پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

انتخاب های زندگی تان چگونه سرنوشت شما را خواهد ساخت؟

0

انتخاب حقی است که خداوند به ما هدیه داده است. حقی بزرگ که می توانیم از آن به نحو احسن برای رسیدن به خواسته های مان مثل کمال، خوشبختی، موفقیت و ثروت استفاده کنیم.در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره انتخاب های زندگی و

تاثیر آن بر سرنوشتمان صحبت کنیم.

 

البته انتخاب های زندگی ما همیشه به عهده ی خودمان نیست، بلکه بعضی انتخاب ها توسط خداوند، خانواده، دولت و قوانین صورت میگیرد.

 

اگر بخواهیم از ابتدای تولد مان دامنه ی انتخاب های مان را بررسی کنیم، به این موضوع خواهیم رسید که ما در متولد شدن یا نشدن مان در تعیین والدین، جنسیت، شکل و قیافه مان هیچ اختیاری نداشتیم.

 

در واقع خداوند با درنظرگرفتن مصلحت ما و حکمت خود این انتخاب ها را برای ما انجام داده است. همچنین در انتخاب زبان مادری و تعیین نام و نام خانوادگی خود نیز نقشی نداشتیم.

 

انتخاب های زندگی

اما از زمانی که زبان به صحبت باز کردیم، دامنه ی انتخاب های زندگی مان وسعت پیدا کرد. مثلاً به اطرافیان مان گفتیم که این غذا را دوست نداریم، یا آن اسباب بازی را دوست داریم.

 

چه می خواهیم و چه نمی خواهیم. کم کم قدرت تشخیص و انتخاب برنامه های تلویزیونی دلخواه مان را پیدا کردیم. تا این که به مدرسه رفتیم و براساس قوانین مدرسه و بدون انتخاب خودمان نام ما را در لیست یکی از کلاسها نوشتند و ما شاگرد کلاس اول شدیم.

 

در آن جا براساس قوانین حاکم بر کلاس شروع به یادگیری کردیم. در مقاطع بعد دست به انتخاب رشته ی تحصیلی دلخواه خود زدیم و این انتخاب تا حد زیادی مسیر شغلی آینده مان را نیز تعیین کرد.

 

موفقیت در هر کاری نیز انتخاب کردنی است. می توانیم آن را انتخاب کنیم و به هدف مان برسیم. همچنین دست آوردهای ما و هرچه را که در زندگی تجربه می کنیم نتیجه ی انتخاب های زندگی مان و تصمیمات خودمان است.

 

زندگی خود را با افکار مخربی چون «اگر در گذشته انتخاب دیگری داشتم حال وضعیت زندگی ام چنین و چنان بود»، تباه نکنید و با به یاد آوردن انتخاب های نادرست گذشته، خود را سرزنش و ملامت نکنید، بلکه به آینده ی زیبایی که می توانید با انتخاب های درست خود بسازید فکر کنید .

 

انتخاب های درست در زندگی چگونه باعث رسیدن به هدف مان میشود؟

 

انتخاب های زندگی

 

 اغلب انسانها در دوران کودکی آرزو داشتند در آینده، دکتر، مهندس، وکیل و رئیس جمهور بشوند اما گاهی اوقات انتخاب های آنها با اهدافشان هماهنگ نبوده است و به جای ریس جمهور شدن سیگار فروش شده اند.

 

در واقع انتخاب های درست ما در زندگی است که ما را به سعادت و کمال می رساند.به یاد داشته باشیم که زندگی ما محصول تفکر، اندیشه و انتخاب های ما است.

 

قوی ترین و کارآمدترین اصل رشد و بالندگی انسان در نوع انتخاب های زندگی اش نهفته است همینطور احساسات و عملکردهای منفی ما نیز نتیجه ی انتخاب های خود ماست.

 

قبول مسؤولیت انتخاب های اشتباه مان، میتواند عاملی باشد برای تغییر و بهبود شرایط زندگی مان. تصمیم گیری و انتخاب دست کم در ۸۰٪ موارد با خود شماست.

 

اجازه ندهید که دیگران با به دست گرفتن کنترل فکر و احساسات تان، شما را بازیچه ی خود کنند و حق تصمیم گیری و انتخاب درست را از شما بگیرند.

 

اگر تابع خواسته ی دیگران بشوید باز هم خودتان این طور خواسته و انتخاب کرده اید. تا خود شما نخواهید هیچ کس نمیتواند شما را خوشحال و یا ناراحت و عصبانی یا ناامید کند.

 

شما میتوانید آینده تان را آن طور که می خواهید رقم بزنید، چرا که خدا ما را آزاد آفریده و ما محکوم به هیچ سرنوشت از پیش تعیین شده ای نیستیم و سرنوشت مان را خودمان تعیین می کنیم.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.