پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

بیماری ایدز و راه های پسشگیری از آن چیست؟

0

ویروسی که مسبب کاهش نیروی ایمنی می شود، ایدز نام دارد. خیلی بیشتر از ویروس عامل تب عفونی و یا هر ویروسی که عامل  سرماخوردگی شود مضرتر است ویروس اچ ای وی گلبول سفید  حمله می کند.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل درمورد بیماری ایدز توضیح میدهیم.

 

این سلولها از غده تیموس گرفته می شوند و نقش اساسی در دفاع بدن در مقابل عفونت و مرض را بازی میکنند.

 

HTLV-III در واقع یک اشتهای تمام نشدنی برای سلولهای T دارند و قدرت را از سلولها می گیرند به طوری که نمی توانند کاری را که باید انجام دهند و از آنها می خواهند سلولهایی مانند خودشان تولید کنند.

 

وقتی که مواد داخل سلول را مورد استفاده قرار داد لنفوسیت چروک میشود و ویروس فرار می کند و به T – cell دیگری حمله می کند.

 

بیماری ایدز

 

در نتیجهٔ این اعمال سیستماتیک از بین بردن سلولها – این میزبان ویروس بشر قربانی بدن را از سیستم ایمنی تهی و یا تخلیه می کند. بنابراین قربانی مستعد هر نوع عفونتی که قبلاً توان مقابله با سیستم ایمنی بدن را نداشت، می شود.

 

این موجودات زنده در بدن فرصت رشد زیاد پیدا می کنند درست مانند گل جالیز در خانه شما می ماند و میزبان را پس از مدتی نابود می کند.

 

افرادی وجود دارند که خودشان حامل ویروس بیماری ایدز میباشند. اینها ویروسها را با خود حمل می کنند ولی بدن در مقابل تهاجم آنها مقاومت نشان میدهد. به دلایل ناشناخته ای ممکن است ویروسهای ایدز در بدن فردی برای مدتها بدون اینکه تغییراتی در آنها ایجاد شود باقی بمانند.

 

منظور این نیست که این ویروسها از بین می روند بلکه به نظر خوابیده می آیند. به همان دلایل درصدی از مردم هستند که به وسیلهٔ ویروسهای ایدز دچار عفونت می شوند ولی نشانه ای از بیماری را ظاهر نمی کنند.

کاهش خطرات ابتلا به بیماری ایدز:

 

بیماری ایدز

 

ایدز یک بیماری مسری می باشد. چگونه به آن مبتلا می شوید؟ در ابتدا باید گفت از طریق تماس همجنس بازان و تماس با جنس مخالف و از طریق تماس با افراد دوجنسی که مبتلا به عفونت شده اند به وجود میآید و به کار بردن سرنگ برای دو نفر نیز باعث انتقال و توسعهٔ بیماری میگردد.

 

آنهایی که از دارو زیاد استفاده می کنند، به هرحال مقاومت کمتری در مقابل بیماری دارند. افرادی که در مورد انتقال بیماری ایدز از طریق انتقال خون دلواپس هستند بایستی بدانند که هم اکنون روشهایی برای شناخت بیماری دهندگان خون وجود دارد که از انتقال بیماری افراد جلوگیری می نماید.

 

برای بیماران هموفیلی که در معرض خطر قرار دارند، این تهدید به وسیلهٔ روش جدید تهیهٔ عامل لخته شدن هموفیلها که برای زیستن به آن، نیاز دارند حرارت داده میشود بنابراین ویروسهای ایدز بدین وسیله از بین می روند.

 

انتظار میرود تا زمانی که از وسایل حفاظتی استفاده می نماییم سرایت این بیماری از طریق انتقال خون کاهش یابد.

 

همجنس بازان بیشتر از سایر مردم در معرض خطر بیماری ایدز قرار میگیرند. هرج و مرج جنسی در این سطح باعث افزایش ابتلای افراد به بیماری می شود.

 

همجنس بازان با تغییر روش زندگی خود و دقت بیشتر و تک همسری می توانند به مقدار قابل توجهی این بیماری را کاهش دهند.

 

انتقال بیماری تاکنون از طریق حوله، لباس، ظروف، سایر وسایل و همچنین بسیاری از افرادی که حامل بالقوهٔ ویروس ایدز هستند مثل : پزشکان، پرستاران، آرایشگران، افرادی که وارد آمبولانس می شوند و متصدیان کفن و دفن مشاهده نشده است.

 

آیا آرایشگر باید برس و شانهٔ خود را دور بیندازد. آیا متصدیان کفن و دفن می بایست مراقبت بیشتری نمایند و جسد قربانیهای ایدز را مومیایی نمایند. ایا دستیاران اطاق عمل باید دلواپس به هوش آوردن بیمار به وسیلهٔ نیرو بخشیدن با اکسیژن از طریق دهن به دهن باشند.

 

هر کاری که قبلا انجام میدادید، همان کار را بکنید و سلمانی ها نیز نباید شانه و برس خود را دور بیندازند و متصدی کفن و دفن باید به طور عادی وظایف محوله را به انجام رسانند و بایستی توجه داشته باشند اگر همهٔ دستورات علمی را پیروی نمایند هرگز مسئله ای به وجود نخواهد آمد.

 

ویروس هایی که در بزاق دهان یافت می شوند، حتی با بوسه های عاشقانه به دیگری انتقال پیدا نمیکند ولی به هرحال پزشکان آن را توصیه نمی کنند.

 

آنها میگویند: «این امر بستگی به موقعیت دارد. اگر ملاحظه می کنند که ببر در قفس است هرگز وارد قفس ببر نشوید.»

 

آیا از طریق دهان به دهان نیرو بخشیدن به بیمار امکان ابتلاء بیماری ایدز هست؟ کسی نمی تواند تعهد کتبی بدهد که انتقال بیماری صورت نخواهد گرفت. اما به آن معنا هم نیست که نتوانید در گروهی که کارشان تؤام با خطر و ریسک است کار کنید.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.