پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چربی بدن و تبدیل آن به ماهیچه توسط ورزش کردن

0

بیشتر از یک دهه برای اثبات عقیدهٔ عامه، که ورزش نه تنها درون آدمی، بلکه ظاهر انسان را اصلاح می نماید و به آن تناسب و زیبایی میبخشد، طول کشید. در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل درباره چربی بدن و تبدیل آن به ماهیچه صحبت میکنیم.

 

ورزش نه تنها وضعیت درونی شما را بهبود میبخشد، بلکه تناسب و زیبایی اندام شما را حفظ میکند. کار کردن بیش از اندازه مزایای مثبتی را به همراه نداشته است.

 

نکات مثبت و مهم قدرت ورزش است که کلید موازنهٔ چربی بدن و ماهیچه های شما را میزند. شما قبلا میدانستید که فعالیتهای جسمانی،چربی بدن را میسوزاند (نتیجهٔ خوب آن را میتوانید در آینه ملاحظه کنید) و باید این تشخیصی را بدهید کار بیش از اندازه باعث درشتی ماهیچه های بدن شما می شود (ماهیچه ای می کند).

 

این سوخت و ساز نسبت چربی بدن بر ماهیچه را تغییر می دهد و میتواند به نوبهٔ خود ظاهر شما را تغییر دهد، به طوری که متناسب و خوب به نظر برسید.

 

زیرا یک پوند ماهیچه خیلی جمع و جورتر از یک پوند چربی بدن است، بنابراین کوچکتر به نظر میرسید.

 

لذا تغییر دادن مقداری چربی به ماهیچه باعث می شود شما زیبا وخوش اندام به نظر برسید. برای مثال یک زن ۱۳۵ پوندى میتواند بدون اینکه حتی یک پوند از وزن بدنش را کم کند سایزش را کاهش دهد.

 

کار چربی بدن وماهیچه ها چیست؟

چربی بدن

 

کار ماهیچه ها و چربی ها تنها اشغال فضا و یا جا نیست، آنها مصرف کنندهٔ کالری هستند. اما ماهیچه هنگام استراحت بیشتر از چربی بدن کالری مصرف میکند.

 

معنی آن این است که با افزودن ماهیچه به وسیلهٔ ورزش می توانید پایهٔ میزان متابولیسم خود را تغییر دهید. (سرعتی که در آن بدن شما در حال استراحت کالری می سوزاند).

 

بنابراین بشتابید تا میزانی را تحصیل کنید تا بتوانید پوندهای اضافی بدنتان را دور بریزید. ماهیچه ها کوره های کوچکی هستند که مشتاقانه غذا را برای کسب انرژی می سوزانند.

 

پزشکان متخصص میگوید: «سلول چربی درست مثل انبار قسمت های مختلف بدن است. ورزش تنها راه حل ساختن تودهٔ ماهیچه ای است. مطالعات نشان داده اند درحالی که در زمان سوختن چربی آن هایی که رژیم غذایی بدون ورزش میگیرند اول ماهیچه ها سپس چربی بدن را از دست می دهند.

 

با رژیم غذایی به تنهایی حدود ۳۰ درصد کاهش وزن اولیه را ماهیچه تشکیل می دهد.

 

پزشکان متخصص میگوید : احتمالا اندام زننده و درشت، رژیم گیرندگان غذایی را توجیه میکند. آنها انساج اتصالی را هم باچربی بدن از دست میدهند.

 

ورزش چربی را میسوزاند درحالی که به ماهیچه ها فرم و زیبایی میدهد. از طرف دیگر مانند آنهایی که فقط رژیم غذایی می گیرند به نظر زشت و چروک خورده نمیرسند.

 

مردم نیاز به تشخیص مقیاس و معیار چاقی ظاهر فرد و درصد چربی بدن را دارند. ترازوی موجود در خانه اگر این طور نشان ندهد، مأیوس می شوند و ورزش را ترک میکنند.

چربی بدن

 

 

شما میتوانید چربی را از دست بدهید و به جای آن ماهیچه به دست آورید. درحالی که وزن شما تغییر پیدا نکند و در این حال زیبا و لاغر خود را در وضعیت جدید وزن کنید.

 

اگر لایهٔ چربی زیر پوست خود را ذوب کرده اید، چربیهای جزء جزء بدنتان – رانها، باسن کمر و سایر قسمتها – لایه لایه ذوب خواهند شد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.