پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

چگونه میتوان مشکلات زندگی را به راحتی حل کرد؟

0

مسأله یا مشکل ؟ فرض کنید که می خواهید خانه ای بخرید ولی توانایی خرید آن را ندارید. آیا شما مسأله ای دارید یا مشکلی ؟ در این مطلب در مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم درباره حل کردن مشکلات زندگی صحبت کنیم.

 

اگر آن را جز مشکلات بدانید ناچارید انرژی و زمان بیشتری را صرف کنید. اما اگر آن را مسأله بدانید، حتماً می توانید آن را حل کنید.

 

چرا که هر مسأله ای راه حلی دارد. ذهن شما میداند که مسأله قابل حل است، ولی مشکلات به راحتی رفع نمی شود. پس ما چیزی به نام مشکل نداریم، بلکه هر آن چه در زندگی ما رخ میدهد، مسأله است و هر قدر مسایل بیشتری را حل کنیم، ذهن مان به همان میزان قوی تر می شود.

 

اغلب انسان ها احساس می کنند که زندگی راحت و بی دردسر بهترین زندگی است و نام آن را آرامش میگذارند. غافل از اینکه آنها تصور غلطی از آرامش دارند. آرامش در ذهن است، خواه مسأله ای داشته باشیم و خواه نداشته باشیم.

 

مسایل زندگی هر روز با طلوع خورشید به ما سلام می کنند و تمام طول روز با ما همراه اند و ما نمی توانیم از انها فرار کنیم.

 

زمانی به آرامش میرسیم که دایره ی راحتی خود را گسترش دهیم. دایره ی راحتی زمانی گسترده تر می شود که ما با مسایل بیشتری در زندگی برخورد کرده باشیم.

 

آیا میدانید دایره ی راحتی چیست؟

 

مشکلات

 

 

به گذشته ی خود نگاه کنید. تاکنون چه قدر با مسایل زندگی مواجه بوده اید؟

 

اگر مسایل زندگی شما زیاد بوده، بنابراین تجربه ی بیشتری درباره ی مسایل زندگی دارید و داشتن تجربه در این مسایل باعث میشود که وقتی شما با مسأله ی مشابهی مواجه می شوید، راحتتر و با آرامشی بیشتر با آن برخورد کنید.

 

چرا که این مسایل درون دایره ی راحتی شما قرار گرفته اند. حال هر چه مسایل بیشتری را در زندگی تجربه کنید، دایره ی راحتی شما بزرگتر می شود.

 

مسایل ذهن را تقویت می کنند، همانگونه که کار بدن را تقویت می کند. وقتی مسأله ای سر راه شما را میگیرد، برای شما پیامی دارد و آن پیام این است: «فرصتی تازه برای قوی ترشدن به تو داده می شود.»

 

«حافظ» میگوید: «هان مشو نومید چون واقف نه ای از سرغیب    باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور»

 

مشکلات میتوانند تبدیل به فرصت شوند

 

مشکلات

 

هر مسأله ای میتواند فرصتی برای پیشرفت باشد. بسیاری از میلیاردرها با بررسی زندگی مردم و درک مسایل آنها میلیاردر شده اند.

 

یکی از آن با مسایل، گرمای تابستان بود که باعث اختراع کولر شد. مسأله ی دیگر طی کردن مسیرهای طولانی بود که باعث اختراع اتومبیل شد.

 

شاید گاهی اوقات اشخاصی را دیده باشید که نسبت به سن و سال شان پخته ترند. میدانید دلیل آن چیست؟ دلیل پختگی آنها این است که نسبت به بقیه ی هم سن و سال های خود با مسایل بیشتری مواجه بودند.

 

بهتر است مسایل زندگی خود را ساده بگیریم. اگر «م» مشکلات را برداریم، به شکلات تبدیل می شود و حال خودمان به سراغ شان میرویم و آن را به راحتی می بلعیم.

 

اگر شما به دنبال حل مسایل نباشید، مسایل به دنبال شما خواهند بود. وقتی به سراغ حل مسایل نمی روید، آرام آرام مسایل زندگی برای تان به غول تبدیل می شوند و شما احساس می کنید که دیگر قادر به دست و پنجه نرم کردن با آن نیستید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.