پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

پیشگیری از سرطان سینه با رعایت یک رژیم غذایی ساده

0

پزشکان  شرح میدهند که فیبر جزء مهم سبزیجات می باشد.در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل  درباره رابطه  رژیم غذایی وپیشگیری از سرطان سینه توضیح دهیم.

 

در این مطالعات زنان گیاهخوار حدود ۳۰ درصد کمتر از همسان گوشت خوار خود چربی مصرف می کنند به علت وجود فیبر زیاد در رژیم غدایی خروج مدفوع سه برابر بیشتر است.

 

این عمل : باعثشستن وبیرون ریختن استروژن از بدن می شود. آنها میگویند تحقیق دیگری این موضوع را تأیید می کند. محققین دانشگاه کالیفرنیا دریافتند زنانی که یبوست مزاج دارند و (دو یا سه بار در هفته کمتر تخلیه دارند) پنج بار بیشتر نشان داده اند که در ترشح سینه هایشان سلولهایی با رشد غیرعادی، از زمانی که تخلیه آنها عادی است، وجود دارد و علت آن ممکن است این باشد که استروژن مجدداً توسط دستگاه گوارش مثل بعضی از زنان جذب شود.

سرطان سینه

 

پزشکان میگویند:  ممکن است استروژن ترشح شده از کبد به وسیلهٔ زنانی که هضم تنبلی دارند به سهولت جذب شود و اثر تحریکی بر سینه ها داشته باشد.

 

خوشبختانه به استثنای مغز دانه ها بیشتر غذاهایی که دارای الیاف می باشند مقدار کمی چربی دارند. بنابراین میتوانید به صورت گسترده ای روی غذاهای دارای فیبر حساب و از دو امتیاز (مسلم فیبر) استفاده کنید.

 

برای صبحانه از غلات با فیبر فراوان و از میوه جات و سبزیجات برای عصرانه استفاده کنید. از نان – کامل و برنج قهوهای با همراهی لوبیا، باقلا  نان بنشن و دانه های کامل که دارای انزیمهای بازدارنده می باشند و احتمالا باعث جلوگیری از جریان سرطان می شود، استفاده نمایید.

 

استفادهٔ بیشتر از مواد غذایی دریایی برای جلوگیری از سرطان سینه

سرطان سینه

با وجود داشتن مقدار فراوانی سیلینیوم، غذاهای دریایی عالیترین بازدارندهٔ سرطان سینه می باشند.

 

اولین مادهٔ غذایی مجموعه اسید های چرب اشباح نشده می باشد که در ماهی وجود دارد و دومین ماده ید می باشد. چهار سال تحقیق و مطالعهٔ لابراتوری که روی مواد انجام شد (در انستیتوی مموریال مرکز تحقیق سرطانشناسی در شهر نیویورک) مشخص نمود که روغن ماهی ممکن است کلیدی برای جلوگیری از سرطان سینه باشد.

 

محققان میگویند: «یافته های اولیه در حیوانات نمونه، تنها در مرحلهٔ یک پیشنهاد است نه یک نتیجه» اما شواهد موجود این را میگوید که اسیدهای چربی آبی ممکن است اثرات بازدارندهٔ سرطان سینه را داشته باشد.

 

در لابراتور روغن ماهی باعث جلوگیری رویش تومور شده، اثر بازدارنده داشته و از توسعهٔ تومورهایی که بر اثر مواد شیمیایی تولید شده جلوگیری می کند و سبب کاهش طبیعی سرطان می شود.

 

یقیناً تئوری ممکن است موجب کمک به یافته های علمی بشود، که مدتها مانع راه متخصصین بوده است. اسیکیموهای گرینلند و ساکنین ایسلند از این قاعده، رابطهٔ بین مصرف چربی زیاد و وقوع سرطان سینه، سنتی هستند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.