پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مصرف قرص ضد بارداری در زنان بالای ۳۵ سال و خطرات آن

0

آیا قرص ضد بارداری خوب است؟ این یکی از آن سؤالاتی است که پاسخ دادن به آن آسان نیست.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره مصره قرص ضد بارداری در زنان بالای ۳۵ سال صحبت کنیم.

 

چه نوع وسیلهٔ کنترل بارداری در سنین بالا برای سلامت زنی میانسال بهتر است؟ آیا نصب وسیله ای در رحم (IUD) بهتر یا بدتر از قرص ضد حاملگی است؟

 

آیا دیافراگم بهتر از (IUD) است؟ آیا قرصهای ضد بارداری زن را در مقابل سرطان حفظ میکند یا وی را در معرض آن قرار می دهد؟ آیا باید تمام قرصهای ضد بارداری را رها سازیم؟

 

جای تعجب نخواهد بود اگر سردرگم باشیم. نیاز به  قرص ضد بارداری یک زن چیزی کاملاً مشخص است. به ویژه زمانی که سن زن بالاتر از ۳۵ سال می شود.

 

پزشکان میگویند: « ممکن است چیزی که اکنون برای زنی بهترین است در سن ۲۵ سالگی برای او بهترین نبوده است.» آنها میگوید: «اما قرص ضد بارداری بعد از ۳۵ سالگی چطور؟»

قرص ضد بارداری

پاسخ داده می شود اگر این خانم سیگار نمیکشد، اگر این خانم از سلامتی خوب برخوردار است و اگر در خانواده اش سابقهٔ بیماری قلبی، فشار خون زیاد، چربی زیاد، بالا رفتن تریگلسیرید و کلسترول، وسایر عوامل خطرناک دیگری نیست، می تواند تا سنن چهل سالگې په خوردن قرص ضد بارداری ادامه دهد.

 

این در صورتی است که کاملا در موارد فوق اطمینان حاصل کند. قرص ضد بارداری در طول تاریخ بشری و بیش از هر داروی دیگری مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته است.

 

شما نمیتوانید قرصهای ضد بارداری امروز را با ده سال قبل حتی ۵ سال قبل مقایسه کنید. یقیناً با قرص ضد بارداری با ۲۵ سال پیش اصلاً قابل مقایسه نمی باشند.

 

قرص ضد بارداری ۱۰٫ENOVID دارای ۱۵۰ میکروگرم استروژن و ۱۰ میلی گرم از پروژسترون میباشد. . امروزه قرصهای ضد بارداری دارای ۵۰ میکروگرم و یا کمتر استروژن و تنها یک میلی گرم از پروژسترون می باشد.

 

پزشکان میگویند: «همچنان که مقدار آن پایین و پایین تر میآید میزان ریسک آن به همان اندازه کاهش مییابد.»

 

پزشکان میگویند: «ترس فراوانی در پذیرش خطر مصرف قرص ضد بارداری وجود دارد. (اما این خطرات به اندازه ایی که مربوط به سیگار است مربوط به سن نیست.)

 

علت مرگ بر اثر مصرف قرص ضد بارداری معمولا برای چیست؟

قرص ضد بارداری

 

آمار نشان میدهد که ده میلیون از زنان آمریکایی که از قرص ضد بارداری استفاده می کنند. ۵۰۰ مرگ را به مصرف آن نسبت می دهند – چیزی کمتر از یک درصد از کل جمعیت.

 

اما همین آمار نشان می دهد این عدد را میتوان به ۲۰۰ نفر کاهش در صورتی که زنان از هر سن که قرص ضد بارداری استفاده می کنند، سیگار نمی کشیدند. کاری که ۴۰ درصد از زنانی که قرص ضد بارداری مصرف می نمایند انجام می دهند.

 

اما آمارها و پزشکانی که ما با آنها صحبت کردیم روشن ساختند که می توان از مرگ و بیماریهایی که این قرصها به وجود می آورند جلوگیری نمود.

 

اگرچه قرص ضد بارداری باعث مرگ ۵۰۰ نفر میگردد اما از مرگ ۸۵۰ نفر که به علت سرطان تخمدان میمیرند جلوگیری میکند. گرچه همه ساله ه ۹۴۰ نفر در رابطه با مصرف قرص ضد بارداری بستری می شوند ولی سالی شش برابر این تعداد ممکن است به وسیلهٔ خاصیت حفاظتی قرصهای ضد بارداری از بیماری و مرگ نجات پیدا کنند.

 

با وجود همهٔ اینها، در حقیقت قرصهای ضد بارداری مسبب مرگ است، و ۹۰ درصد از پانصد مرگ در سال در یک گروه قرار میگیرند «زنان ۳۵ سال به بالا و اگر شما سیگاریها و زنانی که در گروه سنی آنها قرار دارند حذف نمایند میزان مرگ سالانه به ۷۰ نفر کاهش پیدا میکند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.