پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

دلایل ازدواج پیوند مقدس آسمانی

0

دلایل ازدواج این پیوند مقدس اسمانی متنوع است . ازدواج اهداف زیادی دارد و هر شخصی باید در مسیر زندگی اش به این مرحله برسد . ازدواج حس مسئولیت پذیری و استقلال شخص را تقویت میکند و به وی آرامش و امنیت می بخشد . برخی از اهداف و دلایل ازدواج عبارتند از :

. دلایل ازدواج : ایجاد دوستی و محبت و عشق

هر انسانی به محبت و دوستی نیاز دارد . یکی از نیازهای اساسی هر انسان محبت کردن و محبت دیدن است . ازدواج شخص را به این هدف نزدیک میکند . اگر ازدواج موفق باشد بیشترین محبت زندگی را از همسر میتوان دید . این کار روان هر دو طرف را متعادل میکند و به انها ارامش می بخشد . محبت فضای خانواده زوجین را گرم وصمیمی میکند .

. دلایل ازدواج : تأمین سلامت جسم و بر قراری تعادل

ازدواج سبب تعادل زندگی هر شخصی می شود ، به او ارامش عجیبی میبخشد ، از اضطراب و استرس انها می کاهد و باعث می شود هر دو در کنار هم به سوی کمال رشد کنند . اما ازدواج نکردن استرس عجیبی ته وجود انسان بوجود میاورد و حتی میتواند سلامت جسمی و روانی او را بر هم بزند .

. دلایل ازدواج : عامل خوشبختی

یکی از مهمترین دلایل خوشبختی هر فردی داشتن یک همسر خوب است . این همسر به شخص ارامش میبخشد ، او را در زمینه رسیدن به اهدافش کمک میکند و به سوی کمال میبرد . به گزارش سایت زیگیل ، پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرموده اند :« و از خوشبختی انسان، داشتن همسر صالح و شایسته است .»

. مستقل شدن ، احساس مسئولیت و برنامه ریزی دقیق

یکی از دلایل ازدواج حس استقلال است . هر شخصی با ازدواج مستقل می شود . شاید بگویید ما از نظر مالی مستقلیم و به کمک پدر مادر نیازی نداریم . اما باز هم استقلالی که بعد از ازدواج است در مجردی نیست . در ازدواج ، شما و همسر به اختیار خود برای زندگی خود برنامه ریزی میکنید و با کمک هم به اهداف متعالی می رسید . زندگی شما نظم خاصی پیدا میکند . چون از این به بعد مسئول زندگی شخص دیگری نیز هستید . همینطور که او مسئول شماست . همچنین انسان مجرد فقط به فکر خود است و ممکن است به راههای خطای زیادی برود  . اما با ازدواج مسئولیت همسر و فرزند را نیز دارد و به همین دلیل خود را از بیراهه رفتن کنترل میکند .

.رفع نیاز جنسی

خب مسلما نیاز جنسی یکی از نیازهای اصلی  دختر و پسری است که باید از راه حلال و شرعی ان را برطرف کند . هر چه دیرتر ازدواج کنید ممکن است بیشتر به گناه کشیده شوید . همچنین هر چه دیرتر این نیاز را رفع کنید سلامت جسمی و روحی تان به خطر میافتد . جالب است بدانید به گفته روانشناسان یکی از دلایل اصلی مشکلات عصبی و روانی همین فشار جنسی شدید است و بهترین راه درمان ازدواج موفق است .

. ازش والای عبادات شخص متاهل و بالا برنده ی اعمال انسان

امام جعفر صادق علیه السلام می فرمایند: «دو رکعت نماز که انسان متأهل بخواند افضل و بالاتر است از هفتاد رکعت نماز که انسان مجرد و عذب بخواند.» شخصی که ازدواج کند دعایش زودتر به اجابت میرسد و اعمالش ثواب بیشتری دارد . شخص متاهل نسبت به شخص مجرد ارزش بیشتری نزد خدا دارد .

.بقای نسل و بچه دار شدن

مسلمات هر جمعه ای نیاز به بقای نسل و افزایش جمعیت دارد . در هر روز میلیونها نفر در جهان میمیرند و در نتیجه باید به جای این افراد کسانی به دنیا بیایند . اگر ازدواج کم شود تعداد جمعیت جهان نیز مدام رو به نابودی میرود . بنابراین بقای نسل یکی از اصلیترین دلایل ازدواج است . همچنین هر پسر یا دختری دوست دارد حس پدر و مدر شدن را تجربه کند . وقتی بچه دار شوید میفهمید این حس را با هیچ حسی نمیتوان عوض کرد .

. دلایل ازدواج : جلوگیری از فساد و حفظ پاکدامنی

هر چه سن ازدواج بالا رود فساد در جامعه نیز بیشتر می شود . یکی از دلایل این فساد همان نیاز جنسی است که شخص برای رفع ان رو به کارهای خلاف شرع و خلاف اجتماع می رود . همچنین مشکلات روانی که در مجردی وجود دارد و بی مسئولیتی و بی هدفی یکی از دلایل اصلی انواع جرایم حتی دذدی وقتل است .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

آسان دنت فورکافی رایان درمان نرم افزار مطب برفانک کافه داران خرید رپورتاژ خرید بک لینک