پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوانیم در زندگی مان تغییرات مثبت ایجاد کنیم؟

0

تربیت دوران کودکی تأثیری بسیار در پذیرش تغییر و یا مقاومت در برابر آن دارد.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره ایجاد تغییرات مثبت در زندگی صحبت کنیم.

 

در دوران کودکی به ما می آموزند که تغییر کردن را به راحتی نپذیریم و در برابر آن مقاومت کنیم. به کودکان دبستانی آموزش میدهند که باید همیشه در جای خاصی از کلاس بنشینند و هرگز جای خود را عوض نکنند.

 

بیشتر انسان ها در مقابل تغییر، مقاومت به خرج میدهند و این مقاومت مایه ی رنج آنها می شود. برای بهتر زیستن باید تغییرات را بپذیریم.

 

زیرا نپذیرفتن تغییرات مخالف جریان طبیعت است. میدانید چرا خداوند عده ای را پیامبر نامید؟ به این دلیل که انها استاد تغییرات مثبت  بودند. آنها به راحتی الگوها و آداب و رسوم منفی و نادرست جامعه شان را تغییر دادند.

تغییرات مثبت

اگر می خواهید بدانید که نیاز به تغییر دارید یا خیر، این را از خود بپرسید که: «اگر تمام انسانهای جهان، همچون من باشند وضعیت جهان چگونه خواهد شد؟»

 

اگر احساس می کنید وضعیت جهان چندان جالب نمی شود، پس لازم است دست به تغییرات مثبت گسترده در خود بزنید.

 

ممکن است وقتی می خواهید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید، دچار ترس شوید. اما وقتی شجاعانه دست به تغییر می زنید متوجه می شوید که ترستان بی جا بوده است.

 

دوران دبستان خود را به یاد بیاورید. آیا در آن زمان به خود این جرات را میدادید که جای خود را در کلاس تغییر دهید؟ در سال های تحصیلی بعد چطور؟ آیا در دانشگاه نیز با این ترس مواجه بودید؟

 

قطعاً در فاصله ی سال های دبستان تا دانشگاه اعتماد به نفس شما بیشتر شده و به خودتان جسارت تغییر دادن جای خود را در کلاس داده اید.

 

بسیاری از تغییرات زندگی ما به همین سادگی اند. برای رسیدن به تغییرات مثبت دلخواه، باید از پل ترس گذشت. وقتی مدام تغییرات جدیدی در زندگی خود ایجاد می کنید، تغییر کردن برای شما ساده می شود و دیگر لازم نیست انرژی زیادی را صرف تغییر دادن خود کنید.

 

هر تغییری که در زندگی خود می دهید، به شما جرآت بیشتری برای انجام تغییرات بعدی می دهد.

 

ایا میدانید که چرا زندگی افراد موفق با زندگی سایرین متفاوت است؟

تغییرات مثبت

آنها تغییراتی در زندگی خود داده اند که دیگران حاضر به انجام این تغییرات نبوده اند. افراد موفق عادت های منفی خود را به عادت های مثبت تغییر دادهاند.

 

در مسیر تغییر، دیوار بلند و محکمی به نام عادات وجود دارد. برای از بین بردن دیوار عادتهای بد خود باید با تغییرات مثبت کوچک مدام به این دیوار ضربه بزنید و آن را فرو بریزید، تا زندگیزیبایی را که شایسته ی آن هستید به دست آورید.

 

به یاد داشته باشید که سدهای بزرگ را سوراخ های کوچک نابود میکنند و این تغییرات کوچک در زندگی است که شما را سرشار از انرژی میکند.

 

برای ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی تان، از تغییرات کوچک استفاده کنید. اگر قصد دارید لاغر شوید، به یکباره غذاخوردن را ممنوع نکنید، بلکه غذای خود را به تدریج کم کنید.

 

همچنین در گفتارتان تغییرات مثبت ایجاد کنید و کلمات منفی را که روزانه به کار می برید به کلمات مثبت تغییر دهید.

 

مثلاً به جای کلمه ی «مشکل» کلمه ی (مسأله) را به کار ببرید. کلمه ی «مشکل» احساس خستگی به شخص می دهد، اما کلمه ی «مسأله» روحیه ی خلاقیت و حل مسأله را میطلبد.

 

به جای کلمه ی «شکست» عبارت «نتیجه ی نامطلوب» را به کار ببرید. اگر از چیزی خوش تان نمی آید بهتر است به جای گفتن: «از این بدم میآید»، بگویید: «از این خوشم نمیآید» و اگر تاکنون مدام می گفتید: «من نمی توانم ثروتمند شوم»، از امروز بگویید: «من هر روز ثروتمندتر می شوم. من لایق به دست آوردن ثروت فراوانم.»

 

این اولین و آخرین زندگی شماست، پس جرأت به خرج دهید و برای بهتر شدن زندگی تان هر تغییر مثبتی را که لازم است انجام دهید.

 

اکثر مردم حتی از تغییرات مثبتی که میدانند به نفع آنهاست، می ترسند. گذشته ی خود را به یاد آورید. آیا گذشته و حال شما یکی است؟

 

فکر نمی کنید آنقدر تغییر کرده اید که گویی کاملاً شخص جدیدی شده اید؟ آیا حاضر به بازگشت به گذشته ی خود هستید؟ اگر شهامت تغییر کردن را نداشتید، امروز زندگی تان چندان تعریفی نداشت. وقتی در روحیهی خود تغییراتی را ایجاد می کنید، مثل این است که دوباره متولد میشوید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.