پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

نکاتی مهم برای رعایت بهداشت زنان وجلوگیری از عفونت ها

0

صابون ها، حمام های معطر و کف دار، محصولات بهداشتی بانوان شاید از پر سر و صداترین کمک کننده ها به عفونت های مهبلی می باشند.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم توضیحاتی درباره رعایت بهداشت زنان بدهیم.

 

اینها ممکن است اکوسیستم شما را بر هم بزنند. مطالعه نشان داده بیشترین بیماری فرج – مهبل بین آن دسته از زنانی شایع بوده است که از آب صابون دار، مواد برطرف کننده بوی بد، اسپری ها و مایعات بهداشتی استفاده می کرده اند –

 

اسپری های بهداشتی بیشترین اثر زیان بار را در بهداشت زنان  دارند. نوارهای بهداشتی و دستمال های ضدبو ممکن است باعث تحریک شوند.

 

بهداشت زنان

 

به ویژه مصرف نوار بهداشتی معطر، بسیار بی ارزش است. زیرا خون قاعدگی بدون بو است مگر اینکه در مجاورت هوا قرار گیرد.

 

استفاده از مایعات بهداشتی به چند دلیل برای بهداشت زنان مضر است: امکان دارد به مواد شیمیایی معطر در مایعات بهداشتی حساسیت داشته باشید، بخصوصی مواد معطری که به صورت تجاری تولید می شوند.

 

مواد معطر ممکن است مادهٔ مخاطی محافظ را خشک نموده و خساراتی به دیوارهٔ مهبل وارد کند و تعادل اسیدی آن را از بین ببرد.

 

استفادهٔ بد و نامناسب از این مواد باعث رانده شدن موجودات ریز از مهبل به درون زهدان و یا حتی بالاتر می شود. اگر از این مواد بخصوص با فشار و به طور مکرر استفاده شود ممکن است باعث از بین بردن و پاک کردن مادهٔ مخاطی که گردنهٔ رحم را مسدود کرده و میتواند دارای خاصیت حفاظتی طبیعی برای زهدان و لوله های فالوپین دارد را بشود.

 

از محصولات معطر بخصوص هنگامی که دهانهٔ رحم منبسط است استفاده نکنید . جریان رو به بالا ممکن است مواد عفونتزا را به زهدان برساند.

 

پوشیدن چه لباس هایی برای بهداشت زنان توصیه میشود؟

 

بهداشت زنان

 

فضای تاریک و مرطوب مهبل باعث رشد و تکثیر موجودات ذره بینی عفونتزا می شود. پزشکان و گروههای خودیار زنان -پوشیدن شلوار زیر و وسایل پوشش پنبه ای را برای جذب رطوبت اضافی توصیه نموده اند.

 

 

محققان دانشکدهٔ پزشکی دانشگاه اموری با این امر موافق نیستند. و میگوید: این نوع پوششها ممکن است عمل عرقریزی را افزایش دهد و پلاستیک پشت نوار جلو رطوبت را سد میکند و باعث می شود رشد موجودات ذره بینی افزایش یابد.

 

 

آن ها اضافه می کنند برعکس اعتقاد عمومی لباس زیر کتانی نیز رطوبت را نگه می دارد. ممکن است حتی از نایلون و یا پارچهٔ مصنوعی نیز بدتر باشد.

 

علی رغم تمام این احتیاط ها اگر مبتلا به عفونت شدید تسلیم نشوید و به خاطر بسپارید موازنهٔ فضای دستگاه تناسلی ممکن است پاسخ بدل شما را به معالجات پزشکی سریعتر نماید و حتی از تهاجم موجودات ذره بینی خیلی زودتر از رفتن شما به دکتر جلوگیری نماید.

 

آمادگی ذهنی شما در مورد اکولوژی بدنتان وسیلهٔ مهمی را برای رعایت بهداشت زنان در اختیرتان میگذارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.