیشتر زنان بعد از سن چهل سالگی قرص نمیخورند (و به زنانی که سنشان به ۳۵ سال می رسد توصیه می شود که در مقابل قرص بارداری احتیاط کنند). در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم در مورد روش عقیم شدن صحبت کنیم.

 

درحقیقت تمام زنان ۳۵ ساله و بالاتر برای جلوگیری از حاملگی متوسل به عقیم شدن می شوند. و عقیم شدن اولین روش جلوگیری از بارداری در ایالات متحده آمریکا می باشد.

 

در عین حال که مبهوت کننده است، اما حقیقت دارد. از ۳۳ میلیون زن علاقه مند به جلوگیری از بارداری، ۱۱/۶ میلیون نفر درخواست عقیم شدن، برای خود و یا برای همسرانشان دارند.

 

پزشکان اعتقاد دارند برای خانواده هایی که فرزندانشان کامل است بهترین جلوگیری از بارداری عقیم شدن میباشد. و طریق بهتری وجود ندارد که صد در صد موثر باشد.

عقیم شدن

 

با عقیم شدن از درد و رنج رهایی می یابید و هم مرد وهم زن میتوانند از این روش استفاده کنند .

 

همچنین میزان مرگ و میر در این روش بسیار پایین است (حدود ۳۰ نفر در سال) و این رقم فقط مخصوص زنها است.

 

در ایالات متحدهٔ آمریکا مرگ و میر ناشی Vasettomus رگ برداری گزارش شده است. ناراحتی های ناشی از رگ برداری درست مثل سایر اعمال جراحی است .

 

موضوع اصلی  بیهوشی است و چون رگ برداری در مطب پزشک صورت میگیرد، این ریسک وجود دارد و باید از آن اجتناب کرد.

 

آیا عقیم شدن خطری دارد؟

عقیم شدن

 

غیر از ناهنجاری عمل جراحی، اثرات جانبی بستن رگ به وسیلهٔ نخ و با سیم عملا وجود ندارد. این کار سیستم تولید مثل و عادت ماهانهٔ زن را قطع نمی کند. و زن نیز تولید هورمون می کند و هنوز تخمک را رها میکند اما فرصت باروری یکی از آن تخمکها بسیار کم است. به همین دلیل که به دستورات به صورت دایمی عمل می شود.

 

پزشکان اعتقاد دارند: «نباید تصور شود که باز کردن لوله امکان دارد و هر موقع خواستند نسبت به باز کردن اقدام شود. اگرچه ذاتاً خود عمل قابل برگشت میباشد زنانی که می خواهند اصلاً بچه دار نشوند می بایستی اقدام به بستن لوله بنمایند.»

 

پزشکان میگویند: «بعضی از مردان از ترس مرگ از برداشتن لوله خودداری می کنند. زیرا دستگاه جنسی آنان با زنان اختلاف دارد.

 

مردان علاقه مند هستند که فشار و اعمال قدرت روی زنان بنمایند». به نظر میرسد اعمال جراحی باید روی آنان صورت گیرد، زن با عالم پزشکی بیشتر آشنایی دارد. اگر منصفانه عمل کنند در این مورد باید زن و مرد با هم بحث نمایند.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.