پورتال خبری, تفریحی, سبک زندگی, روانشناسی, سلامت, اخبار روز

مثبت بودن و تاثیرات شگفت انگیز آن در زندگی ما

0

چیزی که نحوه ی زندگی انسان ها را مشخص میکند، تفسیر و دیدگاه شان از وقایع بیرونی است نه خود آن وقایع. در این مطلب از مجله اینترنتی زیگیل میخواهیم در مورد مثبت بودن وتاثیر آن صحبت کنیم.

نوع نگرش و تفکرات هر انسانی نشان دهنده ی شخصیت، اعتقاد و باورهای او و ناشی از نحوه ی توجیه و تفسیر وی از وقایع اطراف و تجربیات اش است.

 

سرچشمه ی مثبت بودن از باورهای ماست. باورها و اعتقادات هر فرد و نوع برداشتش از زندگی و وقایع آن است که او را به سمت و سوی خوشبختی و یا بدبختی میبرد. پس هر امری میتواند باعث خوشحالی و خوشبختی ما و یا باعث ناکامی و ناراحتی ما شود.

 

مثبت بودن

 

 

 کلمات نیز تأثیر بسیاری بر افکار و احساسات ما می گذارند. کلمات می توانند ما را بسیار هیجان زده، متأثر یا خوشحال کنند. پس دقت کنید کلماتتان را در جهت مثبت و زیبا کردن افکار و احساساتتان به کارببرید.

 

به کاربردن واژه ها و عبارات تأکیدی مثبت، در زیباتر شدن افکار و اعمال ما و بهبود کیفیت زندگی مان تأثیر بسیار زیادی دارد و باعث ایجاد شور و شوق در زندگی می شود. مثل این جمله: (من شایسته ی موفقیت هستم و همیشه به اهدافم می رسم.»

 

با سختی ها ومشکلات زندگی چه کنیم؟؟

 

 

مثبت بودن

 

 

هیچگاه مشکلات و سختی های زندگی تان را لعنت و نفرین نکنید. این فکر را که دنیا سرشار از مشکلات است دور بریزید و در عوض هر گاه موقعیت نامطلوب یا مسأله ی ناراحت کننده ای در زندگی تان پیش آمد، به دنبال راه های مثبت و طلایی برای حل آن مسایل باشید.

 

به کاربردن این روش و مثبت بودن به ما کمک می کند که بتوانیم تغییراتی مفید در رفتار، گفتار، کار و زندگی خود ایجاد کنیم. و باعث ایجاد رضایت در شما و حل شدن مسایل زندگی تان به گون های مثبت و خوب میشود.

 

نحوه ی اظهار نظر کردن درباره ی دیگران و کارهای شان نیز بسیار مهم است. سعی کنید سریع و منفی درباره ی چیزی اظهار نظر نکنید. ابتدا در آن باره فکر کنید بعد نظر خود را از جنب های مثبت مطرح کنید تا تاثیر بیشتری بر مخاطب تان داشته باشد.

 

در اطرافی ما افراد منفی بافی هستند که با افکار و گفتارشان، باعث تضعیف روحیه ی ما می شوند. تا حد امکان با چنین افراد همنشین نشوید. بسیاری از مردم به افکار منفی بها میدهند.

 

حتی در صحبت های شان با یکدیگر مدام از سختیهای زندگیشان، کم خوابیهای شبانه شان و نداشتندانشستن استراحت گله میکنند و همین مورد نیز بر فکر  آنها اثر منفی میگذارد و باعث خستگی و ناامیدیشان می شود.

 

مطمئن باشید که اطرافیان تان از سخنان منفی شما لذت نمیبرند . از جنبه های مثبت زندگی و کارتان برای آن ها صحبت کنید زیرا شنیدن آنها میتواند برای دیگران جذاب و لذت بخش باشد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.