پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

دلایل ازدواج پیوند مقدس آسمانی

0

دلایل ازدواج این پیوند مقدس اسمانی متنوع است . ازدواج اهداف زیادی دارد و هر شخصی باید در مسیر زندگی اش به این مرحله برسد . ازدواج حس مسئولیت پذیری و استقلال شخص را تقویت میکند و به وی آرامش و امنیت می بخشد . برخی از اهداف و دلایل ازدواج عبارتند از :

. دلایل ازدواج : ایجاد دوستی و محبت و عشق

هر انسانی به محبت و دوستی نیاز دارد . یکی از نیازهای اساسی هر انسان محبت کردن و محبت دیدن است . ازدواج شخص را به این هدف نزدیک میکند . اگر ازدواج موفق باشد بیشترین محبت زندگی را از همسر میتوان دید . این کار روان هر دو طرف را متعادل میکند و به انها ارامش می بخشد . محبت فضای خانواده زوجین را گرم وصمیمی میکند .

. دلایل ازدواج : تأمین سلامت جسم و بر قراری تعادل

ازدواج سبب تعادل زندگی هر شخصی می شود ، به او ارامش عجیبی میبخشد ، از اضطراب و استرس انها می کاهد و باعث می شود هر دو در کنار هم به سوی کمال رشد کنند . اما ازدواج نکردن استرس عجیبی ته وجود انسان بوجود میاورد و حتی میتواند سلامت جسمی و روانی او را بر هم بزند .

. دلایل ازدواج : عامل خوشبختی

یکی از مهمترین دلایل خوشبختی هر فردی داشتن یک همسر خوب است . این همسر به شخص ارامش میبخشد ، او را در زمینه رسیدن به اهدافش کمک میکند و به سوی کمال میبرد . به گزارش سایت زیگیل ، پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرموده اند :« و از خوشبختی انسان، داشتن همسر صالح و شایسته است .»

. مستقل شدن ، احساس مسئولیت و برنامه ریزی دقیق

یکی از دلایل ازدواج حس استقلال است . هر شخصی با ازدواج مستقل می شود . شاید بگویید ما از نظر مالی مستقلیم و به کمک پدر مادر نیازی نداریم . اما باز هم استقلالی که بعد از ازدواج است در مجردی نیست . در ازدواج ، شما و همسر به اختیار خود برای زندگی خود برنامه ریزی میکنید و با کمک هم به اهداف متعالی می رسید . زندگی شما نظم خاصی پیدا میکند . چون از این به بعد مسئول زندگی شخص دیگری نیز هستید . همینطور که او مسئول شماست . همچنین انسان مجرد فقط به فکر خود است و ممکن است به راههای خطای زیادی برود  . اما با ازدواج مسئولیت همسر و فرزند را نیز دارد و به همین دلیل خود را از بیراهه رفتن کنترل میکند .

.رفع نیاز جنسی

خب مسلما نیاز جنسی یکی از نیازهای اصلی  دختر و پسری است که باید از راه حلال و شرعی ان را برطرف کند . هر چه دیرتر ازدواج کنید ممکن است بیشتر به گناه کشیده شوید . همچنین هر چه دیرتر این نیاز را رفع کنید سلامت جسمی و روحی تان به خطر میافتد . جالب است بدانید به گفته روانشناسان یکی از دلایل اصلی مشکلات عصبی و روانی همین فشار جنسی شدید است و بهترین راه درمان ازدواج موفق است .

. ازش والای عبادات شخص متاهل و بالا برنده ی اعمال انسان

امام جعفر صادق علیه السلام می فرمایند: «دو رکعت نماز که انسان متأهل بخواند افضل و بالاتر است از هفتاد رکعت نماز که انسان مجرد و عذب بخواند.» شخصی که ازدواج کند دعایش زودتر به اجابت میرسد و اعمالش ثواب بیشتری دارد . شخص متاهل نسبت به شخص مجرد ارزش بیشتری نزد خدا دارد .

.بقای نسل و بچه دار شدن

مسلمات هر جمعه ای نیاز به بقای نسل و افزایش جمعیت دارد . در هر روز میلیونها نفر در جهان میمیرند و در نتیجه باید به جای این افراد کسانی به دنیا بیایند . اگر ازدواج کم شود تعداد جمعیت جهان نیز مدام رو به نابودی میرود . بنابراین بقای نسل یکی از اصلیترین دلایل ازدواج است . همچنین هر پسر یا دختری دوست دارد حس پدر و مدر شدن را تجربه کند . وقتی بچه دار شوید میفهمید این حس را با هیچ حسی نمیتوان عوض کرد .

. دلایل ازدواج : جلوگیری از فساد و حفظ پاکدامنی

هر چه سن ازدواج بالا رود فساد در جامعه نیز بیشتر می شود . یکی از دلایل این فساد همان نیاز جنسی است که شخص برای رفع ان رو به کارهای خلاف شرع و خلاف اجتماع می رود . همچنین مشکلات روانی که در مجردی وجود دارد و بی مسئولیتی و بی هدفی یکی از دلایل اصلی انواع جرایم حتی دذدی وقتل است .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.