پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوانیم عادت های مثبت را در خودمان پرورش دهیم؟

0

اگر می خواهید کاری برای شما به صورت عادت درآید آن را حدود ۳۰ روز تکرار کنید. مثل بیدار شدن از خواب در ساعتی معین، ورزش صبح گاهی و… ما و عادتهای مان با هم رابطه ای مستقیم و متقابل داریم.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره کسب عادت های خوب صحبت کنیم.

 

زیرا ما عادتهای مان را میسازیم و عادتهای مان نیز شخصیت و زندگی ما را می سازند. بخش بزرگی از موفقیت های ما در زندگی و کار وابسته به عادتهایی است که به مرور زمان آنها را به دست می آوریم.

 

مثل عادت به برنامه ریزی،  مطالعه،  فکر کردن. برایان تریسی در کتاب عادتهای میلیون دلاری خود، راز عادت را نخستین رازی که باید برای بهره برداری از همه ی توانمندیهای بالقوه خود رعایت کنیم، نام می برد.

 

شما میتوانید عادتهای خوب و مثبتی را که موفقیت و سعادت رابرای تان به دست می آورد و تواناییها و استعدادهای شما را بارور میسازد، به کمک تمرین و تکرار در خودتان ایجاد کنید.

 

همینطور عادتهای بد و منفی خود را کنار بگذارید و از وجودتان بیرون بریزید. مثل  پرخوری و تنبلی. همانطور که عادتهای مان را به دست می آوریم، می توانیم همانطور هم آنها را از دست بدهیم و عادتهای دیگری را جایگزین آنها کنیم.

 

زیرا این خودمان هستیم که به عادتهای مان شکل می دهیم. پس خود ما هم میتوانیم انها را در هم بشکنیم. به طورکلی جلوگیری از شکل گرفتن عادتی ناپسند، بسیار آسان تر از ترک آن است.

 

برای این که عادتهای بدتان را ترک کنید باید اعتقاد داشته باشید که با ترک این عادتها به وضعیت و موقعیت بسیار بهتری در زندگی تان می رسید و از مضرات آن عادتها در امان میمانید.

 

مثل عادت به سیگار کشیدن که سلامت را به خطر میاندازد. اگر رفتارها و عادت ناپسند و نامطلوبی را که می خواهیم ترک شان کنیم با رنج توأم سازیم و رفتارها و عادتهای خوشایند و زیبا را که می خواهیم در خود حفظ کنیم، با لذت در آمیزیم، هرگز به فکر تکرار رفتارهای نامطلوب گذشته نخواهیم افتاد.

چگونه عادت ثروتمند شدن پیدا کنیم؟

عادت

 

اگر عادتهای خوب را در خود شکل دهید، قطعاً می توانید به ثروت کلانی نیز دست یابید. مثلاً از جمله عادتهایی که می تواند شما را به سمت ثروتمندی هدایت کند، عادت به پس انداز کردن و  به موقع سرکار رفتن است.

 

عادت کنید که هر ماه قسمتی از درآمدتان را پس انداز کنید و یا برای سرمایه گذاری در کاری کنار گذاشته، از آن برای خرج و مخارج زندگی استفاده نکنید.

 

اینگونه عادتهاست که شما را به ثروتمندی نزدیک می کند. عادتهای خوب به اندازه ی عادتهای بد اعتیادآورند، اما پاداش بیشتری می دهند.

 

از جمله عادتهای خوبی که ما می توانیم با تمرین و تکرار به آنها دست یابیم، عادت به مثبت فکر کردن و پرورش اعتماد به نفس است.

 

ما می توانیم با تکرار عبارت های تأکیدی مثبت، این عادتهای خوب را در خود ایجاد کنیم. انگیزه، شما را به شروع کار وادار می کند و عادت، حرکت شما را تداوم میبخشد.

 

حرکت به سوی موفقیت و سعادت را نیز برای خود به صورت عادت در آورید. عادت خوب فکر کردن قبل از هر اقدامی را در خود پرورش دهید و عادت کنید که عاقلانه تصمیم بگیرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.